logo
logo
logo
logo

Emirates & Europe Economic Forum w Warszawie
Opublikowano: 12 maja 2016

Już 17-18 maja w Warszawie odbędzie się Emirates & Europe Economic Forum – wydarzenie, organizowane w celu intensyfikacji współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi oraz zaprezentowania możliwości współpracy w zakresie kultury, turystyki i sportu. Forum jest szansą na wzmocnienie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Polska jest obecnie postrzegana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie jako brama do rynków europejskich. Niezbędnym stało się zatem stworzenie przestrzeni dla realizacji inwestycji i nawiązania kontaktów inwestorskich. Bazując na dotychczasowych sukcesach gospodarczych i biznesowych organizatorzy określą obszary przyszłych inwestycji i współpracy. Zaprezentowane zostaną nowe projekty łączące Polskę i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Emirates & Europe Economic Forum jest odpowiedzią na aktualne stosunki gospodarcze  i handlowe pomiędzy Polską a ZEA. Stwarza solidne ramy dla budowania długotrwałych powiązań kooperacyjnych i relacji biznesowych między swoimi partnerami. Dostarcza również sprawdzoną formułę i odpowiednie narzędzia dla handlu i inwestycji oraz promocji i rozwoju innowacji.

Organizatorami Forum są Emirates & Europe Business Development Cluster (EEBD) oraz European  Green Technology Alliance (EGTA).

Emirates & Europe Business Development Cluster (www.eebd.eu) jest unikatową organizacją biznesową rozwijającą współpracę ekonomiczną między Europą i ZEA. Wśród jego członków poza przedstawicielami biznesu znajdują się: władze samorządów terytorialnych, uczelni, instytucji i firm doradczych, które przyczyniają się do rozwoju jego działalności. Lista zadań głównych, jakie EEBD przed sobą stawia, to między innymi: pomoc w poszukiwaniu partnerów handlowych czy zapewnienie bezpośredniego kontaktu z firmami zarówno europejskimi, jak i znajdującymi się w ZEA, także z tymi z kapitałem zagranicznym, kompleksowa pomoc w pozyskiwaniu dotacji z Unii Europejskiej, maksymalizacja  korzyści związanych z rozwojem biznesu między ZEA a Europą oraz promocja i ochrona interesów firm członkowskich.

European  Green Technology Alliance (www.egta.eu) jest międzynarodową platformą współpracy technologicznej i biznesowej, zrzeszającą ponad 300 przedsiębiorstw i instytucji z całej Europy. EGTA skupia się na transferze innowacyjnych technologii pomiędzy państwami europejskimi, a także zapewnia wsparcie poprzez wyspecjalizowane instytucje otoczenia biznesu we wszystkich krajach Europy oraz międzynarodową sieć partnerów.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem honorowym: Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta m.st Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Forum zaszczycą swoją obecnością przedstawiciele instytucji i organizacji takich jak: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Finansów, Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie, Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski, Polski Klub Wyścigów Konnych, RAK Free Trade Zone, Dubai Export Development Corporation, Dubai World Trade Centre, Abu Dhabi Food Control Authority, Accountants and Auditors Association czy Jones Day.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.forum.eebd.eu.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem: 531 053 555 lub na adres forum@eebd.eu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.