• Menu

  Dobre opinie na temat innowacji IT od ITMAGINATION

  Rozwiązania informatyczne to jeden z istotniejszych obszarów wdrażania innowacji we współczesnym biznesie. Organizacje coraz chętniej podejmują współpracę z ekspertami w aktywizowaniu potencjału innowacyjnego. Najlepsze opinie zyskują partnerzy, z którymi można kontynuować kooperację na etapie wdrażania i utrzymania nowych systemów.

  Aktywizowanie potencjału do innowacji

  Mówi się, że konserwatywne organizacje mają tendencję do angażowania się głównie w przewidywalne, stabilne i bezpieczne wzorce biznesowe. Dlatego działania kreatywne postrzega się raczej jako domenę współczesnych startupów. Takie firmy są postrzegane jako organizacyjnie elastyczne, mające większą swobodę w nawiązywaniu relacji z otoczeniem. Jak w takim razie aktywizować potencjał kreatywny w organizacji zobowiązanej do postępowania według określonych zasad, tzw.  kodeksu postępowania firmowego? Dobrym rozwiązaniem jest kooperacja z partnerem doświadczonym w inicjowaniu kreatywności przez aktywizowanie potencjału innowacyjnego drzemiącego w ustrukturyzowanej organizacji. W ten sposób nawet duże firmy zyskują przestrzeń na nieszablonowe podejście do każdego tematu, co kreuje naturalną przestrzeń do innowacji w biznesie.

  ITMAGINATION. Opinie mówią same za siebie

  Największe międzynarodowe korporacje doceniają firmy, z którymi tego typu proces można przejść od strategii do wdrożenia i kontynuować na etapie eksploatacji. Warto wiedzieć, że taki model partnerstwa, to podstawa dobrych opinii o ITMAGINATION. Czerpiąc z metodologii Design Thinking, usługę wdrażania dedykowanej innowacji można sprowadzić do czterech etapów. Do realizacji tego procesu konieczne jest przełamanie barier komunikacyjnych oraz budowa wzajemnego zaufania. Z doświadczeń ITMAGINATION wynika, że najlepsze wyniki uzyskuje się podczas współpracy w zespołach składających się z konsultantów firmy technologicznej i klienta. Do częściej stosowanych rozwiązań należy wspieranie teamu organizacji specjalistą lub kompletnymi zespołami projektowymi wynajętymi od firmy IT. Istotna jest możliwość elastycznego mobilizowania konsultantów, adekwatnie do potrzeb na danym etapie.

  Innovation as a Service

  Celem innowacji jest kreowanie przewagi konkurencyjnej oraz, o ile to możliwe, jej utrzymanie i pogłębianie w przyszłości. Realizacji tak określonego wspólnego celu strategicznego sprzyja interorganizacyjny charakter zespołów odpowiedzialnych za innowacje. W takich okolicznościach innowacja z ITMAGINATION nabiera charakteru usługi, która może ewoluować w czasie. Według opinii zespołu firmy, generowanie rewolucyjnych pomysłów i negowanie aktualnie stosowanych modeli jest dopuszczalne na każdym etapie. Natomiast klucz do wyboru właściwych narzędzi służących realizacji zaplanowanych zadań to zrozumienie partnerów oraz otwarta, transparentna komunikacja.

  Profesjonalne partnerstwo dla tworzenia innowacyjnych, dedykowanych rozwiązań informatycznych wydaje się krokiem we właściwym kierunku. Opinie o projektach utrzymywanych przez ITMAGINATION potwierdzają, że kooperacja z doradcą specjalizującym się w tym zakresie znacznie obniża koszty i przyspiesza czas wdrożenia nowych rozwiązań.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane