• Menu

  Prowadzisz firmę taksówkarską? Sprawdź, gdzie najlepiej się ubezpieczyć

  gdzie ubezpieczyć taksówkęWydawać by się mogło, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące polisy dla samochodów zaoferuje Ci korzystne ubezpieczenie, które w 100% spełni Twoje oczekiwania. Niestety tak nie jest.

  Gdzie byś się nie pojawił usłyszysz, że jeśli chcesz ubezpieczyć pojazd, który wykorzystywany jest do celów zarobkowych, musisz zapłacić dużo wyższą składkę niż inni. Dlaczego polskie towarzystwa ubezpieczeniowe są nieprzychylne taksówkarzom?

  Stanowcze NIE dla TAXI

  O tym, że ubezpieczyciel nie zapewni Ci stosownej ochrony przekonasz się po otrzymaniu umowy ubezpieczenia do rąk własnych. Przeczytasz tam punkt odnoszący się do wykluczenia ochrony auta, które przynosi właścicielowi swego rodzaju profity, czyli pieniądze z tytułu przewożenia ludzi.

  Nie można jednak zaprzeczyć temu, że towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie zrezygnować z umieszczenia tego punktu w umowie pod warunkiem, że osoba szukająca ochrony zdecyduje się zapłacić dużo wyższą niż inni składkę. Mało kto jednak chce przepłacać za ubezpieczenie szczególnie, że niektóre auta przeznaczone do przewozu ludzi nie należą do wartościowych.

  Zarządzający towarzystwami ubezpieczeniowymi wychodzą z założenia, że zapewnianie ochrony taksówkom im się zwyczajnie nie opłaca, no chyba że ich właściciele zapłacą więcej. Zdają sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą spędzanie większej ilości godzin w trasie niż inne samochody, a także niebezpieczeństwa wynikającego z przewożenia osób, które mogą nie umieć się zachować, a co za tym idzie – zniszczyć wnętrze pojazdu, za które również ubezpieczany może zażądać odszkodowania.

  Ubezpieczenie na miarę XXI wieku

  Marzy Ci się korzystne ubezpieczenie, które byłoby dostosowane do specyfikacji pracy taksówkarza, a przy tym obejmowałoby ochroną szereg sytuacji, jakie są wykluczane przez polskie towarzystwa ubezpieczeniowe? Podejmij ryzyko i wykup polisę od ubezpieczyciela z zagranicy. Taxi Insurance to nietypowe ubezpieczenie dostosowane wprost do potrzeb osób trudzących się przewozem ludzi. W razie zajścia nieszczęśliwego zdarzenia nikt nie jest pozostawiony sam sobie i zawsze na konto poszkodowanego trafia odpowiednio wysoka rekompensata finansowa z tytułu poniesionych strat.

  Nie ma sensu przepłacać i tym samym dawać się wzbogacać rodzimym ubezpieczycielom, którzy nie są do końca zainteresowani zapewnieniem bezpieczeństwa osobom jeżdżącym na taksówkach, skoro tuż obok znaleźć można uczciwych i chętnych do pomocy ludzi oferujących dużo niższe składki i atrakcyjniejsze polisy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane