• Menu

  Jak dobrać głowice do grzejnika?

  Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów grzejników i urządzeń ogrzewających nasze domy i mieszkania. Stale najbardziej standardowym rozwiązaniem jest jednak montaż grzejników wodnych. Do tego typu grzejników niezbędny jest również montaż zaworów i głowic termostatycznych, które pozwalają regulować zużycie energii. Ważne jest więc, aby głowica została odpowiednio dobrana do zamontowanego grzejnika.

  Głowica termostatyczna

  Rodzaje głowic termostatycznych

  Głowica termostatyczna możne występować w kilku wariantach. Może ona posiadać różnego rodzaju czujniki, na przykład czujniki cieczy, gazów czy czujniki woskowe. Najpopularniejsze są czujniki cieczy, jednak pozostałe rozwiązania również są wybierane przez użytkowników. Czujniki gazowe charakteryzują się na przykład dużo szybszym czasem reakcji i możliwością dużo bardziej precyzyjnej regulacji. Głowice wyróżnić można również ze względu na sposób sterowania. Na rynku dostępne są głowice termostatyczne sterowane ręcznie, elektronicznie czy też za pomocą specjalnych zegarów sterujących. Głowice sterowane elektronicznie czy zegarowo to urządzenia bardziej nowoczesne, zawierające często dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie otwartych okien i dostosowywanie temperatury do wykrytych warunków.

  Dobór odpowiedniej głowicy termostatycznej

  Wybór zależy w całej mierze od grzejnika. Od miejsca, w którym głowica może zostać zamontowana oraz od tego czy posiadają one zawór. Głowice można kupić pojedynczo lub w gotowych już zestawach z zaworami. Dlatego ważne jest by wiedzieć, czy nasz grzejnik posiada już zawór a jeśli tak to w jakim rozmiarze. Kolejną wytyczną jest sposób zasilania grzejnika. Grzejniki mogą być zasilane od boku lub od dołu. Od tego zależy rodzaj odpowiedniej głowicy. W sprzedaży są również specjalne głowice do grzejników dekoracyjnych czy łazienkowych. Odpowiedni dobór optymalnej głowicy termostatycznej do grzejnika zapewnia wysoką wydajność i pełną funkcjonalność urządzenia. Dobrze dobrana głowica pozwoli zaoszczędzić nie tylko energię, ale i pieniądze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane