• Menu

  Huawei MateBook D14 ponownie liderem rynku laptopów w Polsce

  Huawei MateBook D14

  Huawei MateBook D14 był w czerwcu bieżącego roku najchętniej kupowanym laptopem w Polsce, wynika z danych firmy. Po pierwszym półroczu, razem z Huawei MateBook D15, znajduje się wśród 10 najpopularniejszych modeli.

  Jak wynika z danych Huawei, MateBook D14 był liderem rynku już w lutym i marcu 2019 roku, a w dwóch kolejnych miesiącach utrzymał pozycję w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się modeli.

   MateBook D14 uniwersalnym laptopem dla całej rodziny

  – Klienci najczęściej szukają uniwersalnych laptopów, które są i mobilne, jak i pomocne w codziennej pracy a jednocześnie mogą dostarczać wysokiej jakości rozrywkę całej rodzinie. Huawei MateBook D14 spełnia kryteria w każdej z tych kategorii. Laptop jest lekki, poręczny, wydajny, szybki, a zarazem świetnie wykonany. Dzięki temu jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych modeli w Polsce – ocenia Tomasz Wnukowski, PC Sales Manager w Huawei Consumer Business Group w Polsce.

  Huawei MateBook D14 wyposażony jest w ekran Full HD o przekątnej 14 cali, pojemny dysk SSD 256 GB, pamięć RAM 8 GB oraz procesor AMD Ryzen™ 5. Cztery głośniki przy wsparciu technologii Dolby Atmos® zapewniają czysty i przestrzenny dźwięk w niskich i wysokich częstotliwościach.

   Dwa laptopy Huawei w TOP10

  Huawei MateBook D14

  Popularnością cieszy się również drugi laptop Huawei z serii MateBook D – wyposażony w 15-calowy ekran Full HD oraz czterordzeniowy procesor Intel® Core i5-8250U ósmej generacji[1]. Według danych GfK Polonia, w pierwszym półroczu 2019 roku Huawei MateBook D15 i Huawei MateBook D14 były wśród 10 najczęściej kupowanych laptopów w Polsce.

  – To jest ogromny sukces i potwierdzenie, że nasza pozycja na rynku laptopów konsekwentnie się umacnia – dodaje Tomasz Wnukowski.

  Oprócz serii MateBook D, na rynku dostępne są także laptopy Huawei z wyższej półki cenowej: Huawei MateBook X Pro oraz Huawei MateBook 13 z innowacyjną funkcję OneHop, która umożliwia błyskawiczny i bezprzewodowy przesył plików między laptopem a smartfonem. Oba modele dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

  [1] Na rynku dostępne są dwie konfiguracje Huawei MateBook D15.6 Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ graficzny Intel UHD 620, drugi – rozwiązanie hybrydowe z dyskiem SSD na 128 GB oraz dyskiem talerzowym HDD do zapisu jednego terabajta danych oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane