• Menu

  Grzybica penisa jest całkowicie do wyleczenia! Im szybciej, tym prościej!

  grzybica penisa

  Grzybica penisa uprzykrza życie wielu mężczyznom, choć – jak każda choroba – jest ona całkowicie wyleczalna, a im szybciej rozpoczęta kuracja, tym prościej ją przezwyciężyć. Niestety wstyd sprawia, że do lekarza zgłaszają się pacjenci w zaawansowanym stadium choroby.

  Ignorowanie grzybicy penisa tak długo, jak się tylko da, nigdy nie jest właściwym rozwiązaniem. Wstyd i zażenowanie chorego są przyczyną ukrywania bardzo łatwych do zauważenia objawów tej choroby, a wśród nich: nawracającego świądu prącia i okolic genitalnych, parcia na pęcherz połączonego ze skąpomoczem, a nawet bólu penisa podczas stosunku. Wyleczenie grzybicy penisa nie jest trudne. Najczęściej stosuje się miejscowo preparaty odkażające i antygrzybicze w formie maści. Niekiedy kurację miejscową wzmacnia się przyjmowanymi doustnie tabletkami. Leczenie grzybicy penisa nie należy do skomplikowanych, nie warto więc zwlekać i pogłębiać choroby. Im szybciej zdiagnozowany zostanie ten problem, tym łatwiej będzie go wyleczyć.

  Drożdżaki ludzkie, czyli biologiczne czynniki ryzyka zachorowania na grzybicę penisa

  Grzybica penisa zaliczana jest przez lekarzy do drożdżyc, a więc chorób grzybiczych skóry. Drożdżak ludzki (Candida albicans), sprawca grzybic (kandydoz) uprzykrza życie ludziom osadzając się w różnych częściach ciała, najczęściej w skórze, a także w płytce paznokciowej, jamie ustnej oraz kobiecych i męskich narządach płciowych. Mimo, że męska anatomia nie jest tak wrażliwa na infekcje grzybicze jak kobiece narządy płciowe, grzybica penisa dotyka w okresach ogólnego osłabienia organizmu wielu panów.

  Warto przy tym także wiedzieć, że – podobnie jak grzybica pochwy – grzybica penisa może być także ważnym sygnałem ostrzegawczym wielu innych chorób i zaburzeń, dlatego bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek jej symptomy. Chorobę tę powodować mogą bowiem tak poważne problemy organizmu jak: cukrzyca (zwłaszcza utajona), obniżenie odporności organizmu spowodowane zakażeniem wirusem HIV, powikłania w leczeniu chorób autoimmunologicznych, w tym odrzucenia przeszczepu narządów.

  Grzybica penisa wskazywać może również na początki reumatoidalnego zapalenia stawów i nietolerancji organizmu na leki glikokortykosteroidowe i antybiotyki. Nie warto więc ukrywać objawów grzybicy penisa, gdyż mogą one nas ostrzegać przed znacznie poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Lekarz wykluczy lub potwierdzi ich istnienie i podejmie właściwe decyzje terapeutyczne.

  Grzybica penisa – dbaj o prawidłową higienę na co dzień

  Oprócz grupy organicznych przyczyn wystąpienia grzybicy penisa istnieje także szereg czynników ryzyka tej choroby, wynikających z nieprawidłowej higieny i fatalnych nawyków. Korzystanie z niskiej jakości toalet i sanitariatów, częste zmiany partnerek lub partnerów seksualnych, lekceważenie alergii na lateks używany do produkcji prezerwatyw lub stosowanie nieatestowanych środków plemnikobójczych to tylko niektóre ze społecznych czynników ryzyka zachorowania na grzybicę penisa.

  Inne czynniki zachorowania to niedostateczna higiena okolic krocza, zwłaszcza niedokładne mycie i osuszanie napletka, które sprzyja wytwarzaniu się warunków preferowanych przez drożdżaki ludzkie. Drugą skrajnością nieprawidłowej higieny okolic intymnych jest nadmierne stosowanie mydeł i żeli, podrażniających skórę genitaliów i ułatwiających drożdżakom jej kolonizację. Bardzo ważnym czynnikiem ryzyka zakażenia grzybicą penisa jest niezdrowa, wykonana ze sztucznych materiałów bielizna i obcisłe, uciskające krocze spodnie. Grzybica penisa grozi mężczyznom przegrzewającym genitalia, o czym warto pamiętać nie tylko latem, ale i wybierając odpowiednie, przewiewne i oddychające spodnie narciarskie lub kombinezony robocze.

  Objawy grzybicy penisa – nigdy ich nie lekceważ

  Do podstawowych objawów grzybicy penisa należą między innymi symptomy takie jak: lekkie, uporczywe swędzenie prącia, zaczerwienienia penisa, pękająca skóra żołędzi, widoczne grudki i pęcherzyki, niekiedy z wydzieliną, a także parcie na pęcherz wraz z problemami oddawania moczu (skąpomocz lub częstomocz) oraz zapalenie cewki moczowej. Grzybica penisa może również wywoływać bóle penisa podczas stosunku.

  Jeśli którykolwiek z tych objawów wystąpi, należy niezwłocznie udać się do lekarza i poinformować o nim partnerkę lub partnera seksualnego, gdyż grzybica penisa należy do chorób infekcyjnych, a więc w przypadku jej stwierdzenia zdiagnozowane muszą zostać obie osoby. Grzybica penisa jest całkowicie wyleczalna, nie warto więc zwlekać z podjęciem jej leczenia.

  Jedna odpowiedź do “Grzybica penisa jest całkowicie do wyleczenia! Im szybciej, tym prościej!”

  1. Ania pisze:

   Choć wydaje się to oczywiste, Polacy ciągle wstydzą się chorób takie jak grzybice. Zwłaszcza, jeśli dotyczą one miejsc intymnych. Tymczasem tabu nie pomoże w leczeniu. Trzeba pójść do lekarza i rozwiązać problem!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane