• Menu

  Dbasz o efektywność kierowcy zawodowego w firmie? Rozważ te rozwiązania!

  W branży transportowej znajduje zatrudnienie coraz więcej osób. Jest coraz więcej miejsc pracy dla kierowców nie tylko w Polsce ale również w transporcie zagranicznym. Przedsiębiorca, który zatrudnia kierowców ma możliwość zorganizowania szkoleń dla swoich pracowników.

  Szkoły doskonalenia jazdy na kursach organizowanych dla firm uczą nie tylko bezpiecznej, ale również oszczędnej jazdy. Co to są za szkoły? Czy pracodawcy opłaca się wysłać pracownika na taki kurs? Co zyska na tym?

  W branży transportowej znajduje zatrudnienie coraz więcej osób. Jest coraz więcej miejsc pracy dla kierowców nie tylko w Polsce ale również w transporcie zagranicznym. Przedsiębiorca, który zatrudnia kierowców ma możliwość zorganizowania szkoleń dla swoich pracowników. Szkoły doskonalenia jazdy na kursach organizowanych dla firm uczą nie tylko bezpiecznej, ale również oszczędnej jazdy. Co to są za szkoły? Czy pracodawcy opłaca się wysłać pracownika na taki kurs? Co zyska na tym?

  Szkoła bezpiecznej jazdy

  Według statystyk kierowcy samochodów dostawczych powodują najwięcej wypadków i kolizji drogowych. Dla podniesienia bezpieczeństwa  uczestników w ruchu drogowym – konieczne jest podniesienie świadomości i umiejętności kierowców w kwestii kontroli pojazdu w niebezpiecznych sytuacjach. Wiele szkół nauki bezpiecznej jazdy ma w swojej ofercie pakiet szkoleń przeznaczony szczególnie dla firm transportowych, z którego mogą korzystać pracodawcy i ich pracownicy.

  Szkolenia odbywają się pod nadzorem instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Niektóre firmy szkoleniowe przeprowadzają kursy na firmowych autach, drugie zaś posiadają nowe modele najpopularniejszych marek, dzięki czemu kierowca może w pełni poznać jego możliwości i zachowanie w trudnych warunkach drogowych. Głównym celem szkoleń dla kierowców jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i bezpieczeństwa jazdy.

  Nauka kontroli poślizgu

  W ten sposób pracodawca ma możliwość sprawdzenia rzeczywistych umiejętności swoich pracowników. Kierowcy uczą się rozpoznawać zagrożenia drogowe, poprawiają styl jazdy i uczą się prawidłowych nawyków ruchowych podczas wychodzenia np. z poślizgu czy uniknięcia wypadku.

  Nauka kontroli poślizgu odbywa się przeważnie na kursie jazdy na płycie poślizgowej. Jest to szczególnie ważne dla kierowców, którzy w swojej karierze zawodowej  z poślizgiem się jeszcze nie zetknęli. Zdobyte umiejętności przyczynią się do panowania nad samochodem w trudnej sytuacji, a często nawet do uratowania życia. Szkolenie takie ma za cel zmniejszenie liczby wypadków samochodowych dzięki podniesieniu umiejętności jazdy uczestników. Uczy również jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych na drogach oraz nawyku jazdy ekonomicznej. Po zakończeniu szkolenia kierowcy jeżdżą zdecydowanie ostrożniej i wolniej. Zastanawiasz się, gdzie w Polsce firmy szkoleniowe oferują jazdę na torze, wyścigi gokartowe oraz naukę na płycie poślizgowej? Sprawdź ofertę driveracademy.pl!

  Co zyskuje pracodawca?

  Jeśli chcemy, aby praca naszych kierowców była efektywna, musimy zapewnić przyszłym pracownikom odpowiednią praktyczną wiedzę. Żeby jazda była bezpieczniejsza pracodawca powinien wysyłać kierowców na specjalne szkolenia organizowane dla firm. Pozwoli to przewoźnikowi na zaoszczędzenie pieniędzy. Udział kierowców w szkoleniu pozwoli ograniczyć liczbę wypadków w firmie, zmniejsza koszty paliwa i ubezpieczeń. Oprócz tego po takim szkoleniu wzrasta poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników i jest ono doceniane przez nich, są oni bardziej zadowoleni z wykonywanej pracy. To wszystko  pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane