logo
logo
logo
logo
sieć firmowa

Jak sprawdzić, czy sieć firmowa jest bezpieczna?
Opublikowano: 10 grudnia 2021

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że przedsiębiorcy sięgają po coraz więcej narzędzi do porządkowania dokumentów i wykonywania codziennej pracy. Niestety wiele z nich narażonych jest na ataki z zewnątrz, co nieraz kończy się utratą nie tylko poufnych danych, lecz także środków finansowych i renomy. Jak w takim razie sprawdzić, czy sieć firmowa jest bezpieczna?

sieć firmowa

Jak sprawdzić bezpieczeństwo sieci firmowej?

Pierwszym ze sposobów na sprawdzenie bezpieczeństwa sieci firmowej może być przetestowanie swojej zapory sieciowej. Głównym zadaniem firewalla jest ochrona portów na komputerze przed niepożądanymi osobami. W związku z tym warto przetestować je, aby upewnić się, że nieautoryzowane połączenia nie mogą się przez nie zakraść.

Warto sprawdzić skuteczność antywirusa

Oprogramowanie antywirusowe zabezpiecza pobierane pliki tak, aby żadne złośliwe oprogramowanie nie przedostało się do systemu. W związku z tym warto upewnić się, że jest ono aktywne i prawidłowo wykonuje swoją pracę. Słaby program antywirusowy nie wychwyci zagrożeń w momencie ich pojawienia się i pozwoli im zainfekować komputer. Dlatego warto wybierać wyłącznie sprawdzone programy antywirusowe.

Zweryfikuj protokół podczas przeglądania witryn internetowych

Gdy wysyłasz dane na stronę internetową, korzystającą z protokołu HTTP, są one przesyłane w postaci tzw. zwykłego tekstu. Oznacza to, że pomiędzy Tobą a serwerem docelowym nie ma niczego, co szyfruje dane.

Osoby postronne mogą podejrzeć to, co wysyłasz, i zauważyć wszelkie prywatne informacje. To sprawia, że używanie HTTP w sieci publicznej jest niebezpieczne, ponieważ nigdy nie masz pewności, czy ktoś nie rejestruje Twoich danych.

Inaczej jest w przypadku protokołu HTTPS, który szyfruje Twoje dane. Używany jest on zwykle wtedy, gdy logujesz się na stronie internetowej, więc Twoje informacje są ukryte. Aby przekonać się, czy strona korzysta z HTTPS, spójrz na adres URL – powinien zaczynać się od „HTTPS”, jeśli połączenie jest bezpieczne.

Ataki DDoS – zagrożenie dla wielu firm

Jednym ze sposobów na to, by firmowa sieć była bezpieczniejsza, jest ochrona ANTYDDoS. Na samym początku warto dowiedzieć się, jakie zagrożenia niosą same ataki DDoS. Niszczą one sieć poprzez atakowanie węzłów w niej obecnych, blokując w ten sposób ruch przychodzący do stron internetowych i narażając firmę na utratę poufnych danych. Ataki te mogą doprowadzić do zablokowania strony internetowej, co ma bezpośredni wpływ na działalność przedsiębiorstwa.

Dla wszystkich firm mających strony internetowe, istotne jest przygotowanie się do zapobiegania atakom DDoS. Niektórzy hakerzy wykorzystują je, aby uzyskać dostęp do baz danych i wykraść dane klientów dla własnych korzyści, podczas gdy inni szantażują firmy po włamaniu do ich sieci, żądając okupu w celu naprawienia ataku.

Ochrona ANTYDDoS – skuteczny sposób na walkę z zagrożeniami

Wiele firm hostingowych proponuje ochronę przed atakami DDoS, która może pomóc w zabezpieczaniu stron internetowych i pozwala uniknąć przestojów oraz innych problemów z bezpieczeństwem w sieci. Ochrona ANTY-DDoS dokładnie filtruje ruch na stronie. W konsekwencji nieuprawnione żądania są niedozwolone, podczas gdy uzasadnione przechodzą bez znaczących opóźnień w czasie ładowania strony.

Gdzie można kupić ochronę ANTYDDoS?

Dobrą wiadomością dla przedsiębiorców jest to, że ochrona ANTYDDoS jest elementem oferty wielu dostawców, na przykład takich, jak OVH i INEA. Pierwszy z nich zapewnia bezpieczeństwo firmowych danych poprzez zwielokrotnienie i odbicie, a także ochronę w formacie 24/24, bez ograniczeń co do wielkości lub czasu trwania ataku.

W przypadku INEA klienci mogą wykupić pakiet ochrony ANTYDDoS, który jest aktywny 24/7/365. Co więcej, zabezpieczenia aktywują się automatycznie i chronią informacje znajdujące się w firmie przez detekcję i mitygację ataków DDoS. Całość uzupełnia fakt, że INEA oferuje ochronę ANTYDDoS, która wykorzystuje zaawansowane mechanizmy filtrowania oraz czyszczenia ruchu. Dodatkowym atutem są także atrakcyjne opcje INEA ANTY-DDos, które można dopasować do modelu swojej działalności. To możliwości takie jak:

  • Scrubber Standard, czyli czyszczenie ruchu do poziomu 5 Gb/s i abonamentowa opcja obsługi,
  • Scrubber Pro, czyli czyszczenie ruchu do poziomu 60 Gb/s, abonamentowa opcja obsługi oraz ochrona przed dużymi atakami DDoS
  • Scrubber Pro NŻ, czyli czyszczenie ruchu do poziomiu 60 Gb/s i ochrona przed dużymi atakami DDoS, ale w trybie jednorazowej usługi „na żądanie”.
Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Morze Czerwone

Morze Czerwone – refleksje po zaatakowa...

Pływający pod grecką banderą tankowiec Sounion przewożący 150...
niszczarki HSM

Niszczarki HSM – niezawodne rozwiązanie do oc...

W dzisiejszych czasach ochrona danych jest jednym z najważniejszych as...
Przemoc wobec polityków

Seria napadów na polityków w Europie i USA...

Niedawny zamach na premiera Słowacji Roberta Fico może być sku...