• Menu

  Jak sfinansować innowacje technologiczne?

  Rozwijasz lub zwiększasz skalę nowej technologii? A może szukasz rozwiązania części globalnego wyzwania, jakim jest zmiana klimatu? Dowiedz się, czy może otrzymać dofinansowanie z UE na innowacje technologiczne. Sprawdź razem z Edoradca.pl opinie na temat tego, jak sfinansować innowacje technologiczne.

  Jak sfinansować innowacje technologiczne

  Strategiczne priorytety Komisji Europejskiej na lata 2019–2024

  Dwa priorytety, Europejski Zielony Ład i Dekada Cyfrowa (strategia cyfrowa) mają największy wpływ na unijną politykę badań i innowacji, a wreszcie na programy finansowania. Jeśli chcesz ubiegać się o dofinansowanie na innowacje technologiczne, warto to zrobić, gdy Twoja firma zajmuje się projektami cyfryzacji lub badaniom dotyczącym zmian klimatu.

  Cyfrowa dekada i innowacje

  Cyfrowa Dekada ma na celu uczynienie przejścia w erę cyfrową funkcjonalną dla ludzi i przedsiębiorstw, pomagając jednocześnie osiągnąć cel, jakim jest Europa neutralna dla klimatu do 2050 r. Chodzi o wzmocnienie suwerenności cyfrowej Europy i wyznaczanie standardów, a nie podążanie za normami innych. Cyfrowa Dekada obejmuje transformację cyfrową, inwestując w przedsiębiorstwa, badania i innowacje dla nowej generacji technologii. Strategia koncentruje się na sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwie, obliczeniach o wysokiej wydajności i zaawansowanej łączności.

  Finansowanie projektów z zakresu innowacji technologicznych

  Finansowane projekty mają przyczyniać się do realizacji celów polityki UE, programów strategicznych, prawodawstwa i działań. Jest to wspomniane w zaproszeniu do składania wniosków dotyczących danego programu finansowania o dotacje UE. Dlatego też ogólne zrozumienie odpowiednich priorytetów i polityk UE jest korzystne w procesie składania wniosków.

  Kto może ubiegać się o finansowanie?

  Fundusze unijne są przeznaczone zarówno dla małych i średnich firm, jak i dla dużych korporacji. Dowiedz się, jakie instrumenty najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom — możesz też skontaktować się z taką firmą jak edoradca.pl, która ma bardzo dobre opinie, jeśli chodzi o doradztwo przy uzyskaniu dofinansowania z UE.

  Zarejestruj swoją organizację w portalu finansowania i przetargów UE

  Niezależnie od tego, czy jesteś pojedynczym wnioskodawcą, czy partnerem w spółce, musisz zarejestrować swoją firmę w portalu finansowania i przetargów UE. W ten sposób otrzymasz kod identyfikacyjny uczestnika (PIC), którego będziesz potrzebować w procesie aplikacyjnym. To jest Twój kod identyfikacyjny, na podstawie którego Twoja firma jest identyfikowana w procesie aplikacyjnym. Aby zarejestrować swoją organizację, wykonaj następujące kroki:

  • Przejdź do portalu finansowania i przetargów UE;
  • Zarejestruj się jako użytkownik, klikając przycisk „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu;
  • Wypełnij wymagane informacje i postępuj zgodnie z instrukcjami;
  • Zaloguj się i przejdź do „Moja firma”;
  • Przejdź na dół strony i kliknij „Kontynuuj rejestrację”;
  • Wypełnij informacje i postępuj zgodnie z instrukcjami;
  • Zapisz swój kod PIC.

  Jeśli nie znasz swojego kodu PIC, możesz go znaleźć, szukając swoją firmę w sekcji wyszukiwania partnerów.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane