• Menu

  Escape Room – zabawa, która podbiła Warszawę

  ROOM ESCAPE WARSZAWA na Pradze ul. Inzynierska 1, www.roomescape.pl fot. Krzysztof Zuczkowski

  ROOM ESCAPE WARSZAWA na Pradze ul. Inżynierska 1, www.roomescape.pl
  fot.Krzysztof Zuczkowski

  Gra, zabawa i integracja w jednym – pokoje ucieczki biją rekordy popularności na całym świecie. W Polsce jest ich 631, a w samej Warszawie już ponad 90. Numerem jeden w niezależnym międzynarodowym rankingu Trip Advisor jest Room Escape Warszawa® oferujący m.in. pokój Rycerski, Indiana i Wehikuł Czasu.

  Pokoje Escape Room Warszawa® bazują na Real Life Escape Game, zespołowej grze przygodowej odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu, w tzw. pokoju zagadek. Po zamknięciu w pokoju, uczestnicy oglądają krótki filmik wprowadzający ich w tematykę i atmosferę danego pomieszczenia, a następnie muszą rozwiązać szereg zagadek, otwierać tajne skrytki, odkrywać ukryte komnaty, uruchamiać różnego rodzaju urządzenia i, co najważniejsze, współpracować jako drużyna. Wszystkie te zadania są ze sobą powiązane i prowadzą ku finałowi zabawy, jakim jest ucieczka z zamkniętego pokoju.

  „Zabawa w Escape Room jest ekscytująca, ponieważ odbywa się pod presją czasu – uczestnicy mają tylko 60 minut na wydostanie się z pokoju. Jeśli nie wiedzą, jak rozwiązać daną zagadkę, otrzymują podpowiedź, która jest wyświetlana na ekranie monitora. Często odwiedzają nas grupy, które za punkt honoru przyjmują jednak samodzielną ucieczkę z pokoju i to w jak najkrótszym czasie. Emocje zawsze sięgają zenitu!” – mówi Rafał Wiśniewski, który zabawę Escape Room sprowadził z Azji w 2013 r.  pod marką Room Escape Warszawa®.

  Obecnie Room Escape Warszawa® posiada dwa lokale w Śródmieściu i na Pradze. Oferują łącznie aż 6pokoi ucieczek. Na ul. Śniadeckich znajduje się pokój Indiana, który przenosi w czasy przygód i odkryć rodem z Indiany Jonesa, pokój Piwnica – tajemniczy i mrożący krew w żyłach, niczym dom strachów, oraz Laboratorium, utrzymany w stylistyce naukowej, pokój doświadczeń szalonego profesora. Z kolei w lokalu na Inżynierskiej można wykraść obraz z pilnie strzeżonego muzeum, odkryć tajemnice templariuszy w pokoju Rycerskim oraz podróżować w czasoprzestrzeni w Wehikule Czasu.

  Głównym powodem wizyty w Room Escape Warszawa® jest rozrywka i możliwość oderwania się od codzienności. W pokoju ucieczek można poczuć się jak bohater filmu akcji, ale w realnym świecie, w miejscu, w którym wszystkiego można dotknąć. To świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, która przy okazji uczy spostrzegawczości, kreatywnego myślenia oraz pracy zespołowej. W każdym pokoju może bawić się od 2 do 5 osób, a wszystkie zagadki są ułożone w logiczną całość, więc przy odrobinie sprytu można je łatwo rozwiązać, rozwijając przy okazji zdolności współdziałania, logicznego myślenia i szybkiego łączenia faktów. Stąd w ofercie Room Escape Warszawa® znalazły się również szkolenia team buildingowe dla firm prowadzone przez profesjonalnych coachów oraz mobilne zabawy real life escape game realizowane na podstawie niepowtarzalnych, personalizowanych scenariuszy z wykorzystaniem wskazanej przez klienta tematyki i produktu. Eventy tego typu mogą odbyć się w pokojach Escape Room lub dowolnej przestrzeni: hotelu, plenerze czy siedzibie firmy i są oryginalnym pomysłem na integrację dla pracowników.

  Marka Room Escape Warszawa® stała się symbolem jakości w branży gier escape the room, którą docenili profesjonaliści: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, nominując ją do nagrody DOBRY WZÓR 2015 oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

  Room Escape Warszawa®
  ul. Śniadeckich 1/15, wejście przez bramę
  00-655 Warszawa
  METRO POLITECHNIKA

  telefon: +48 503 966 012
  e-mail: biuro@roomescape.pl

  https://roomescape.pl/

  Escape Room Warszawa®
  ul. Inżynierska 1
  03-410 Warszawa
  METRO DWORZEC WILEŃSKI

  telefon: +48 22 118 30 62
  e-mail: biuro@roomescape.pl

  https://escaperoom.pl

   

  8 odpowiedzi na “Escape Room – zabawa, która podbiła Warszawę”

  1. Gość pisze:

   Zastanawiam się czemu ten artykuł nie został określony mianem sponsorowany. Przecież opisuje tylko jeden escape room w Warszawie i firm robiących to na profesjonalnym poziomie jest znacznie więcej. Można by wymienić chociaż: domzagadek.pl, quest-room.pl lub teamexit.pl. Zapraszam redaktorów do szerszego spojrzenia na temat, zamiast promocji jednego miejsca…

  2. Mirek pisze:

   SUPER SPRAWA

  3. Kania pisze:

   Byłam ostatnio w Room Escape Warszawa i to rewelacyjne miejsce. Świetnie ułożone zagadki, dużo się dzieje i przemiła obsługa! Polecam!

  4. escape room fan pisze:

   Byłem w wielu. Zdecydowanie najlepsze miejsce w stolicy. Zabawa dla wymagających.

  5. Michał pisze:

   W 2015 r. miałem przyjemność uczestniczyć w escaperoom w pobliżu pl. Konstytucji i było całkiem ciekawie. Już samo wejście do pokoju robiło wrażenie. Jak ktoś jeszcze nie brał udziału w tego typu zabawie to polecam się sprawdzić 🙂

  6. Obiektywny pisze:

   Sponsorowany bełkot, zero informacji. Po przeczytaniu, czy przed twój poziom wiedzy na temat escape roomów nie zmienia się

  7. Asia pisze:

   cryptex.pl, escapers.com, majdanska18.pl o to mój osobisty ranking Escapów w Warszawie! 🙂

  8. piggy pisze:

   Dla mnie nr 1 to wolaucieczki.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane