• Menu

  Doreta – Co to za lek? Kiedy można go stosować? Jak działa?

  Silny ból może stać się wręcz nie do wytrzymania, uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Na rynku dostępnych jest wiele leków działającym przeciwbólowo o różnym stopniu skuteczności. Niektóre są zbyt słabe do usunięcia uporczywych dolegliwości bólowych, przez co konieczne staje się sięgnięcie po coś dużo mocniejszego. Niekiedy jedynym sposobem przynoszącym ulgę jest przyjęcie opioidowego leku przeciwbólowego, jakim jest przykładowo Doreta.

  Czym jest i co zawiera lek Doreta?

  Doreta jest lekiem przeciwbólowym zawierającym w swoim składzie dwa czynne związki w postaci tramadolu w formie chlorowodorku tramadolu i paracetamolu. Drugą substancję każdy dobrze zna, mowa o powszechnie dostępnym leku przeciwbólowym, wydawanym bez recepty w każdej aptece. Z kolei tramadol stanowi składnik o działaniu narkotycznym. Lek Doreta sprzedawany jest wyłącznie z przepisu lekarza, nie można go kupić bez recepty. Dostępne są dwie wersje tego preparatu, w zależności od proporcji i wielkości dawki paracetamolu i chlorowodorku tramadolu. Standardowy preparat zawiera 37,5 mg tramadolu i 325 mg paracetamolu. Jego silniejsza wersja ma aż 75 mg tramadolu i 650 mg paracetamolu.

  Działanie i zastosowanie leku Doreta

  Lek Doreta jest silnie działającym lekiem przeciwbólowym, wykazującym działanie narkotyczne. Można go porównać nawet do morfiny z tą różnicą, że preparat Doreta nie ma wpływu na zaburzenia układu oddechowego ani pokarmowego. W pewnym stopniu oddziałuje jednak na układ krążenia. Paracetamol z kolei jest związkiem redukującym dolegliwości bólowe i obniżającym gorączkę. Lek Doreta przepisany jest osobom zmagającym się z silnymi bólami, które nie znikają po zastosowaniu klasycznych leków przeciwbólowych. Dawki medykamentu ustalane są indywidualnie z pacjentem w porozumieniu z lekarzem specjalistą. Stosowany jest jak lek objawowy, który ma służyć zmniejszeniu lub wyeliminowaniu bólu. Nierzadko wykorzystywany jest w terapii zastępczej, w przypadku pacjentów uzależnionych od opioidów. Przynosi ukojenie osobom po urazach głowy, we wstrząsie, borykającym się z niewyjaśnionymi zaburzeniami świadomości.


  Przeczytaj więcej o leku doreta i zamów e-receptę.


  Bardzo ważną kwestią w przypadku leku Doreta jest nieprzekraczanie ustalonej dawki maksymalnej, która wynosi osiem tabletek na dobę w przypadku standardowej wersji lub czterech przy preparacie z większym stężeniu substancji czynnych. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby ze zdiagnozowaną ciężką niewydolnością oddechową i nerek. To samo dotyczy kobiet w ciąży i okresie laktacji. Zwiększone ryzyko przedawkowania leku dotyczy alkoholików i osób ze schorzeniami wątroby.

  Źródło: medyk.online

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane