• Menu

  5 sposobów osiągnięcia wyższych zarobków w nowym roku

  jak osiągnąć wyższe zarobkiPolacy szukają alternatywnych sposobów, aby ich miesięcznych dochód wzrósł. W życzeniach noworocznych co drugi Polak wspomina o pieniądzach.

  Nie od dziś wiadomo, że jeśli jesteśmy w czymś specjalistami, pieniądze w pewnym momencie „płyną” do nas same. Jest nawet takie powiedzenie: znajdź odpowiednią dziedzinę, a wyższa pensja przyjdzie sama. Wyzwaniem uzyskania wysokiej płacy polega na znalezieniu czegoś, co lubisz robić i co może przynieść znaczne dochody.

  Dość łatwo można podwoić swoje dochody, zmieniając zakres zainteresowań w ramach swojej dziedziny. Jak się okazuje najbardziej przedsiębiorczy artyści, np. Madonna, Rihanna, Taylor Swift nie są ludźmi najlepszymi w dziedzinie sztuki, muzyki, ale są gotowi do zmian, poświęceń, nowych inicjatyw. Wszystko po, to by stać się optymalną mieszanką artysty i biznesmena.

  O zarobkach Swift i jej sukcesie komercyjnym najlepiej mówi tytuł jednego z przebojów: „Wildest Dreams” (najdziksze marzenia). Jeśli kogoś nie przekonuje świat show-biznesu warto sięgnąć, bo autorytety z Doliny Krzemowej. Bill Gates najbogatszy człowiek świata, przedsiębiorca i informatyk powtarzał: „Niepotrzebny wysiłek to jedna z największych frustracji w pracy”. A Steve Jobs, również wybitny informatyk i współzałożyciel i prezes firmy Apple Inc zachęcał do szukania i odpowiedzialności: „Nie powinno się zakładać firmy z myślą o zarobku. Celem powinno być robienie czegoś, w co się wierzy i stworzenie firmy, która przetrwa” – mówił Jobs.

  jak osiągnąć wyższe zarobki

  1. Ludzie, którzy zarabiają więcej, poszukują pracy z większą rozwagą. Sukces zawodowy osiągają osoby, które wiedzą czego chcą, nie chwytają pierwszej lepszej oferty i nie godzą się bez negocjacji na warunki pracodawcy. Podobne zachowania pojawiają, gdy jest wysoka stopa bezrobocia. Dziś podstawowym sposobem selekcji stały się internetowe bazy danych. Jeśli jednak nie chcesz czekać, zacznij szukać sam.
  2. Ludzie, którzy zarabiają więcej, podejmują się różnych obowiązków, nawet jeśli pozostają na tym samym stanowisku. Podejmują się też odpowiedzialnych zadań, stawiając przed sobą ambitniejsze cele.
  3. Ludzie, którzy zarabiają więcej, są skłonni do licznych wyjazdów służbowych. Jeśli weźmiemy dziedzinę taką, jak dyplomacja, okaże się, że podróżowanie jest jej naturalnym elementem. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę zawód informatyka, częste podróże nie są czymś, czego byśmy się spodziewali. Mimo to informatyk zgadzający się na odbycie podróży w celu np.: zdiagnozowania awarii systemy może liczyć na wyższe wynagrodzenie. Niemal każda branża stwarza możliwości konsultacji krajowych lub międzynarodowych. Za pierwszym razem, kiedy firma pyta o ochotników do podróżowania, zgłasza się wielu chętnych. Szefowie wiedzę jednak, że częste podróże służbowe oznaczają bardzo szybkie pozbawienie pracownika złudzeń – są oni narażeni na kiepskie samopoczucie związane ze zmianą czasu, samotne posiłki, jedzenie w samolocie, utratę kondycji fizycznej itp. Powrót z podróży służbowej też nie należy do łatwych. Wiąże się na ogół ze zwiększoną liczbą obowiązków. Zatem warto podjąć kroki prowadzące do wykorzystania zgody na częste podróże służbowe w celu zwiększenia zarobków. Pomyśl o swojej skłonności do podróżowania jako o umiejętności, a zatem karcie przetargowej w negocjacjach z pracodawcą. Warto również zapytać o problemy, z którymi borykają się ludzie w różnych oddziałach firmy. Najważniejsze jest to czy Twoje umiejętności (np. komunikacyjne, menadżerskie, informatyczne) mogą pomóc w rozwiązaniu danego problemu.
  4. Ludzie zarabiający więcej wybierają lepiej płatne specjalizacje i mają większe doświadczenie. Pielęgniarka ze specjalizacją anestezjologiczną może zarabiać dwa razy więcej niż pielęgniarka ogólna. Mechanik specjalizujący się w samochodach lepszej klasy, jak Mercedes zarabia więcej niż ten specjalizujący się w Fordach. Nie zawsze trzeba zmieniać zawód lub żałować, że nie wybrało się innego kierunku studiów, aby zarabiać więcej.
  5. Ludzie osiągający wyższe zarobki wybierają branże związane z wyższym ryzykiem finansowym i emocjonalnym. Okazuje się, że najlepiej zarabiający przedsiębiorcy, artyści na początku kariery wcale nie czuli się w pełni przygotowani, myśleli bardziej: „Boje się, ale mimo to chcę spróbować”. Zatem umiejętność podejmowanego ryzyka daje szansę na uzyskanie dodatkowych dochodów. Piotr Kler, polski przedsiębiorca, w 1973 roku założył firmę, która dzisiaj przynosi 160 mln zł dochodu rocznie. Posiada między innymi 33 salony meblowe w całej Polsce. W jednym z wywiadów wspominając, jak rozpoczynał biznes, wyznał: „Pamiętam, jak do zakładu przyjechali klienci z Częstochowy z wzorem mebli, na którym im zależało. Nikt nie podjął się tego zadania. Tylko ja, choć byłem najmłodszym stażem, zgodziłem się wykonać ten projekt”.

   

   

  Jedna odpowiedź do “5 sposobów osiągnięcia wyższych zarobków w nowym roku”

  1. Patrycja pisze:

   Im większe doświadczenie ma się w CV, tym większe zarobki dostaje się już na start więc warto to CV w trakcie studiów też rozbudowywać, no plus wiadomo, że znajomość języków to absolutna podstawa, ja pracowałam jako niania z dzieciakami w Stanach dzięki aupair.aifs i to doświadczenie bardzo dużo mi dało, plus podróż do Stanów też była dla mnie niesamowitym doświadczeniem

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane