• Menu

  Gmina Brwinów na drodze ciągłego rozwoju

  Położona około 25 km na zachód od Warszawy wiejsko-miejska gmina Brwinów rozwija się intensywnie. Utrzymywanie wysokiego tempa inwestycji jest jej wizytówką.

  Priorytetem jest realizacja inwestycji, będących odpowiedzią na realne potrzeby brwinowian i potencjalnych inwestorów. – Staram się konsekwentnie realizować plan modernizacji kluczowych połączeń drogowych w naszej gminie – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński, który nie poprzestaje na zadaniach dotyczących dróg gminnych, lecz niejednokrotnie podejmuje współpracę z sąsiednimi samorządami, powiatem i województwem. Brwinów nie szczędzi też wydatków na budowę i modernizację sieci sanitarno-kanalizacyjnej oraz wodociągowej, co sprzyja poprawie jakości życia mieszkańców.

  Brwinów

  Tereny przeznaczone w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego pod inwestycje o charakterze przemysłowym i usługowym cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprzyja temu bliskość węzła autostrady A2. Na terenie gminy Brwinów znajduje się m.in. L’Oréal Warsaw Plant — jeden z największych i najważniejszych na świecie zakładów produkcyjnych tego lidera branży kosmetycznej, a także innowacyjna drukarnia fleksograficzna Formika czy siedziba spółki Ulma Construction, będącej polskim oddziałem lidera w zakresie produkcji deskowań i rusztowań. Gmina przyjazna jest także dla mniejszych firm, z których wiele odnosi sukcesy w swoich dziedzinach.

  Brwinów to także idealne miejsce na inwestycje mieszkaniowe. Bliskość Warszawy i dobre połączenia komunikacyjne ze stolicą przyciągają nowych mieszkańców. Rynek mieszkaniowy w Brwinowie w ostatnich latach rozwija się prężnie. Na przeważającym obszarze gminy dominuje niska, willowa zabudowa, która znacząco wpływa na estetykę miasta i okolicznych sołectw. Gmina nawiązuje do tradycji przedwojennego podwarszawskiego letniska.

  Brwinów

  Rozwój proekologicznej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej stanowi jeden z priorytetów inwestycyjnych. Za działania w tym obszarze Ministerstwo Klimatu i Środowiska przyznało Brwinowowi w 2020 r. drugie miejsce w konkursie „Miasto z klimatem — najlepszy zrealizowany projekt”, doceniając tym samym zrealizowane inwestycje: system dróg rowerowych oraz energooszczędną halę sportową. To zresztą nie są jedyne wyróżnienia zdobywane przez gminę, która ma na swoim koncie również tytuły Gmina Fair Play, wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach oraz prawo do używania godła „Teraz Polska”. Zrealizowane inwestycje i proekologiczne działania gminy Brwinów zostały także docenione przez Związek Powiatów Polskich, plasując gminę w pierwszej dziesiątce Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii gmin wiejsko-miejskich.

  Brwinów

  W roku 2021 r. można się spodziewać nie tylko zakończenia remontu zabytkowego pałacu w Brwinowie, lecz także otwarcia ogrodu botanicznego w zrewitalizowanym parku.

   

  Jedna odpowiedź do “Gmina Brwinów na drodze ciągłego rozwoju”

  1. h.r.t pisze:

   dziś naszym miastem rządzi Pan ,,oszołom,,

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane