• Menu

  Jak przebiega montaż wentylacji?

  System wentylacyjny może być naturalny lub mechaniczny, w zależności od potrzeb domów. Jednak najważniejsze jest to, aby pomieszczenia w budynkach miały możliwość wymiany powietrza. Obecnie nowoczesne techniki budowy znacznie poprawiły szczelność, co oznacza mniejsze zmiany temperatury. To sprawiło również, że wentylacja jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, a prawidłowa instalacja systemu jest tym, co może zapewnić komfort i zdrowie. Jak ona wygląda? Sprawdź.

  montaż wentylacji

  Dlaczego wentylacja jest tak potrzebna?

  Odpowiednia wentylacja, która zapewnia wymianę powietrza zużytego na świeże, jest potrzebna wszędzie tam, gdzie mieszkają lub pracują ludzie. Samo wietrzenie nie wystarczy. Należy zadbać o swobodny przepływ powietrza, aby uniknąć:

  • Problemów zdrowotnych z powodu słabego przepływu powietrza (trudności z oddychaniem, bóle głowy itp.).
  • Zanieczyszczenia pomieszczeń przez spaliny lub chemikalia stosowane w domu oraz stęchłe, nieświeże powietrze.
  • Wysokiego stężenia wilgoci z powodu nieefektywnej wentylacji.
  • Zwiększenia wydatków na klimatyzację ze względu na nieefektywne wentylowanie pomieszczeń.
  • Mniejszego komfort oddychania, a co za tym idzie, zwiększenia prawdopodobieństwa chorób układu oddechowego i niższej wydajności pracy.

  Dobrze działające systemy wentylacyjne, są konieczne zwłaszcza w miastach, w których występuje duża ilość opadów i wilgotność powietrza. Jednym z nich jest Tarnów. Wentylacja jest konieczna, aby uniknąć także zagrzybienia pomieszczeń.

  Jak przebiega montaż wentylacji?

  Każdy budynek i dom jest inny i ma specyficzne potrzeby. Aby zoptymalizować systemy wentylacji mechanicznej i jej prawidłową instalację, idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalistów, którzy dokładnie oszacują wymagania każdego projektu. Montaż wentylacji w Tarnowie wykonuje firma Nowbud, która zajmuje się pracami w tym zakresie od 1995 roku. Specjaliści najlepiej dobiorą rodzaj systemu w zależności od warunków środowiskowych, oszczędzając energię i poprawiając komfort ich użytkowania.

  Sam montaż wentylacji skupia się na właściwym rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych zgodnie z projektem. Prace te wykonuje się, gdy budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym (wprawione są okna i drzwi). Rozprowadzanie instalacji rozpoczyna się od górnej kondygnacji i kieruje wzdłuż połaci dachu na dolną kondygnację. Przewody wentylacyjne montuje się zazwyczaj przy narożnikach, stropach, pod sufitem lub blisko ścian, aby na etapie wykańczania wnętrza można było je łatwo zamaskować za pomocą płyt karton-gips lub inną zabudową. Tradycyjnie montowany system wentylacji w Tarnowie składa się z:

  • przewodów nawiewnych i wywiewnych,
  • centrali wentylacyjnej, która ogranicza straty ciepła,
  • filtrów, które dbają o jakość powietrza w pomieszczeniach.

  Warto pamiętać, że ulokowanie tych elementów nie może być przypadkowe, dlatego prace najlepiej powierzyć ekspertom w tej dziedzinie.

  Co zyskuje się dzięki wentylacji mechanicznej?

  Jedną z głównych zalet systemów wentylacji mechanicznej jest to, że wykorzystują filtry powietrza. Gdy otworzysz okno, aby wywietrzyć pomieszczenie, możesz mieć pewność, że do środka wpadnie wiele zanieczyszczeń. Tymczasem wentylacja montowana w Tarnowie zapewnia otrzymywanie z zewnątrz czystego powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest usuwanie zanieczyszczeń wytwarzanych przez pojazdy mechaniczne oraz zatrzymywanie kurzu, pyłków i innych zanieczyszczeń z ulicy. W ten oto sposób poprawie ulega komfort życia – udowodniono, że ludzie lepiej śpią i są bardziej produktywni, gdy oddychają lepszym powietrzem.

  Ponadto odpowiednia wentylacja mechaniczna zapobiega nadmiernej akumulacji ciepła i sprzyja większej efektywności energetycznej domu, dlatego koszty ogrzewania mogą ulec obniżeniu. Pomaga regulować temperaturę na poddaszu i w pozostałej części budynku. Do tego odprowadza nadmiar wilgoci, w chłodniejszych miesiącach pomaga zapobiegać problemom z kondensacją oraz tworzeniu się pleśni na ścianach.

  Aby to wszystko osiągnąć, trzeba zlecić montaż wentylacji profesjonalistom.

  Jedna odpowiedź do “Jak przebiega montaż wentylacji?”

  1. Rekuperacja pisze:

   Potwierdzam, ja mam osobiście rekuperację Defro – jest to swietna sprawa. Jest czyste powietrze i małe straty ciepła. Mam nadzieję ze będzie służyć lata.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane