• Menu

  GPS dla psa – jak to działa?

  Sygnał GPS pochodzący z satelitów krążących na orbicie ziemskiej jest w wielu przypadkach wykorzystywany do lokalizowania ludzi, zwierząt i przedmiotów. Na wolnej przestrzeni lokalizatory GPS są w stanie pokazać użytkownikowi obsługującemu takie urządzenie aktualne położenie np. zwierzęcia lub człowieka z dokładnością kilku metrów. Sprawdźmy zatem, jak w praktyce działa GPS dla psa?

  GPS dla psa

  Kiedy warto wykorzystać GPS dla psa?

  Na początek wspomnijmy o tym, kiedy zasadne jest wyposażenie swojego czworonożnego pupila w lokalizator GPS dla psa. Takie urządzenie służy do lokalizowania zwierząt domowych. Jest najczęściej wodoszczelne, jak w przypadku GPS dla zwierząt oferowanego przez firmę Calmean, dzięki czemu sprawdza się w praktyce w każdych warunkach.

  Uzasadnione jest jego użycie na pewno w przypadku, gdy jesteśmy właścicielami niespotykanej, cennej rasy psa i obawiamy się kradzieży swojego pupila. To także dobry sposób na szybsze odnalezienie zwierzęcia, które wiedzione instynktem może nam uciec na spacerze albo przeskoczyć płot posesji, by wybrać się na samotną eskapadę. Lokalizator GPS dla psa w każdej takiej sytuacji powoduje, że właściciel może szybko namierzyć zgubionego pupila. W jaki sposób?

  GPS w formie urządzenia wpinanego do obroży

  W celu wykorzystywania GPS dla psa zgodnie z jego przeznaczeniem, należy wyposażyć urządzenie w baterie i przypiąć je solidnie do obroży swojego pupila. Później wystarczy już korzystać z aplikacji w telefonie czy na tablecie, z którą powiązane jest GPS dla zwierzęcia. Na życzenie użytkownika zawsze będzie ono w stanie wskazać aktualną pozycję czworonoga, z wysoką dokładnością.

  Dobrze by było zdecydować się w przypadku swojego pupila na GPS, który pozwala na lokalizowanie z wykorzystaniem także sygnałów naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieci Wi-Fi, aby możliwie jak najdokładniej określić położenie pupila, jeśli np. znajdzie się on w zamkniętym pomieszczeniu.

  Automatyczne alarmowanie

  Pokazywanie na mapie pozycji zwierzęcia na żądanie właściciela to tylko jedna z funkcjonalności GPS dla psa. W niektórych przypadkach pan zwierzęcia może ustanawiać na mapie strefy bezpieczne, w których powinno przebywać zwierzę, np. na posesji przydomowej. Gdy jego miejsce pobytu ulegnie zmianie, czyli wyjdzie ze strefy, właściciel od razu otrzymuje powiadomienie w aplikacji i może natychmiast zareagować na możliwą ucieczkę czworonoga.

  Nasłuch w otoczeniu psa

  Jeśli zamierzamy pozostawić psa pod opieką kogoś, kogo nie znamy lub obawiamy się o bezpieczeństwo czworonoga, GPS dla psa pozwoli nam upewnić się, że z nim wszystko w porządku. Urządzenie to może bowiem pozwalać na wywołanie automatycznego połączenia głosowego z lokalizatorem wyposażonym w kartę SIM i na nasłuch otoczenia.

  Chcesz namówić rodziców na psa? Sprawdź, jak to zrobić: https://www.calmean.com/blog/jak-przekonac-rodzicow-do-zakupu-psa/.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane