3 września br. podczas 22. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej poznaliśmy laureatów VII edycji konkursu „Marka – Śląskie”, współfinansowanego przez władze województwa śląskiego.
Lista kandydatów do nagród była bardzo długa, już sama nominacja była ogromnym wyróżnieniem. Nagrody wręczono w aż trzynastu kategoriach (gospodarka, nauka kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media, osobowość roku).
Kandydatów do nagrody „Marka – Śląskie” mogły zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe pożytku publicznego, fundacje oraz redakcje prasy, radia i telewizji, ale również indywidualnie zainteresowane wygraną podmioty lub osoby. Wyróżnienie „Marka – Śląskie” za całokształt działalności otrzymała Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Nagrody wręczyli Kazimierz Karolczak – członek zarządu województwa śląskiego oraz Wiktor Pawlik, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, główni organizatorzy. Współudział przy właściwym przeprowadzeniu konkursu, głównie od strony medialnej i marketingowej, miały TVP Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.
Konkurs ma na celu promowanie tych, którzy swój sukces osiągnęli dzięki ciężkiej pracy i dobrej koniunkturze, ale też solidnemu marketingowi i planowanemu budowaniu własnej marki. Nagroda „Marka-Śląskie” jest podziękowaniem za znaczący wkład nagrodzonych instytucji w rozwój województwa śląskiego. Uhonorowano również osobowości odpowiedzialne społecznie, aktywne i przedsiębiorcze, które wniosły niekwestionowany wkład i są szczególnie zaangażowane w promocję tego regionu. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
W tym roku spośród nominowanych po raz pierwszy wyłoniono, w drodze plebiscytu, ambasadora „Marka – Śląskie”. Zdobywając 51,610 tys. głosów, wybrane zostało Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” Sp. z o.o. z Katowic. Na drugim miejscu, już bez tytułu, ale z pewnością z dużą satysfakcją i ponad 50 tys. głosów, uplasował się Piotr Lubos, prezes zarządu Remondis Gliwice Sp. z o.o. Trzecie miejsce zajął Roman Kryst z Częstochowy, muzyk, instruktor, kompozytor, choreograf, kolekcjoner i znawca instrumentów muzycznych, na którego oddano 25 873 głosy. Plebiscyt odbywał się przy pomocy systemu SMS premium, klików na stronie www.dziennikzachodni.pl/ambasador oraz za pomocą Facebooka.
Katowicka Specjalna Stefa Ekonomiczna S.A.,
Uniwersytet Śląski w Katowicach,
Teatr Rozrywki w Chorzowie,
Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”,
Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom,
Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie,
Arcellor Mittal Poland S.A. z Dąbrowy Górniczej dla szyny o dł. 120 m,
Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
prof. dr hab. n. med. Stanisław Woś,
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów Katowice,
KŁOS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa z Katowic,
„Dziennik Zachodni” z Sosnowca,
Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Tagi: Laureaci „Marka – Śląskie” w kategorii gospodarka Katowicka Specjalna Stefa Ekonomiczna S.A., w kategorii dziedzictwo kulturowe regionu Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, w kategorii kultura Teatr Rozrywki w Chorzowie, w kategorii media „Dziennik Zachodni” z Sosnowca, w kategorii nauka Uniwersytet Śląski w Katowicach, w kategorii organizacje pozarządowe Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów Katowice, w kategorii osobowość roku Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach., w kategorii produkt Arcellor Mittal Poland S.A. z Dąbrowy Górniczej dla szyny o dł. 120 m, w kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu KŁOS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa z Katowic, w kategorii sport Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom, w kategorii turystyka i rekreacja Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, w kategorii usługa Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w kategorii zdrowie prof. dr hab. n. med. Stanisław Woś
Dodaj komentarz