• Menu

  Efektywne przemieszczanie ciężarów

  wózki do wciągnikówGdy zachodzi potrzeba przemieszczenia ciężkiego ładunku w hali przemysłowej lub nawet w mniejszym warsztacie, nierzadko wykorzystywane są do tego mięśnie pracowników. Tymczasem użycie odpowiednich urządzeń może znacznie ułatwić tę czynność.

  Przenoszenie ciężkich ładunków na niewielkie odległości jest częstą czynnością przeprowadzaną w zakładach produkcyjnych, warsztatach czy w magazynach. W takich przypadkach często pracownicy muszą korzystać z siły swoich mięśni. Spowalnia to znacząco całą czynność, a do tego wzrasta niebezpieczeństwo urazów. Mogą zdarzyć się również ciężary, których pracownicy nie zdołają po prostu unieść. Co wtedy? Konieczne jest zastosowanie urządzeń dźwigowych.

  Urządzenia do przemieszczania ładunków

  Zamiast wykorzystywać różnego rodzaju niepraktyczne wózki w halach produkcyjnych lub w warsztatach, warto postawić na profesjonalne urządzenia dedykowane transportowi bliskiemu. Nie warto bać się kosztów, bo te nie zawsze muszą być wysokie, a profesjonalne urządzenia mogą znacząco usprawnić i przyspieszyć wykonywanie prac nawet, gdy konieczny jest transport wielotonowych ciężarów.

  Można wykorzystać do tego na przykład wciągniki ręczne lub elektryczne, wciągarki pneumatyczne oraz wspierać się takimi elementami, jak wózki do wciągników. Dzięki takim rozwiązaniom można bez problemu przenosić ładunki zarówno w poziomie, jak i w pionie.

  Jak dobrać urządzenie dźwigowe?

  Bardzo istotny jest właściwy dobór urządzeń dźwigowych do konkretnych potrzeb danego zakładu przemysłowego. Zanim podejmie się decyzje o zakupie konkretnego urządzenia i modelu, trzeba wziąć pod uwagę różne aspekty. Ważne jest na przykład to, jakie czynności wykonywane są w danej hali – jeśli to obróbka skrawaniem czy odlewnictwo, warto postawić na wciągnik łańcuchowy, który jest bardziej trwały niż model linowy i nie zużywa się tak szybko, jak ten ostatni w przypadku warunków ciężkich. Istotna jest także odległość, na jaką przesuwane będą ciężary.

  Gdy będzie mała, w zupełności wystarczy napęd ręczny wyciągarki. Jeśli prace wykonywane są w obszarze zagrożenia wybuchem, należy dobrać urządzenie posiadające certyfikat ATEX (na przykład wciągniki w ofercie firmy Red Rooster).

  Właściwie dobrane urządzenie dźwigowe przyczyni się do efektywnego przemieszczania nawet najcięższych ładunków, a do tego zwiększy bezpieczeństwo pracowników. Warto jednak stawiać na produkty znanych marek, posiadające odpowiednie atesty i charakteryzujące się wysoką jakością oraz trwałością.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane