• Menu

  Gładź gładzi nierówna

  GładziePodczas remontowania mieszkania prawdopodobnie natkniemy się na problem związany z nierównymi, chropowatymi ścianami. Żeby rozwiązać ten problem, musimy użyć gładzi. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów i różnią się one od siebie m.in. składem. Jak wybrać właściwą gładź?

  Czym jest gładź?

  Gładź jest mieszanką specjalnych substancji, które nadają wykańczanej powierzchni idealnie gładką powłokę, gotową do dalszych zabiegów np.: malowania czy tapetowania. Gładzie ze względu na swoją strukturę, pozwalają na uzyskanie bardzo cienkich i idealnie gładkich powłok. Można nimi wykańczać otynkowane ściany, sprawdzą się także do wyrównania starych, poplamionych farbą powierzchni. Można je też stosować do wykończenia płyt gipsowo kartonowych.

  Rodzaje gładzi

  Gładzie dzielimy ze względu na to z jakich substancji została stworzona. Najczęściej używanymi gładziami są gipsowe i gipsowo wapienne. Popularność zawdzięczają temu, że wyjątkowo łatwo się je nakłada. Dodatkowo po wyschnięciu dobrze się je szlifuje. Ze względu na swoją niską granulację, nadają się do wykonywania bardzo cienkich powłok – od 1 do 3 mm. Mogą być nakładane w kilku lub nawet kilkunastu warstwach. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że są wyjątkowo białe, co przekłada się na oszczędność użytej do malowania farby.

  Więcej na temat nakładania gładzi: http://monder.pl/gladz

  Kolejnym rodzajem są gładzie cementowe i cementowo – wapienne, których głównym składnikiem, jak łatwo się domyślić jest cement. Zwykle w mieszankach wykorzystuje się cement szary, ale można też znaleźć mieszanki na bazie cementu białego. Powłoka wykonana z tego rodzaju gładzi nie jest tak nieskazitelna jak w przypadku gładzi gipsowych. Niewątpliwą jednak zaletą gładzi cementowych jest możliwość ich wykorzystania na zewnątrz budynków, a także w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, np.: w łazience lub w kuchni.

  Powłoka wykonana z gładzi cementowej ma 1 – 2 mm grubości. Przy wykańczaniu ścian wewnętrznych z tynków wapiennych, stosuje się gładzie wapienne. Grubość powłoki w tym przypadku nie powinna przekraczać 5 mm. Nowością na rynku są gładzie polimerowe, które mają postać suchych mieszanek lub gotowych do użycia past. Można je stosować do wykańczania powierzchni w pomieszczeniach suchych. Gładzie polimerowe pozwalają na uzyskanie bardzo gładkiej i bardzo cienkiej powłoki.

  Wybór gładzi zależy od tego w jakim pomieszczeniu chcemy ją zastosować. Gładzie gipsowe nie nadają się do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach. Nie będą więc dobrym rozwiązaniem do łazienki czy kuchni. Z kolei gładzie cementowe z powodzeniem mogą być stosowane w tych pomieszczeniach. Jeśli nie wiesz jaką gładź wybrać zwróć się do fachowców z Lublina – firmy Monder.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane