• Menu

    Jak skutecznie pozbyć się długów?

    Jak pozbyć się długówCzy istnieje skuteczne rozwiązanie, w sytuacji, gdy posiadamy zbyt dużo zobowiązań finansowych i nie dajemy sobie rady z ich bieżącą spłatą? Jak można w takiej sytuacji, w skuteczny sposób pozbyć się zadłużenia?

    Wiele osób spośród nas spłaca kredytu różnego rodzaju. Wśród nich jest najczęściej kredyt hipoteczny zaciągnięty na budowę domu czy kupno mieszkania. Dodatkowo bierzemy kredyt samochodowy, gdy chcemy zakupić samochód. Bardzo często też posiłkujemy się dodatkowym kredytem gotówkowym, limitem na karcie kredytowej czy w koncie bankowym. Wszystkie te zobowiązania trzeba co miesiąc spłacać. Jeśli jest ich zbyt dużo, pojawia się problem ze spłatą.

    Skuteczna walka z zadłużeniem

    Bardzo dużo osób ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Wiadomo, że poza spłacaniem kredytów musimy również za coś żyć – kupować żywność, opłacać rachunki. Dlatego jak podkreśla w rozmowie z nami Michał Pakuła z Banki24 Finanse, tak ważne jest, by nie brać na siebie zbyt dużych zobowiązań finansowych. Bardzo często, bierzemy na swoje barki zbyt dużo kredytów i pożyczek w chwili, gdy sytuacja finansowa nam na to pozwala. Koszmar zaczyna się jednak w momencie, gdy nasza sytuacja życiowa się zmienia – zmiana pracy, stanowiska, problemy ze zdrowiem. W takiej sytuacji mogą nas co prawda uchronić dodatkowe ubezpieczenia. Nie każdy z nich jednak korzysta lub nie we wszystkich sytuacjach odpowiednio one zadziałają.

    Posiadając kilka kredytów różnego typu, możemy skutecznie obniżyć łączną sumę rat miesięcznych, którą spłacamy. Pomoże nam w tym kredyt konsolidacyjny. Jest to produkt finansowy, dostępny w zasadzie u większości banków. Co więcej, pozwoli nam na konsolidację nie tylko kredytów bankowych, ale również innych zobowiązań finansowych, które posiadamy. Jeśli dla przykładu poza kredytem gotówkowym, zadłużeniem na karcie kredytowej, posiadamy również dodatkową chwilówkę czy kilka nieopłaconych rachunków to mamy również szansę spłacić takie zobowiązania za pomocą kredytu konsolidacyjnego. Jest to możliwe dzięki temu, że banki bardzo często, w ramach kredytu konsolidacyjnego udzielanego pod spłatę innych kredytów, umożliwiają uzyskanie dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel. Dzięki temu właśnie będziemy mieli możliwość spłacania również innych zobowiązań, które stanowią dla nas istotny problem.

    Co zyskujemy, sięgając po kredyt konsolidacyjny na spłatę długów?

    Przede wszystkim pozbywamy się wszystkich dręczących nas kredytów. Nie mamy już kilku kredytów, kilku zobowiązań finansowych a tylko jedno. Jeden tylko jeden kredyt, który dodatkowo cechuje się jedną i niższą ratą. Jak to możliwe, że po połączeniu wszystkich naszych zobowiązań będziemy płacić mniej niż dotychczas? Oczywiście jest to możliwe, dzięki wydłużeniu okresu spłaty, które umożliwia nam bank w ramach konsolidacji kredytu. Rata miesięczna będzie tak dopasowana, by nie stanowiła dla nas znacznego obciążenia finansowego. Powinna ona być na takim poziomie, byśmy bez problemu byli w stanie spłacać ją w cyklu miesięcznym.

    Na koniec, warto jeszcze wspomnieć, że kredyt konsolidacyjny to nie jedyne rozwiązanie w sytuacji, gdy zmagamy się z problemami zadłużenia. Jeszcze jednym sensownym rozwiązaniem może się okazać dla nas pożyczka hipoteczna. Uzyskując taką pożyczkę, podobnie jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego możemy za jej pomocą spłacić wszystkie nasze zadłużenia i spłacać od tej pory tylko jedną ratę. Pożyczki hipoteczne cechują się niskimi kosztami w porównaniu do innych kredytów, głównie dzięki temu, że udzielane są pod zastaw nieruchomości. Do jej uzyskania, konieczne więc jest posiadanie nieruchomości w postaci działki budowlanej, domu jednorodzinnego lub mieszkania, które będzie stanowiło główne zabezpieczenie pożyczki.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Artykuły powiązane

  • Subskrybuj Nasz Biuletyn

  • Kategorie

  • Subskrybuj Nasz Biuletyn

  • Polecane