logo
logo
logo
logo
Inwestycja w stację paliw

Inwestycja w stację paliw
Opublikowano: 21 grudnia 2017

Inwestycja w stację paliwStabilność – to coś, do czego dąży zdecydowana większość z nas. Nie ma w tym grama przypadku. Gdy nie musimy martwić się o kolejne dni, żyje nam się zdecydowanie lżej. Jak jednak zapewnić sobie taki komfort? Odpowiedź jest jedna – inwestycje!

Inwestycje to dla wielu osób podstawa codziennego życia i główny sposób na zarabianie pieniędzy. Jest to zajęcie nie tylko dla osób, które są już względnie stabilne pod kątem życiowym, lecz również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje życie zawodowe. Warto jednak, aby były to przemyślane decyzje. Wśród najbardziej popularnych, lecz jednocześnie kosztownych inwestycji, warto wymienić takie branże jak paliwowa, nieruchomości czy franczyza pod opieką dużych marek, takich jak np. McDonald’s. W tym artykule skupimy się jednak na inwestycji we własną stację paliw.

Ile to kosztuje?

To jedno z pierwszych pytań, które pada zazwyczaj w kontekście otwarcia własnej stacji paliw. Niestety, nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Chyba, że za taką uznamy stwierdzenie to zależy. Wszystko zależy chociażby od gruntu, który chcielibyśmy zakupić. Jeśli zależy nam na dobrej, często uczęszczanej lokalizacji (takiej jak drogi szybkiego ruchu, autostrady czy okolice znanych galerii handlowych), koszt gruntu rośnie. W momencie, gdy chcemy zachować sporą odległość od konkurencji, to również musimy dorzucić nieco grosza. Wówczas koszty otwarcia własnej stacji benzynowej mogą wynieść nawet kilka milionów złotych! Z pewnością nie jest to kwota, którą lekką ręką może wydać większość z nas. Z tego powodu jest to inwestycja, która polecana jest głównie dla osób o dobrym statusie finansowym.

Jaką działkę wybrać?

Taką, o której już wspomnieliśmy – najlepiej w atrakcyjnej lokalizacji, lecz w pewnym oddaleniu od konkurencji. Warunki techniczne, jakie musi spełniać takie miejsce, to powierzchnia o wielkości około 3,5 tys. m2, która, według planu zagospodarowania, powinna być przeznaczona pod usługi. To nie wszystko – należy również sprawdzić pozwolenie na wymagane zjazdy publiczne. Wydaje je zarządca drogi. Do tego należy dodać również raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko naturalne. Na szczęście w takich działaniach można liczyć na pomoc koncernu, który wspiera partnerów swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Mimo wszystko wniosek może zostać odrzucony. Warto więc naprawdę dokładnie pochylić się nad wyborem miejsca pod własną stację paliw – wszystko po to, aby  nie narazić się na stratę dużych pieniędzy.

Odpowiednie zbiorniki

Jeśli marzy Ci się własna stacja paliw, to musisz zdawać sobie sprawę, że będziesz potrzebować również dystrybutorów. Również i one, w zależności od wielkości infrastruktury, potrafią pochłonąć kilka milionów złotych. Warto więc mocno zweryfikować wszystkie oferty, które aktualnie wymieniane są jako czołowe na rynku. Pozwoli Ci to dobrać optymalne zbiorniki dla Twojej stacji i być może wybranie najkorzystniejszej oferty pod względem finansowym. Wśród czołowych dystrybutorów zbiorników przeznaczonych do użycia na stacji benzynowej, z pewnością należy wyróżnić petro-box.pl. Jest to znana i powszechnie szanowana firma, która jest jednym z liderów na rynku. Zdecydowanie warto zainteresować się jej ofertą, choćby ze względu na korzystne warunki finansowe oraz bardzo dobry serwis produktów.

Co ze zwrotem?

Z racji konieczności inwestycji dużej ilości pieniędzy, zwrot z inwestycji należy rozpatrywać pod kątem długoterminowym. Czas, który potrzebny jest do tzw. “wyjścia na zero” zależny jest m.in. od wielkości stacji paliw, przychodów ze sprzedaży paliw, sprzedaży innych artykułów, itd. W celu maksymalizacji zysków warto rozważyć inne usługi dla zmotoryzowanych – otwarcie myjni czy punktu oferującego kuchnię domową. Abstrahując od powyższego, próg zwrotu inwestycji oceniany jest zazwyczaj na 10-15 lat.

Inwestycja we własną stację paliw z pewnością zyskuje w ostatnich latach na popularności. Jest to świetny sposób na biznes dla wszystkich osób, które chcą zapewnić sobie stabilną i długoletnią inwestycję.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Monitoring zdalny

Monitoring zdalny – znakomite rozwiązanie dla...

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zapewn...
Rejestracja spółki z o. o.

Rejestracja spółki z o. o. – tradycyjni...

Zawiązanie spółki z o. o. może nastąpić na 2 sposoby: tradycyj...
Relaunch strony internetowej

Relaunch strony internetowej – generalny remo...

Potrzeby użytkowników i standardy obowiązujące w sieci stale się zmien...
automat vendingowy

Woda z automatu vendingowego – łatwy sposób n...

Woda dla pracowników – co mówi prawo? Letnie miesiące niosą za sobą...