• Menu

  Jak sprawić, aby regały półkowe dopasowały się do składowanych jednostek?

  Regały półkowe to jeden z najczęściej stosowanych konstrukcji na magazynach i zapleczach, które można wykorzystać do składowania niemal każdego typu produktu. Doskonale sprawdzają się one w przy niemal każdym typie jednostek ładunkowych, dzięki czemu chętnie sięgają po nie prawie wszystkie najpopularniejsze branże i sektory produkcyjne oraz handlowo-usługowe. Jak sprawić, aby wybrany model regału spełnił oczekiwania danego przedsiębiorstwa?

  regał

  Praktyczne regały półkowe to nieodzowny element przestrzeni składowania

  Regały magazynowe półkowe stosuje się niemal wszędzie tam, gdzie standardowe palety nie stanowią dominującej jednostki ładunkowej. Regały półkowe to konstrukcja o modułowej budowie, dzięki której z łatwością można je dostosować do specyfiki najczęściej spotykanych w przestrzeni magazynowej towarów.

  Z innych rozwiązań skorzystamy w przypadku gromadzenia dużych kartonów, jeszcze inne przydadzą się w przypadku składowania niewielkich pudełek. Warto pamiętać jednak, że czasem wystarczą zaledwie niewielkie korekty, aby regały półkowe, służące wcześniej do przechowywania produktów o średnim gabarycie, były w stanie wydajnie gromadzić m.in. ładunki drobnicowe. Proces ten można przeprowadzić dzięki doborze odpowiednich komponentów.

  Pamiętaj o wyborze właściwego typu półki

  Jedną z najważniejszych zalet regałów półkowych jest ich prosta konstrukcja. Do kluczowych elementów tych instalacji zaliczyć należy m.in. profile, ochrony słupów oraz stężenia boczne i tylne. Elementem, który decyduje o przydatności danego modelu w poszczególnych wariantach magazynów, są bez wątpienia same półki – to właśnie one określają, w jaki sposób dane regały półkowe spełnią pokładane w nich oczekiwania.

  Jakie typy półek sprawdzą się w Twoim magazynie?

  Najczęściej spotykanymi typami wypełnień są półki z pełnej blachy, trwałych płyt wiórowych czy blachy perforowanej. W jaki sposób należy dobrać rodzaj półek do składowanego towaru? Najważniejszą czynnością jest wówczas przeprowadzenie na temat typu produktów, jakie będą się na nich znajdować.

  W przypadku składowania żywności należy postawić na półki ze stali nierdzewnej, która będzie dopuszczona do kontaktu z artykułami spożywczymi. Jeśli regały magazynowe paletowe występują w wersji mobilnej, warto zastanowić się półkami siatkowymi, które obniżą całkowitą masę konstrukcji. Producenci nie zapominają również o klientach, którzy magazynują towary drobnicowe – na rynku znajdują się również półki z koszami czy przegrodami, które wydatnie przyczyniają się do przyspieszenia procesu kompletacji kolejnych zamówień.

  Postaw na sprawdzonego producenta

  Decydując się na wyposażenie swojego magazynu w nowe regały półkowe, warto postawić na usługi przedsiębiorstw z wieloletnim doświadczeniem, takich jak firma Nedcon Silesia, której na przestrzeni ostatnich 20 lat zaufało ponad 1000 dużych i małych przedsiębiorstw z całej Polski. Odwiedź stronę https://nedcon.pl/produkty/regaly-polkowe/ i dowiedz się, jak regały magazynowe półkowe mogą odmienić codzienny komfort pracy.

  Jedna odpowiedź do “Jak sprawić, aby regały półkowe dopasowały się do składowanych jednostek?”

  1. magdalena ogórek pisze:

   Postaw na sprawdzonego producenta

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane