Konieczność skorzystania z internetu podczas wyjazdu okazać się naprawdę kosztowna, dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach powinniśmy uważać i co zrobić, żeby podróż nie obciążyła naszego budżetu ponad miarę.
Coraz trudniej wyobrazić sobie rozstanie z internetem nawet podczas urlopu. Często wynika to z kwestii zawodowych – szefowie firm czy menadżerowie nawet podczas wakacji muszą trzymać rękę na pulsie, bo pozostawienie spraw swojemu biegowi może w ich przypadku spowodować straty niemożliwe do odrobienia po powrocie.
Internet może też okazać się niezbędny podczas samej podróży, gdy np. nie jesteśmy w stanie odczytać rozkładu jazdy pociągów wyświetlonego w nieznanym nam języku lub gdy pojawia się problem z odczytaniem drogowskazów, a nie dysponujemy papierową mapą i jedyną szansą dotarcia do wyznaczonego celu może okazać się użycie aplikacji nawigacyjnej. Konieczność skorzystania z internetu w wielu przypadkach może okazać się naprawdę kosztowna, dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach powinniśmy uważać i co zrobić, żeby podróż nie obciążyła naszego budżetu ponad miarę.
Zanim zdecydujemy się skorzystać z wi-fi hotelowego lub udostępnionego klientom restauracji, w której zdecydujemy się coś zjeść, powinniśmy bezwzględnie dopytać, czy taka usługa jest darmowa. Również podczas łączenia się z wi-fi udostępnionym przez hotel lub restaurację, komunikaty mogą okazać się dla nas niezrozumiałe.
Jeśli zdecydujemy się na połączenie internetem bez sprawdzenia treści komunikatu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dany hot-spot wcale nie będzie darmowy i że opłata za skorzystanie z niego zostanie nam doliczona do rachunku. Tego typu zdarzenia stanowią rzadkość na terenie Unii Europejskiej, jednak jeśli wyjeżdżamy do np. krajów byłego Związku Radzieckiego, do Afryki lub Ameryki Łacińskiej, trzeba mieć się na baczności.
Internet mobilny – kliknij i dowiedz się więcej w serwisie Play.
Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed naliczaniem opłat, o których uprzedzają nas niezrozumiałe komunikaty, jest uniezależnienie się od hot-spotów poprzez korzystanie z internetu mobilnego. Mobilny internet w podróży działa wszędzie tam, gdzie uda nam się złapać zasięg sieci komórkowej, a wysokość opłaty za niego jest ustalana z naszym operatorem. Co więcej, internet LTE często działa szybciej i bardziej płynnie niż prywatne hot-spoty.
Aktywując dostęp do internetu mobilnego zawsze wiemy, ile taka usługa będzie nas kosztować, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieścisłości w zakresie naliczania opłat, możemy szybko wyjaśnić je ze swoim operatorem. Z internetu mobilnego możemy skorzystać za pomocą telefonu, tabletu, czy laptopa niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy. Jeśli więc planujemy wyjechać za granicę – warto wziąć taką możliwość pod uwagę.
Dodaj komentarz