• Menu

  iPhone 7 czy 8 – czym się od siebie różnią?

  Nowszego iPhone’a 8 w wersji 64 GB kupisz już za 2700 zł. Z kolei podstawowy model iPhone’a 7 32 GB nabędziesz nawet do 2000 zł. To spora różnica cenowa. A jak wygląda rozbieżność funkcji i parametrów? Przyjrzeliśmy się tym dwóm modelom i sprawdziliśmy, co znalazło się w nowszym, czego nie ma w starszym. Przeczytaj i zastanów się, wybór którego będzie dla Ciebie korzystniejszy!

  iPhone 8 czy 7

  Porównanie podstawowych parametrów iPhone’ów

  Nieco starszy iPhone 7 występuje w dwóch wielkościach wyświetlacza: 4,7 oraz 5,5 cala. Jego rywala zakupisz z ekranem 4,7-calowym. W pierwszym przypadku pamięć wbudowana może wynosić do wyboru: 32, 128 lub 256 GB. iPhone 8 jest korzystniejszy, jako że najmniejsza wartość to 64 GB, a większa 256 GB. Podczas gdy starszy model ma system operacyjny iOS 10, nowszy szczyci się oprogramowaniem iOS 11. W obu telefonach pamięć RAM wynosi 2 GB.

  Wprowadzony na rynek w 2016 roku iPhone 7 ma czterordzeniowy procesor A10 Fusion 64-bit, a o rok młodszy model iPhone 8 już sześciordzeniowy Apple A11 Bionic 64-bit. Smartfony łączy obecność dwóch aparatów: tylnego 12 Mpix i przedniego 7 Mpix. Nieco inaczej wygląda funkcjonalność technologii transmisji bezprzewodowej. Mimo iż w obu modelach występują Wi-Fi, NFC i Lightning, starszy telefon ma Bluetooth w wersji 4,2, a nowszy 5,0.

  iPhone 8 czy 7

  Który iPhone i do czego sprawdzi się lepiej?

  Jeśli jednym z najważniejszych aspektów wyboru telefonu jest dla Ciebie wydajność i długość pracy na jednym akumulatorze, korzystniejszy okaże się iPhone 7. Zapewnia aż 14 godzin nieprzerwanych rozmów, podczas gdy nowszy model ok. 12 godzin. Starszy jest nieznacznie mniejszy, lżejszy i przez to poręczniejszy.

  Do odtwarzania muzyki zapisanej w różnych formatach doskonale sprawdzi się iPhone 8. Odczytuje formaty: AAC, AMR, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA. Ponadto umożliwia oglądanie filmów zapisanych w: 3GP, AVI, H.263, H.264, MPEG4. Nakręcisz nim atrakcyjne wizualnie filmy w 4K UHD.

  Porównanie aparatów – iPhone 8 czy 7?

  Bez wątpienia nowszy model telefonu marki Apple jest lepszy pod względem aparatu. Mimo iż oba urządzenia mają te same wartości Mpix dla aparatów tylnego i przedniego, to jednak w iPhonie 8 znajduje się więcej funkcji.

  Zacznijmy od wspólnych funkcji. Są to np. autofocus, geotagging (do dodawania do zdjęć danych o lokalizacji), optyczna stabilizacja obrazu, samowyzwalacz, zdjęcia seryjne, zdjęcia z flashem. W iPhonie 8 znajdziesz dodatkowo wykrywanie postaci (poza standardowym wykrywaniem twarzy), lampę błyskowa z czterema diodami (poza lampą LED), redukcję szumów, tryb filmu poklatkowego, zdjęcia Live Photo.

  iPhone 8 czy 7

  Dodatkowe funkcje nowszego iPhone’a 8

  Z oczywistej przyczyny nowszy model smartfona od Apple ma więcej funkcji i udogodnień. Czy są niezbędne? Musisz ocenić sam. Jedna z nich to ekran w technologii True Tone, której zadaniem jest dostosowywanie barwy ekranu do oświetlenia. Telefon umożliwia szybkie i wygodne ładowanie bezprzewodowe. Ma estetyczną szklaną obudowę z tyłu. Korzysta z technologii 3D Touch i Wi-Fi dwuzakresowego: 2.4G/5G.

  Jeśli wybierzesz tańszy iPhone 7, możesz liczyć na wiele nowoczesnych funkcji wykorzystywanych w życiu codziennym. Zyskasz stały dostęp do portali społecznościowych, ulubionej muzyki odtwarzanej w dobrej jakości, inteligentnego asystenta Siri, technologii NFC m.in. do płatności zbliżeniowych czy trybu głośnomówiącego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane