logo
logo
logo
logo
Fototapety do biura

Fototapeta w biurze. Zadbaj o atmosferę i wizerunek firmy
Opublikowano: 30 stycznia 2023

Wystrój biura wpływa na samopoczucie pracowników i ich efektywność, a zarazem stanowi wizytówkę firmy, budując jej renomę poprzez wrażenie, jakie robi recepcja czy sala konferencyjna na partnerach biznesowych czy potencjalnych klientach. Warto zainwestować w odpowiednią aranżację firmowych wnętrz, aby sprzyjały kreatywności zespołu oraz dobremu odbiorowi ze strony odwiedzających gości. Idealnym rozwiązaniem będzie nowoczesna fototapeta, która odmieni biurową przestrzeń nie do poznania.

Biuro często kojarzy się z ponurym wnętrzem i nudną, przytłaczającą kolorystyką. To błąd. Miejsce pracy to przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby czuć się w nim dobrze. Dotyczy to zarówno pracowników, którzy powinni przychodzić do biura z przyjemnością i czerpać z wystroju pozytywną energię, jak i wszystkich odwiedzających, którzy odbierają przedsiębiorstwo również poprzez aranżację wnętrz, w których są podejmowani przy okazji rozmów biznesowych.

Precz z nudą w miejscu pracy

Zgodnie z najnowszymi trendami biuro nie musi mieć nic wspólnego z nudą i szarością. Nowoczesny design, ciekawe wzornictwo, a nawet akcenty w odważnej kolorystyce mogą zdziałać cuda, zarówno jeśli mówimy o wizerunku firmy, jak i produktywności pracowników. Dobrze dobrane fototapety do biura szybko i wygodnie pozwolą stworzyć przyjazną przestrzeń, sprzyjającą kreatywności zespołu i owocnym rozmowom.

Jaką fototapetę wybrać do biura? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości biura, charakteru działalności przedsiębiorstwa, wartości, z jakimi ma się kojarzyć dana marka. Niemniej jednak szeroki wybór tapet dostępnych w wielu wzorach i kolorach każdemu menedżerowi pozwoli stworzyć przestrzeń na miarę potrzeb i możliwości, jakimi dysponuje.

Biuro zgodne z charakterem firmy

W tradycyjnym biurze można sobie pozwolić na różną aranżację poszczególnych pomieszczeń. Warto uwzględnić sugestie samych pracowników, którzy zajmują poszczególne pokoje, aby mieć pewność, że będą się dobrze czuli w nowej aranżacji. Nowoczesna przestrzeń coworkingowa pozwala z kolei na aranżację przestrzeni z rozmachem. Można pokusić się o dużą fototapetę ze zdjęciem, np. tętniącego życiem miasta albo kojącej rafy koralowej. Zieleń, jako relaksujący i wyciszający kolor, idealnie sprawdzi się w każdym biurze, czy to w pastelowej, spokojnej tonacji, czy intensywnych obrazach przedstawiających bujną, egzotyczną roślinność.

Jeśli oczekujemy minimalizmu, postawmy na jasne wnętrza, ale nie unikajmy wzorów, które przyciągną wzrok i uatrakcyjnią miejsce pracy. W recepcji warto zastosować fototapetę imitującą elegancki marmur, w sali konferencyjnej dobrze zaprezentuje się minimalistyczny, surowy beton, a w miejscach pracy można zastosować np. abstrakcyjne wzory w beżowej tonacji albo subtelne wzory geometryczne, które przywołują na myśl ład. Zawsze sprawdzi się neutralny motyw mapy, zwłaszcza jeśli działalność firmy ma charakter międzynarodowy, a podróże służbowe i zagraniczne kontakty są w niej na porządku dziennym.

Biuro to również pomieszczenia wspólne – kuchnia, a często także przestrzeń do odpoczynku, w której pracownicy spędzają przerwy. Tu warto pokusić się o intensywne kolory i energetyczne motywy. Może piękna wizualnie fototapeta z malowniczym pejzażem, który pozwoli oderwać się od bieżących spraw i przenieść na chwilę myślami daleko od pracy, wyzwań, projektów? Czy nie tego trzeba pracownikom, gdy odchodzą na parę minut od biurka?

Aranżacja home office sprzyja wydajności pracy

Znakiem naszych czasów są zmiany. Te w społeczeństwach na całym świecie dotyczą także trybu pracy. W ostatnich latach na dobre przyjęła się praca hybrydowa lub home office. Warto pokusić się o aranżację domowej przestrzeni, aby wydzielić miejsce sprzyjające skupieniu, w którym jednocześnie będziemy spędzać czas z przyjemnością. Czasem niewielka zmiana może dać nieoczekiwany efekt. Już jedna ściana pokryta atrakcyjną tapetą sprawi, że wydzielimy w domowych wnętrzach przestrzeń do pracy, do której będziemy przechodzić z salonu lub sypialni z prawdziwą przyjemnością i poczuciem misji.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

koszt sprzątania biura

Od czego zależy koszt sprzątania biura...

Czyste i schludne biuro to wizytówka każdej firmy. Zadbana przestrzeń...
Drukarka

Jak dbać o drukarkę, aby tusze działały jak n...

Drukarka to ważne narzędzie w wielu firmach i domach, które umożliwia...
krzesła biurowe

Krzesła biurowe – 3 powody, dla których warto...

Krzesła biurowe nie zawsze są traktowane z należytą u...
Artykuły biurowe

Artykuły biurowe, bez których Twoja firma się...

Podstawę pracy każdej firmy stanowią artykuły papiernicze. Trudno sobi...