logo
logo
logo
logo
Euvic IT

Euvic rewolucjonizuje polskie szkolnictwo
Opublikowano: 26 sierpnia 2022

Pandemia koronawirusa sprawiła, że polskie szkolnictwo stanęło na progu cyfrowej transformacji. Aby sprostać temu wyzwaniu, reprezentanci Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej oraz Stowarzyszenia Miasta w Internecie zobowiązali się do podjęcia działań na rzecz rozwoju cyfrowego środowiska nauczania, by polskie szkoły mogły przygotowywać uczniów do wyzwań XXI wieku. Nacisk na rozwój rozwiązań technologicznych wspierających edukację to nie tylko wielki krok naprzód, ale przede wszystkim bycie w gotowości do przejścia na nauczanie zdalne, gdy zajdzie taka konieczność.

Polska firma Euvic IT postanowiła dołożyć cegiełkę do tego procesu i wyciągnąć pomocną dłoń w stronę polskich szkół. W celu wsparcia edukacji marka nawiązała współpracę z partnerską firmą TIMATE, która stworzyła system do zarządzania personelem i jego bezpieczeństwem, który dotychczas wykorzystywany był jedynie w przedsiębiorstwach. 

Po analizie potrzeb placówek edukacyjnych przez specjalistów obu firm stało się jasne, że z powodzeniem będzie można go stosować także w szkołach i uczelniach wyższych. 

“Od razu dostrzegliśmy potencjał rozwiązania TIMATE. Każdego dnia pomagamy naszym klientom w zrozumieniu krytyczności procesów IT oraz w poprawie ich efektywności. Znamy potrzeby przedsiębiorstw i instytucji w zakresie IT, dlatego jesteśmy w stanie, na bazie ich analizy, proponować najlepsze, odpowiadające im rozwiązania. W przypadku TIMATE szczególną uwagę zwróciliśmy na wielojęzyczność narzędzia, jego bezpieczeństwo, a także prostotę w użytkowaniu i zarządzaniu. To bardzo ważne dla takich klientów jak placówki edukacyjne”. – mówi Bartłomiej Łatka, dyrektor sprzedaży w Euvic IT.

System łączy funkcje na co dzień wykorzystywane w placówkach z dbaniem o bezpieczeństwo. Oferuje cyfrowe identyfikatory dla uczniów i nauczycieli, dostęp do planu lekcji, karty bibliotecznej i dziennika cyfrowego, a dodatkowo wyposaża uczniów w przyciski SOS, umożliwiające wezwanie pomocy w przypadku niebezpiecznego zdarzenia, takiego jak wypadek czy nękanie oraz pomaga w edukacji i regularnie przypomina o obowiązku dezynfekcji rąk. 

“Nasz system umożliwi funkcjonowanie zgodne z nowym reżimem sanitarny. Dzięki karcie możliwe będzie zdalne zmierzenie temperatury jej użytkownika, ustalenie, czy w jednym miejscu nie gromadzi się zbyt dużo osób, a także zidentyfikowanie, z kim miała kontakt osoba zakażona”. – mówi Sebastian Młodziński, CEO TIMATE 

Innowacyjne rozwiązanie stworzone przez Euvic IT i TIMATE daje możliwość jeszcze lepszego odpowiadania na potrzeby klientów i rynku oraz stanowi przełomowy moment w cyfryzacji edukacji.

Więcej na temat rozwiązań IT dla szkół dowiesz się tutaj: https://www.euvic.com/pl/cyfrowa-rewolucja-w-szkolach/ 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

zdjęcia satelitarne

Zdjęcia satelitarne – do czego warto je wykor...

Dawniej dane na temat ukształtowania terenów zbierano z powierzchni zi...
Monitoring zdalny

Monitoring zdalny – znakomite rozwiązanie dla...

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zapewn...
Tymoteusz Pruchnik

Tymoteusz Pruchnik – Energetyka wciąż p...

Kryzys energetyczny pokazał, jak bardzo obecna energetyka potrzebuje s...
biznes spożywczy

4 Wskazówki, dzięki którym Twój biznes spożyw...

Biznesy spożywcze to nowy trend. Nie tylko na szybko rosnącym rynku ga...