logo
logo
logo
logo
serwis odzieży roboczej

Firmy coraz częściej decydują się na wynajem i serwis odzieży roboczej.
Opublikowano: 11 listopada 2021

Zawsze nieskazitelne ubrania robocze Twoich pracowników? Okazuje się, że to nie tylko możliwe, ale i całkiem proste w realizacji. Wystarczy skorzystać z innowacyjnej usługi, jaką jest wynajem i profesjonalna pielęgnacja ubrań pracowniczych wraz z regularnym odbiorem i dostawą odzieży. A odzież to przecież jeden z elementów wizytówki firmy, rozwiązanie więc wydaje się być warte zainteresowania. Na czym dokładnie polega? Czy jest lepsze od zakupu odzieży roboczej? Sprawdziliśmy.

Wynajem i serwis odzieży roboczej – jak to działa w praktyce?

Odzież roboczą dla swoich pracowników możesz kupić lub wynająć. Ta druga opcja to rozwiązania innowacyjne, jednak jak się okazuje – szybko zyskujące na popularności. Na czym dokładnie polega? Jak sprawdziliśmy na https://dbl.pl/nasz-system/ usługa obejmuje wynajem odpowiednich ubrań. Odpowiednich, a zatem perfekcyjnie dopasowanych do warunków i stanowiska pracy, a także do sylwetki samego pracownika (w ramach usługi mamy m.in. skracanie, zwężanie, czy poszerzanie ubrań). Możesz nie wiedzieć, jaka odzież będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich pracowników, w czym będą czuć się komfortowo i atrakcyjnie, a co zapewni im właściwą ochronę podczas wykonywania zadań i będzie spójne z kultura organizacji. Tutaj doradzą Ci w wyborze specjaliści.

Kolejny element kompleksowego systemu to dostawa odzieży – każdy pracownik otrzyma ubrania opatrzone jego nazwiskiem, emblematem firmowym oraz kodem kreskowym. Nie ma mowy o pomyłce. Regularna wymiana odzieży to gwarancja, że ubrania będą zawsze czyste, ewentualne uszkodzenia zostaną profesjonalnie naprawione, a w przypadku poważniejszych zniszczeń odzież zostanie wymieniona na nową. Wszystko to z dostawą pod drzwi firmy – dostawa i wymiana odzieży odbywa się w siedzibie klienta.

Dla jakich firm to dobre rozwiązanie?

Na wynajem i serwis odzieży roboczej może zdecydować się praktycznie każda firma, w której pracownicy zobowiązani są do noszenia tego rodzaju ubrań. Począwszy od firm budowlanych, montażowych i instalatorskich, poprzez przedsiębiorstwa zajmujące się magazynowaniem, a skończywszy na przychodniach lekarskich, lokalach gastronomicznych, czy salonach kosmetycznych. Do decyzji przekonać mogą konkretne korzyści płynące z rozwiązania oraz zalety usługi, o których piszemy poniżej.

Największe zalety usługi

Niewątpliwie największą zaletą usługi jest to, że oszczędzasz sobie pracy związanej z wydawaniem odzieży roboczej, zarządzaniem nią i kontrolowaniem jej czystości. Po stronie usługodawcy jest cały sprzęt do czyszczenia i naprawy odzieży, logistyka, zapasy ubrań / nici, materiałów. To generuje wyraźne oszczędności. Nie musisz także rozliczać ekwiwalentu BHP za odzież roboczą, ograniczasz związaną z tym administrację i nie pilnujesz terminów wymiany odzieży (kierowcy serwisowi zaopatrują w odzież regularnie i terminowo). Dodatkowo zyskujesz na szybkości zaopatrzenia w odzież roboczą, co ma znaczenie zwłaszcza przy dużej rotacji zatrudnionych. A im więcej pracowników zatrudniasz, tym najczęściej usługa jest bardziej opłacalną.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

odzież robocza

Jak znaleźć wysokiej jakości odzież roboczą d...

Współczesny rynek pracy jest niezwykle konkurencyjny i wymagający. Aby...
meble socjalne

Czym są meble socjalne i gdzie znajdują swoje...

Meble socjalne, według przepisów prawnych, muszą znaleźć się obowiązko...
środki czyszczące

4 niebezpieczne domowe środki czyszczące...

Każdy z nas chciałaby, aby sprzątanie w domu przebiegało jak najszybci...
Malowanie linii

Malowanie linii i pasów – bezpieczeństwo w ma...

Oznakowanie poziome to oznaczenia znajdujące się na podłożu, przekazuj...