• Menu

  Jak śledzić swoją paczkę?

  śledzenie paczek

  Wysyłanie paczek, ich dostarczanie i monitorowanie nigdy nie było tak proste!

  Czym jest śledzenie paczek?

  Czasy, kiedy nadawca wysyłał towar, a my oczekiwaliśmy go z niecierpliwością, nie znając dnia, ani godziny dostarczenia, dawno już minęły. Dziś trudno o sytuację, w której odbiorca nie ma pojęcia na jakim etapie jest jego przesyłka. Wraz z erą cyfryzacji, wciąż wzrastającą liczbą zakupów przez internet stworzono system kontroli przesyłanych towarów. Zapanowanie nad taką ilością paczek, byłoby niemal niemożliwe, gdyby nie kody przypisywane do paczek, skanery oraz na bieżąco uzupełniane raporty w systemie internetowym.

  Opcja śledzenia paczek daje ogromny komfort zarówno nadawcom, jak i odbiorcom. Znajdź przesyłkę o dowolnej porze, w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy dostęp do urządzenia połączonego z siecią, komputera, telefonu, tabletu, by szybko sprawdzić gdzie znajduje się konkretna paczka lub chociaż na jakim jest etapie podróży. Bywa to niezwykle ważne zarówno dla osoby, która na nią czeka, jak i tej, która ją wysłała i chce mieć pewność, że wszystko poszło dobrze.

  Jak śledzić paczkę InPost?

  Każda przesyłka w momencie nadania otrzymuje unikatowy numer, który znajduje się zarówno na niej, jak i na liście przewozowym. Aby dowiedzieć się w jakiej fazie jest dana przesyłka, wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać zakładkę „śledzenie przesyłek” i w okienku, które się pojawi wkleić lub wpisać ten 24-cyfrowy numer, zatwierdzając enterem. Niemal natychmiast pojawi się informacja, czy dana paczka wyjechała już w drogę, została przekazana kurierowi itd. Dzięki takiej wiedzy, będziesz w stanie przewidzieć kiedy możesz spodziewać się jej na miejscu. Z usługi tej cieszą się również nadawcy, którzy szybko mogą sprawdzić, czy ich przesyłka została już doręczona odbiorcy. Jeśli masz więcej paczek do sprawdzenia, wiedz, że jednorazowo możliwym jest umieszczenie 5 numerów oddzielonych przecinkami w jednym okienku.

  Śledzenie paczki jest możliwe nie tylko przez stronę danego przewoźnika, ale również za pomocą stron porównywarek kurierów lub na platformach wysyłkowych, które współpracują z większością popularnych firm kurierskich.

  Wygodny odbiór przesyłki

  Gdy jesteś już w stanie przewidzieć kiedy Twoja przesyłka zostanie dostarczona, możesz z łatwością zaplanować jej odbiór. W przypadku paczek dostarczanych kurierem do rąk własnych, należy liczyć się z tym, że koniecznym będzie dostosowanie swojej obecności pod wskazanym adresem w czasie, gdy kurier będzie w okolicy. Niezwykle wygodnym jest możliwość korzystania z paczkomatu InPost lub punktu odbioru. Zarówno tych pierwszych, jak i drugich, jest tak wiele, że każdy z powodzeniem znajdzie najbardziej dogodną lokalizację.

  Zamów przesyłkę do paczkomatu blisko domu, pracy lub na trasie, którą i tak codziennie pokonujesz. Odbioru będziesz mógł dokonać o dowolnej porze dnia i nocy w ciągu 48h. Po upływie tego czasu, Twoja paczka zostanie przewieziona do najbliższego oddziału InPost, skąd również przez jakiś czas będziesz ją mógł odebrać. Istnieje  możliwość przedłużenia czasu odbioru paczki w paczkomacie, za drobną opłatą. Możesz także wybrać jeden z Punktów Obsługi Paczek (POP), którym może być pobliski sklep, kiosk, czy stacja benzynowa. POP znajdziesz w promieniu 2km od najbliższego paczkomatu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane