logo
logo
logo
logo

Exact Systems umacnia pozycję
Opublikowano: 29 września 2015

Exact Systems umacnia pozycję na europejskim rynku kontroli jakości produkcji motoryzacyjnej.

TD-192-713610620-BMP-515Wx515H

Exact Systems zakończył transakcję przejęcia polskiej i belgijskiej spółki z grupy CRS

  • Połączenie sił to początek wspólnej pracy nad sukcesem w outsourcingu kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego
  • Exact Systems zyskuje nowy rynek (belgijski) i umacnia pozycję na rynku europejskim
  • CRS zyskuje dostęp do wszystkich rynków, na których obecny jest Exact Systems
  • Każdy obecny i przyszły klient uzyskuje dostęp do unikatowych rozwiązań obu spółek

Exact Systems i CRS, wiodący dostawcy rozwiązań w zakresie kontroli jakości części samochodowych, zakończyli proces włączenia dwóch spółek CRS – polskiej i belgijskiej – do Grupy Kapitałowej Exact Systems. Dzięki połączeniu Grupa zyskuje nowy, dziesiąty rynek – Belgię, oraz umacnia swoją pozycję wśród firm kontrolujących jakość branży motoryzacyjnej w Europie. CRS i jego klienci otrzymują natomiast możliwość korzystania z usług we wszystkich krajach, w których działa Exact Systems.

Połączenie naszych firm oznacza początek wspólnej, ciężkiej pracy nad sukcesem w outsourcingu kontroli jakości dla europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jesteśmy przekonani, że związek dwóch liderów rynku pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać możliwości strategiczne w celu dostarczenia wartości oczekiwanych przez naszych klientów. Dodatkowo, liczymy, że to zapewni nam stabilny rozwój w stale zmieniającym się otoczeniu rynkowymmówi Paweł Gos, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Exact Systems.

Dobry związek przetrwa i odniesie sukces tylko wtedy, gdy obie strony coś do niego wniosą,
a następnie wspólnie wypracują określoną wartość. Przemysł motoryzacyjny, którego jesteśmy częścią, na całym świecie przechodzi obecnie poważne zmiany. Dzięki połączeniu sił będziemy mogli sprawniej i szybciej reagować na potrzeby rynkowe i to nie tylko w dotychczasowym zakresie, ale rozszerzonym. Z jednej strony, jest to wyzwanie, ale z drugiej strony, ogromna szansa, którą wspólnie jak najlepiej wykorzystamy  
– mówi Grzegorz Dobosz, Dyrektor Zarządzający CRS Polska.

Dzięki dołączeniu do Grupy Kapitałowej Exact Systems, jednej z największych tego typu w Europie, osiągamy dwa kluczowe cele z perspektywy belgijskiego rynku Automotive. Po pierwsze, uzupełniliśmy swoje kompetencje o nowe rozwiązania w obszarze outsourcingu i kontroli jakości. Po drugie, korzystając z międzynarodowego zasięgu Grupy, możemy obsługiwać dużą szerszą grupę dostawców współpracujących z zakładami OEM’s w Belgii – mówi Marc Panen, Dyrektor Zarządzający CRS Belgia.

Exact Systems i CRS prowadziły negocjacje oraz badanie due dilligence w celu uzgodnienia ostatecznych warunków transakcji od 9 czerwca 2015 r., kiedy został podpisany dokument „term sheet”. 16 września 2015 r. Exact Systems zakończył transakcję, na mocy której przejął dwie spółki CRS: polską i belgijską. Zamknięcie oznacza początek procesu integracji CRS, który potrwa około dwóch lat. – Proces połączenia rozpoczniemy od tych obszarów, które są strategiczne z punktu widzenia naszych klientów. Chcemy wspólnie dostarczyć im jak najwyższą jakość usług – podkreśla Paweł Gos. W wyniku fuzji, Grupa Kapitałowa Exact Systems umacnia swoją pozycję na europejskim rynku kontroli jakości części samochodowych. Każdego dnia, do pracy w dziesięciu krajach (Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Rosja, Wielka Brytania, Turcja, Rumunia, Węgry oraz Belgia) firma deleguje niemal 5 tys. Kontrolerów Jakości.

Związek korzyści

Exact Systems dzięki połączeniu z CRS uzyskuje autoryzacje jednych z najważniejszych OEM (producentów samochodowych) którzy mają swoje fabryki w Europie, m.in. Volvo i Audi, oraz kontrakty korporacyjne, m.in. z Delphi i TRW. Ponadto, uzyskuje dostęp do nowego rynku – Belgii – na którym klienci będą mogli skorzystać z usług firmy. W konsekwencji połączenie z CRS oznacza wzmocnienie pozycji na rynku europejskim. Dla klientów CRS fuzja oznacza możliwość skorzystania z usług we wszystkich krajach, w których swoje przedstawicielstwa ma Exact Systems.

Wykorzystując atuty naszych firm będziemy dążyć do tego, by jeszcze lepiej przygotować się do obsługi coraz bardziej wymagających klientów i to niemal w całej Europie. Skoncentrujemy się na strategicznych celach i globalnym rozwoju naszych firm, by w perspektywie kolejnych lat Exact Systems stał się firmą o zasięgu ponadeuropejskim z przedstawicielstwami m.in. w Chinach czy USA  – podsumowuje Paweł Gos.

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Stłuczka na parkingu

Stłuczka na parkingu – kto wypłaci odszkodowa...

Zatłoczone i ciasne parkingi to miejsca wyjątkowo sprzyjające...
Gdzie jechać na wakacje autem

Gdzie warto jechać na wakacje autem? 3 popula...

Na wakacje można udać się różnymi środkami transportu - można...
tanio ładować elektryka

Jak łatwo i tanio ładować elektryka, samochód...

Samochody elektryczne poruszające się po naszych ulicach już nikogo ni...
Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę

Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę...

Marznące opady deszczu, zamiecie śnieżne czy siarczyste mrozy to tylko...