• Menu

  Hamak, leżak czy leżanka – czyli co wybrać do ogrodowego odpoczynku

  Ogród nie powinien się Ci kojarzyć tylko z pracą, to również miejsce gdzie możesz spokojnie odpocząć w otoczeniu zieleni i ciszy. Warto więc mieć odpowiedni do tego sprzęt, na którym będziesz mógł się położyć by poczytać książkę lub gazetę. Obecnie na rynku znajdziesz szeroki wybór leżaków, hamaków oraz leżanek do ogrodu. Co jednak wybrać?

  Leżaki ogrodowe

  Jeśli lubisz w ciepłe, słoneczne dni poleżeć w ogródku i czytać książkę w cieniu bądź się opalając na pewno potrzebujesz do tego odpowiedniego mebla. Oto krótki przegląd różnych możliwości wygodnego odpoczynku.

  Leżaki ogrodowe wygodne i praktyczne

  Rodzaj siedziska, który stał się niezwykle popularny w ostatnich latach. Bardzo często spotykamy go nie tylko nadziałce lub plaży ale również w kawiarnianych ogródkach lub miejskich strefach wypoczynku jak plaże nad rzeką. W bogatej ofercie sklepowej możesz znaleźć różne typy leżaków. Wykonane są one z różnych materiałów, są dość proste do złożenia i w miarę lekkie. Najprostszą konstrukcje mają typowe leżaki ogrodowe o drewnianej ramie.

  Wybierając taki leżak warto byś zwrócił uwagę na kąta oparcia który może być 3 lub nawet 6 stopniowy oraz rodzaj materiału z jakiego został wykonany. Pamiętaj jednak, że nie nadają się one w miejsca o dużej wilgotności np. nad basen lub na plażę. W takiej sytuacji lepiej wybrać leżak plażowy wykonany z tworzywa sztucznego bardziej odpornego na zawilgocenia. Mają również większy zakres regulacji oparcia, nawet z możliwością całkowitego opuszczenia go w dół. Szeroki wybór leżaków znajdziesz pod adresem: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/lezanki.html.

  Hamaki czyli wiszące łóżko

  To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą nie tylko poleżeć ale również się pobujać. Tradycyjny hamak jest zazwyczaj zrobiony z mocnego kawałka materiału lub grubego plecionego sznurka rozwieszonego pomiędzy drzewami lub innymi wspornikami. Decydując się na taki zakup musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego jest wykonany, powinien być on wytrzymały oraz wygodny. W ofercie sklepowej możesz znaleźć hamaki plecione z grubego sznurka, zrobione z płótna lub bawełny Jest on łatwy do zamontowania, zajmuje niewiele miejsca więc bez problemu go przechowasz poza sezonem lub zabierzesz na wyjazd. Jeśli jednak w Twoim ogrodzie nie ma odpowiednich drzew do jego zawieszenia możesz wybrać opcję hamaka z własnym stelażem.

  Leżanki dla miłośników ogrodowej drzemki

  Jeśli jesteś fanem drzemki na świeżym powietrzu lub lubisz wygodnie się opalać na pewno przyda Ci się leżanka ogrodowa, na której będziesz mógł wygodnie się ułożyć. Mają ona regulowany poziom oparcia i mogą posiadać podłokietniki. Są wykonane z różnych materiałów np. rattanu, plastiku, aluminium i poliestru czy też z żywicy w formie plecionki. Zależnie z czego zostały wyprodukowane mogą być mniej lub bardziej odpornej na działanie warunków atmosferycznych. Większość leżanek jest łatwa do złożenia i możesz je przechowywać w sezonie zimowym w garażu lub komórce.

  Jeśli jednak lubisz nietypowe rozwiązania możesz wybrać hamak kokon lub podwieszany fotel, które również będą świetnie się nadawać na balkon i do mieszkania.

  W szerokim asortymencie marketów na pewno znajdziesz odpowiedni mebel ogrodowy do odpoczynku i relaksu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane