• Menu

  Huawei MateBook D14 ponownie liderem rynku laptopów w Polsce

  Huawei MateBook D14

  Huawei MateBook D14 był w czerwcu bieżącego roku najchętniej kupowanym laptopem w Polsce, wynika z danych firmy. Po pierwszym półroczu, razem z Huawei MateBook D15, znajduje się wśród 10 najpopularniejszych modeli.

  Jak wynika z danych Huawei, MateBook D14 był liderem rynku już w lutym i marcu 2019 roku, a w dwóch kolejnych miesiącach utrzymał pozycję w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się modeli.

   MateBook D14 uniwersalnym laptopem dla całej rodziny

  – Klienci najczęściej szukają uniwersalnych laptopów, które są i mobilne, jak i pomocne w codziennej pracy a jednocześnie mogą dostarczać wysokiej jakości rozrywkę całej rodzinie. Huawei MateBook D14 spełnia kryteria w każdej z tych kategorii. Laptop jest lekki, poręczny, wydajny, szybki, a zarazem świetnie wykonany. Dzięki temu jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych modeli w Polsce – ocenia Tomasz Wnukowski, PC Sales Manager w Huawei Consumer Business Group w Polsce.

  Huawei MateBook D14 wyposażony jest w ekran Full HD o przekątnej 14 cali, pojemny dysk SSD 256 GB, pamięć RAM 8 GB oraz procesor AMD Ryzen™ 5. Cztery głośniki przy wsparciu technologii Dolby Atmos® zapewniają czysty i przestrzenny dźwięk w niskich i wysokich częstotliwościach.

   Dwa laptopy Huawei w TOP10

  Huawei MateBook D14

  Popularnością cieszy się również drugi laptop Huawei z serii MateBook D – wyposażony w 15-calowy ekran Full HD oraz czterordzeniowy procesor Intel® Core i5-8250U ósmej generacji[1]. Według danych GfK Polonia, w pierwszym półroczu 2019 roku Huawei MateBook D15 i Huawei MateBook D14 były wśród 10 najczęściej kupowanych laptopów w Polsce.

  – To jest ogromny sukces i potwierdzenie, że nasza pozycja na rynku laptopów konsekwentnie się umacnia – dodaje Tomasz Wnukowski.

  Oprócz serii MateBook D, na rynku dostępne są także laptopy Huawei z wyższej półki cenowej: Huawei MateBook X Pro oraz Huawei MateBook 13 z innowacyjną funkcję OneHop, która umożliwia błyskawiczny i bezprzewodowy przesył plików między laptopem a smartfonem. Oba modele dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

  [1] Na rynku dostępne są dwie konfiguracje Huawei MateBook D15.6 Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ graficzny Intel UHD 620, drugi – rozwiązanie hybrydowe z dyskiem SSD na 128 GB oraz dyskiem talerzowym HDD do zapisu jednego terabajta danych oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane