• Menu

  Elektryczny schodołaz towarowy Titan 170

  Technologia rozwija się w zawrotnym tempie obejmując już nie tylko branże medyczne czy farmaceutyczne, ale także te działy gospodarki, które wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Technika z całym impetem wkracza w usługi transportowe, kurierskie, czego przykładem są obecnie stosowane programy komputerowe lub automatyka procesów produkcyjnych. Jak się okazuje, widzimy również wyraźną poprawę pracy kurierów, firm przeprowadzkowych i transportowych. Przykładem coraz chętniej wdrażanego przez zakłady rozwiązania są choćby schodołazy elektryczne zdecydowanie odciążające pracę ludzi. Jak one właściwie działają?

  Elektryczny schodołaz

  Elektryczny schodołaz towarowy – co to takiego?

  Elektryczny schodołaz towarowy jest niezwykle prosty i nieskomplikowany w swym działaniu. Sercem urządzenia jest silnik napędzany za pomocą pojemnej baterii ładowanej prądem stałym z gniazdka elektrycznego. To bardzo ekologiczny napęd, ale także stosunkowo ekonomiczny. Urządzenie po pełnym naładowaniu, które trwa kilka godzin i może się odbywać np. w nocy (czyli w czasie, w którym zakład nie pracuje) może pokonać nawet do 120 pięter będąc użytkowane non stop. Jest to imponujący wynik pozwalając na nieprzerwaną pracę kurierów, dostawców i tragarzy w firmach przeprowadzkowych.

  Innowacja zawsze rodzi oszczędności

  Spróbujmy się cofnąć do zamierzchłych czasów, które wcale nie są jeszcze tak odległe. Chcąc wnieść kserokopiarkę czy sprzęt AGD, a nade wszystko meble po schodach na 4 lub 5 piętro trzeba było zaangażować do tego działania co najmniej 2 osoby, a nawet 3 lub 4. Było to bardzo wymagające dla ich kręgosłupów, pracochłonne i mało efektywne, ponieważ każde kolejne zlecenie wykonywali z mniejszym zaangażowaniem i przy zredukowanych siłach. Rodziło to także duże ryzyko urazów, kontuzji, a to zaś sprawiało nieustanne kłopoty kadrowe, ze względu na szereg zwolnień. Taka praca nie była także szczytem marzeń dla wielu osób i raczej wiązała się z nieustanną rotacją kadrową. Obecnie, dzięki zastosowaniu schodołazów, do realizacji zadania angażowany jest tylko jeden człowiek sterujący urządzeniem, który ostatecznie wcale nie angażuje swojej siły.

  Elektryczny schodołaz towarowy Titan 170

  Przykładem uniwersalnego modelu jest elektryczny schodołaz towarowy Titan 170, który posiada szereg zalet, jak choćby aluminiowa konstrukcja czyniąca go lekkim i łatwym w transporcie. Titan 170 posiada pełne opony, a jego udźwig wynosi 170 kg. Podczas wchodzenia na piętro pokonuje 26 stopni na minutę i jest dostępny w autoryzowanym sklepie Prolifter.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane