logo
logo
logo
logo
Nowoczesne technologie

Jak możemy wykorzystać technologie, aby usprawnić obsługę klienta?
Opublikowano: 1 marca 2023

Dobra obsługa klienta często jest kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa, dlatego coraz więcej firm stawia na rozwój właśnie w tym obszarze. Istnieje wiele możliwości, żeby usprawnić proces obsługi klienta. Jednym ze sposobów na podniesienie jakości customer experience jest między innymi wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Wybierz odpowiednie oprogramowanie

Nowoczesne technologie mają coraz większy wpływ na kształtowanie i jakość obsługi klienta. Czasy, w których klient miał do dyspozycji jedynie infolinię (i to nie zawsze), bezpowrotnie minęły. Obecnie świat komputerów, internetu i sztucznej inteligencji, ma coraz większe znaczenie zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla klientów. Narzędzia, jakimi dysponują obecnie osoby zarządzające call center, dają olbrzymie możliwości. Dzięki oprogramowaniu, jakie oferuje Systell.pl, firmy mogą podnosić jakość customer experience do nieosiągalnych wcześniej wyników.

Oprogramowanie do contact center zbudowane jest z dalece skutecznych narzędzi, które w całości umożliwiają osiąganie zamierzonych celów. Podstawowym elementem oprogramowania jest bez wątpienia infolinia. Nie mówimy tu jednak o tradycyjnym telefonie. Obecnie wykorzystywana jest technologia VOIP, która daje znacznie większe możliwości. Plusem jej zastosowania jest chociażby wielozadaniowość – technologia Voice over IP bez problemu obsłuży wielostronną konferencję czy pozwoli przesłać pliki podczas rozmowy. Co ważne w dzisiejszych czasach – pracownicy nawet pracując z domu cały czas mają dostęp do swojego numeru wewnętrznego w firmie. Twoi klienci nie odczują różnicy!

Sztuczna inteligencja i wielokanałowość

Kolejne nowinki technologiczne, które pozwalają usprawnić obsługę klienta, to bez wątpienia automatyzacja i omnichannel. Co to takiego? Automatyzacja pozwala zaprogramować w systemie pewne powtarzalne procesy, które pomogą odciążyć Twoich pracowników ze żmudnych, nawracających zadań. Dodatkowo, sprzyjają w szybkim rozwiązywaniu problemów Twoich klientów, dzięki czemu są oni bardziej zadowoleni z obsługi klienta. Przykład? Jeśli prowadzisz sklep internetowy z ubraniami, możesz zaprogramować swojego chatbota na stronie internetowej tak, żeby odpowiadał na pytania o dostępność Twoich artykułów. Dzięki temu klienci otrzymają szybką odpowiedź, nie angażując Twoich agentów!

Wielokanałowość, inaczej omnichannel, to skupienie wielu różnych kanałów kontaktu w jednym miejscu. Dzięki temu konsultanci obsługujący zapytania, mają wszystkie sprawy w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy klient napisał do Ciebie na WhatsAppie, czy zadzwonił na infolinię.

Klienci nie widzą wszystkiego

Dobre oprogramowanie do call center zawiera także narzędzia, które usprawniają obsługę klienta, lecz nie są bezpośrednio dla konsumentów widoczne. Chodzi tu między innymi o wyświetlanie podczas połączenia pełnej historii kontaktów z klientem w jednym, wygodnym oknie. Pozwala to konsultantom być cały czas na bieżąco. Oprogramowanie do infolinii pozwala także w pełni kontrolować wszystkie połączenia przychodzące. Klientowi nie udało się dodzwonić? System automatycznie do niego oddzwoni! To wszystko znacznie usprawnia obsługę klienta nawet w największych firmach, dlatego warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz
  • Klientocentryczni pisze:

    Świetne doświadczenia Klienta (CX) to teraz kluczowy aspekt dla zdobycia lojalności. Polecamy narzędzia takie jak systemy CRM czy CDP, które pomogą personalizować doświadczenia. Jak zapewnić niesamowite doświadczenia, piszemy również w naszym newsletterze 💪 /klientocentryczni.pl/newsletter/ Pozdrawiamy ciepło 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Sztuczna inteligencja w radiologii

Sztuczna inteligencja w radiologii – Doskonal...

Dziedzina ochrony zdrowia przechodzi etap głębokiej transformacji, co...
Arkadiusz Kłusek

Arkadiusz Kłusek – Aktywność w biznesie...

Będąc otwartym na udostępnienie swoich kontaktów biznesowych,...
Aleksandra Jurkowska

Aleksandra Jurkowska – inwestycja w OZE...

Odpowiednio dobrane źródło, przy dodatkowym dofinansowaniu z P...
Transport

Wzrost zobowiązań finansowych hamuje rozwój b...

Dług, który ciągnie sektor transportu, spedycji i logistyki do...