• Menu

  Jak mądrze zainwestować pieniądze?

  Pieniądze, które na siebie nie pracują, tracą na wartości. Jak to możliwe? To niezwykle proste – „zżera” je inflacja (a właściwie jej wskaźnik, który zależny jest od trwałego wzrostu przeciętnego poziomu cen) i takie wartości jak chociażby potencjalne „utracone” zyski z powodu niezamieszczenia gotówki tam, gdzie przynosiłaby ona zyski.

  Skończ więc już dziś z chowaniem gotówki w skarbonce, skarpecie czy tajnej skrytce w domu – to niebezpiecznie i nieopłacalne! Koniecznie przeczytaj nasz materiał, a dowiesz się, jak mądrze zainwestować pieniądze.

  Konta oszczędnościowe

  Nie masz głowy do finansów. Boisz się nieznanych terminów i tego, że przypadkiem coś może się stać. Jeśli szukasz bezpiecznego produktu, który jest pewny i nie posiada ukrytych kruczków i drobnego druku, możesz bez obaw założyć sobie konto oszczędnościowe. To doskonały pomysł na start, który pozwoli Ci odłożyć trochę grosza i sprawi, że zaczniesz powoli interesować się światem oszczędności i coraz głębiej w niego wchodzić.

  Co daje Ci konto oszczędnościowe? Przede wszystkim bezpieczeństwo i pewny zysk, który sprawia, że Twoje pieniądze nieustannie na siebie pracują. Dzięki niemu masz też swoiste zabezpieczenie na trudniejsze czasy, albo miejsce, w którym odkładasz pieniądze na wymarzony cel. Założenie takiego konta zazwyczaj nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, dlatego już dziś możesz zapytać o nie swojego doradcę w banku.

  Lokaty bankowe

  Masz już zgromadzone pewne środki i wiesz, że w najbliższym czasie nie będziesz z nich korzystał? Świetnie – to doskonała okazja do tego by włożyć je na lokatę. Ten bankowy produkt jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą osiągnąć większe zyski niż właściciele kąt oszczędnościowych, pisząc się jednocześnie na to, że „zamrażają” swoje pieniądze na pewien czas i nie będą mogli z nich skorzystać. Dla wielu osób nie stanowi to jednak problemu, ponieważ wiedzą, że dzięki takiej inwestycji mogą liczyć duży zysk, który pomoże im w dalszej drodze inwestycyjnej.

  Inne produkty finansowe

  Wszystkie oferty banków i placówek finansowych są różnorodne. Pytanie tylko czy wszystkie produkty tam oferowane są godne naszej uwagi? Czy może warto przyjrzeć się innym produktom inwestycyjnym? Te pytania pozostawiamy otwarte, do własnej odpowiedzi, ponieważ będzie ona uzależniona od wielu indywidualnych czynników, takich jak stopień ryzyka, możliwości finansowe czy czas trwania inwestycji. Jeśli chcesz zapoznać się z innymi niż lokata i konto oszczędnościowe produktami koniecznie odwiedź doradcę finansowego, który pomoże Ci dobrać inwestycję skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane