logo
logo
logo
logo
rękawice MMA

Jak dobrać właściwie rękawice MMA?
Opublikowano: 14 września 2023

Rękawice MMA różnią się konstrukcją od rękawic bokserskich. Przede wszystkim ich wewnętrzna część pozostaje otwarta, a palce nieosłonięte. Taka budowa ma znaczenie dla zachowania możliwości chwytnych. Na rynku znajdziesz różne modele tego typu rękawic. Jak dobrać je właściwie pod kątem podejmowanych treningów? Na co zwracać uwagę?

Rękawice MMA – ze skóry naturalnej czy syntetycznej?

Możesz postawić na rękawice MMA wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej. Najlepsze i najtrwalsze są akcesoria treningowe bazujące na skórze naturalnej, przy czym zazwyczaj wybierają je profesjonaliści. Rękawice do MMA ze wzmocnionej skóry syntetycznej, które znajdziesz w sklepie Bushido-Sport, są niemalże tak samo trwałe, za to tańsze w zakupie.

Stawiaj na produkty od cenionych na rynku producentów sprzętu sportowego. To da Ci gwarancję, że akcesoria posłużą długi czas, a ponadto zapewnią efektywny i bezpieczny trening.

Rękawice do MMA – sparingowe czy przyrządowe?

Do wyboru masz rękawice sparingowe oraz przyrządowe. Modele sparingowe są bardziej miękkie niż przyrządowe. Używasz ich bowiem podczas sparingów. Taka budowa wpływa na lepszą amortyzację i skuteczniejszą ochronę przed urazami powstającymi podczas przyjmowania ciosów.

Rękawice przyrządowe, nazywane też treningowymi, są twardsze. Korzystasz z nich na sali i w domu, gdy intensywnie ćwiczysz i wielokrotnie uderzasz w rozmaite przyrządy. Tu zatem w mniejszym stopniu liczy się amortyzacja, w większym za to trwałość i wytrzymałość.

Rękawice do MMA sparingowe – jak dobrać rozmiar?

Właściwie dobrany rozmiar rękawic pozwala Ci na komfortowy i bezpieczny trening. Rękawice tego typu najczęściej występują w rozmiarówce, która stosowana jest podczas wyboru ubrań. Do dyspozycji masz zwykle rękawice w rozmiarach od S do XL, choć spotkasz także te o rozmiarach pośrednich.

Aby właściwie dopasować rozmiar, zmierz dłoń od wewnętrznej strony, na wysokości palców, z wykluczeniem kciuka. Uzyskany wynik porównaj z tabelą rozmiarową danego producenta.

Rękawice MMA sparingowe – z kciukiem lub bez

Możesz postawić na rękawice sparingowe z ochroną kciuka lub bez. Uwzględnij przede wszystkim własne potrzeby i preferencje, a także rodzaj i częstotliwość podejmowanych treningów. Rękawice z kciukiem chronią przed ciosami całą dłoń i palec odstawny, ale mogą być nieco mniej komfortowe w użytkowaniu.

Lepszy chwyt i pracę dłoni zaoferują rękawice bez kciuka, choć trzeba się liczyć z większym ryzykiem otarć powstających w tym obrębie. Jeśli szukasz rękawic do wykorzystania podczas treningów z przyrządami, postaw na skuteczniejszą ochronę, czyli model z kciukiem. Drugą opcję pozostaw na sparingi i walki w oktagonie.

Dzięki rękawicom możesz liczyć na zabezpieczenie dłoni, jednocześnie efektywny trening. Wybierz model, który będzie odpowiedni zarówno pod względem rozmiaru, jakości wykonania, jak i konstrukcji.

 

 

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

batony proteinowe

Czy baton proteinowy to dobry pomysł na śniad...

Batony proteinowe, niegdyś trudno dostępne na polskim rynku, w...
bieganie

Bieganie długodystansowe sposobem na młodość...

Coraz więcej osób po czterdziestym roku życia zaczyna regularnie biega...
Festiwal Biegowy

Festiwal Biegowy coraz bliżej!...

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia 14. Festiwalu Biegowego w P...