• Menu

  Jak odpowiednio łączyć kilka odcieni szarości w łazienkowym wnętrzu?

  Dobranie odpowiednich płytek podłogowych stanowi nie lada wyzwania, zwłaszcza dla osób, które nie interesują się tym tematem na co dzień i nie znają aktualnych trendów czy rozwiązań. Wbrew popularnej opinii, białe, gładkie płytki podłogowe nie sprawdzają się tak dobrze w łazience i ze względu na kwestie bezpieczeństwa czy trudności w późniejszym utrzymaniu takiej podłogi w czystości, warto zdecydować się na płytki utrzymane w odcieniach szarości. Sprawdź, co warto wiedzieć o płytkach ceramicznych do łazienek, by wybrać rozwiązanie pasujące do Twojego mieszkania.

  Jak łączyć płytki

  Łazienka z płytki w jednolitym kolorze to możliwe problemy z konserwacją powierzchni

  Decyzja o odświeżeniu łazienki zawsze wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami, a jedną z ważniejszych decyzji, jaką należy podjąć przy tej okazji, jest wybór płytek podłogowych i ściennych. Choć popularna opinia głosi, że w łazience powinny znajdować się białe, gładkie płytki, które będą rozjaśniać pomieszczenie (łazienki w mieszkaniach w bloku często nie mają okien), to jednak przy okazji wyboru wykończenia podłogi warto wybrać rozwiązanie, które nie będzie śnieżnobiałe. Przede wszystkim dlatego, że ciężko jest potem utrzymać takie płytki w czystości – na białej powierzchni wszelkie zabrudzenia są niemal od razu widoczne, przez co niemal codziennie w takim pomieszczeniu należy myć podłogę. Dobór płytek ze wzorem, który będzie np. szary, zapewni doskonały efekt końcowy.

  Jak łączyć płytki

  Gładkie płytki ceramiczne do łazienek – czy sprawdzą się one w każdym mieszkaniu?

  Białe, gładkie płytki ceramiczne, choć mogą idealnie komponować się z wystrojem łazienki, to w dłuższej perspektywie okazują się niepraktycznym rozwiązaniem. Ze względów bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na płytki chropowate, które są antypoślizgowe. Podczas wychodzenia z wanny lub kabiny prysznicowej łatwo można się poślizgnąć, co może poskutkować poważnym urazem. Sprawdzone płytki łazienkowe, które zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim domownikom znaleźć można na Klink.pl – płytki ceramiczne.

  Jak łączyć płytki

  Jak odpowiednio połączyć ze sobą kolor płytek podłogowych z tymi ściennymi?

  Przygotowanie aranżacji łazienki stanowi ogromne wyzwanie, zwłaszcza że będzie to wzór na lata i następna zmiana nie nastąpi zbyt szybko. Dlatego wszelkie kwestie związane z kolorem płytek warto dobrze rozważyć, by barwa i wzór pasowały do wyposażenia łazienki. W przypadku doboru koloru płytek ściennych i podłogowych, warto zdecydować się na albo tę samą barwę dla obu rodzajów płytek, albo postawić na kontrast, by jeden kolor był przełamywany przez drugi. Dzięki temu łazienka będzie wyglądała stylowo i sprawi, że korzystanie z niej będzie niezwykle przyjemne.

  Jak łączyć płytki

  Płytki łazienkowe – lepiej zdecydować się na gres czy płytkę ceramiczną?

  Przy okazji doboru płytek do łazienki warto zdecydować się na gres, który ze względu na swoją strukturę, jest antypoślizgowy i odporny na działanie wilgoci. Więcej na temat płytek łazienkowych, można przeczytać w artykule: Płytki ceramiczne na podłogę – jak połączyć walory estetyczne i użytkowe: parametry, klasy i rodzaje płytek podłogowych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane