• Menu

  Jak pożyczka bez baz, to tylko pożyczka prywatna?

  pożyczka prywatnaO pożyczkę bez baz coraz trudniej, choć nie jest ona niemożliwa. Ale by nie tracić czasu, trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Dłużnik ma do wyboru kilka opcji: pożyczka prywatna online, pożyczka pod zastaw, pożyczka od rodziny.

  Ta pierwsza opcja wiąże się z największym ryzykiem, bo nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie monitora i czy faktycznie ma zamiar pożyczyć gotówkę, czy inne cele nim kierują. Ta ostatnia powinna być najbezpieczniejsza i chyba najtańsza, ale z rodziną różnie to bywa. Pośrodku są pożyczki pod zastaw, które oferowane są przez firmy pozabankowe. Która opcja jest najlepsza?

  Pożyczka online od osoby prywatnej

  Na portalach ogłoszeniowych dziennie pojawia się mnóstwo ogłoszeń od prywatnych pożyczkodawców. Nie sprawdzają oni baz, bo do BIK nie mają dostępu, a z BIG-ami byłoby za dużo zachodu. Kwoty pożyczek wahają się od kilku tysięcy złotych do 15-20 tys. zł. Oczywiście są oferty, w których widnieją znacznie wyższe kwoty, ale zazwyczaj są to już ogłoszenia firm pozabankowych i tego typu pożyczka bez baz wiąże się z dodatkowym zabezpieczeniem.

  Pożyczki prywatne od osób nieznajomych, z ogłoszenia, są najbardziej ryzykowną opcją. Dlaczego? Ogłoszenia często służą do wyłudzania danych. Jeśli ktoś w odpowiedzi na ogłoszenie, wymaga przesłania danych osobowych wraz z danymi wrażliwymi, jak pesel, nr dowodu osobistego, to sprawa jest bardzo podejrzana. Inną sytuacją, w której powinna zapalić się czerwona lampka, to konieczność uiszczenia opłaty wstępnej, przed otrzymaniem pożyczki. Z pewnością pieniędzy już nie zobaczysz. Jeśli już podjąłeś decyzję o zaciągnięciu pożyczki od osoby prywatnej z ogłoszenia, to spróbuj ją sprawdzić, chociażby wpisać dane w wyszukiwarkę i przejrzeć wyniki.

  Dobrym rozwiązaniem jest popytanie wśród znajomych, czy nie znają kogoś, kto udziela pożyczek prywatnych. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie.

  Pożyczki pozabankowe pod zastaw

  Bezpieczniejszą opcją od pożyczek udzielanych przez osoby prywatne z ogłoszenia, są pożyczki pozabankowe pod zastaw. Zabezpieczeniem może być samochód, w przypadku przedsiębiorców nieruchomość, a także żyrant, czyli osoba, która poręczy za Ciebie. Rzadziej już spotkamy pożyczki pozabankowe zabezpieczone wekslem.

  Firmy pozabankowe, które zabezpieczają pożyczkę, akceptują negatywny BIK oraz obecność na listach dłużników. Zabezpieczenie jest gwarancją odzyskania pożyczonej kwoty na wypadek braku spłaty pożyczki. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba pamiętać, że niespłacenie zobowiązania wiąże się z utratą samochodu, nieruchomości bądź w przypadku żyranta, z obciążeniem go długiem.

  Pożyczki rodzinne

  Choć mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, to ona właśnie najczęściej ratuje w trudnych momentach. Aby sytuacja była jasna dla obu stron, zawsze warto spisać umowę pożyczki, a już na pewno, gdy kwota pożyczki jest wyższa niż 500 zł. Umowa zabezpiecza nie tylko pożyczkodawcę, ale i pożyczającego. Bo co w sytuacji, gdy po pewnym czasie zażąda spłaty całej kwoty?

  Jasno określone warunki pożyczki, szczególnie termin spłaty całości bądź poszczególnych rata, a także kwota pożyczki i wynagrodzenie dla pożyczkodawcy, mają istotne znaczenie. Zwłaszcza gdy pożyczka jest w dużej kwocie i udzielana na długi okres, bo po pewnym czasie pamięć może zacząć zawodzić a początkowe ustalenia nagle staną się rozbieżne.

  Pożyczka bez baz jest możliwa, a jej wybór powinien być uzależniony od różnych czynników, biorąc pod uwagę każdą z opcji i analizując jej wady i zalety.

   

  5 odpowiedzi na “Jak pożyczka bez baz, to tylko pożyczka prywatna?”

  1. Maciej Radom pisze:

   Hm są firmy, które zajmują się określonymi rodzajami pożyczek i siedzą np. tylko w danym temacie. Ja takim ufam, gorzej z tymi, które chcą robić wszystko i udzielać na tzw. każdych zasadach. Ale o złych wypowiadać się nie będę… Co do dobrych: zastawy – Financial home. Zdecydowanie warci uwagi, profesjonalni i idealni pod inwestycje związane z budowlanką. Znam dwóch zadowolonych ludzi, umożliwiają dobry skok na początek.

  2. Grzegorz pisze:

   Jest wiele opcji i każdy ma inne warunki i możliwości jeśli chodzi pożyczki. Ja np jestem dłużnikiem i musiałem się starać o pożyczkę pozabankową, a jak to zrobić dowiedziałem się z tego poradnika poradnik-novacash.pl

  3. Pamela Rosa FLores pisze:

   Masz problemy ze zdobyciem Czy gubisz się w ofertach bankowych i innych instytucjach finansowych?
   Jeśli masz długi dłużników komorniczych, masz dość windykacji, podejmij z nami działania.
   Nasza firma zapewnia pomoc dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.
   Uproszczone procedury, formalności do minimum. Szybka gotówka na dowód i ten sam certyfikat z dobrą historią kredytową.
   Jesteśmy z klientem od początku współpracy do satysfakcjonującego finału. pamelarosaflores11(A)gmail.com

  4. Michał pisze:

   Też oczywiście znam firmę Financial Home, bo nie da się ukryć, że to jedna z lepszych firm tego typu. Pisząc lepszych mam na myśli fakt, że są obdarzeni przez swoich klientów sporą dawką zaufania i chyba nie bez powodu 😉

  5. Gryko pisze:

   No cóż, pożyczki pod zastaw zawsze były, są i bedą. Grunt to nie nadziać się w tej branży na jakichś oszustów, ale sądzę, że sa firmy o na tyle ugruntowanej pozycji jak np. Financial Home, że też nie ma co za dużo szukać na ich temat.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane