logo
logo
logo
logo
umiejętności finansowe

Dlaczego ważne jest rozwijanie umiejętności finansowych u uczniów?
Opublikowano: 23 maja 2023

Wiedza finansowa to temat, o którym wiele osób nie chce rozmawiać, zwłaszcza rodzice, a szkoda. Ważne jest, aby każdy człowiek wiedział, co robić z pieniędzmi w każdym wieku w tej dyspensie, ponieważ pieniądze wpływają na każdy aspekt naszego życia teraz i w przyszłości.

W końcu, jeśli nie pokażesz swoim uczniom-dzieciom prawdy o pieniądzach, jak oczekujesz, że będą zarządzać pieniędzmi, gdy staną się dorośli?

Aby podkreślić znaczenie umiejętności finansowych, przekazywanie wiedzy na ten temat małym dzieciom w miarę ich rozwoju powinno być konsekwentne i ciągłe. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego faktu. Istnieje głęboko zakorzenione przekonanie, że ludzie powinni uczyć się o pieniądzach niezależnie, ale nie wszystkie błędy finansowe można odzyskać. Jest to jeden z dobrych powodów, dla których alfabetyzacja finansowa jest ważna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego uczniowie powinni rozwijać umiejętności finansowe.

Powody, dla których studenci powinni szukać wiedzy na temat znajomości finansów

Oto kilka innych powodów, dla których uczniowie powinni patrzeć na rozwój umiejętności finansowych:

● Wzmacnia uczniów
Istnieje powszechne powiedzenie: informacja to potęga, które jest prawdziwe w każdym aspekcie życia. Im więcej informacji i wiedzy zdobędziesz o pieniądzach i o tym, jak one działają, tym lepiej będziesz się w nich orientował. I odwrotnie, niedobór wiedzy i informacji o pieniądzach może sprawić, że stracisz to, co już masz.

Załóżmy, że istnieje potrzeba kształcenia się w zakresie nauki, historii i matematyki, a nawet odrabiania lekcji przez https://domyhomework123.com/do-my. W takim razie równie ważną potrzebą musi być edukacja na temat tego, jak pieniądze rosną lub znikają. Tak jak lepiej rozumiemy, jak działa natura, powinniśmy również starać się zrozumieć, jak działa światowy system finansowy. Uczniowie muszą rozumieć, dlaczego płacą za naukę i jak wykorzystać to, czego się ich uczy, aby wydobyć z siebie to, co najlepsze.

● Wychowuje finansowo dobrze uczących się dorosłych
Statystyki dotyczące pieniędzy, młodych dorosłych i finansów pokazują, że ludzie, którzy nie nauczyli się niczego o pieniądzach w młodym wieku, zazwyczaj podejmują straszne decyzje finansowe, co czyni ich strasznymi dorosłymi. W końcu jednym z elementów bycia dorosłym jest wiedza, jak obchodzić się z pieniędzmi. Słaba wiedza finansowa zwykle powoduje, że nie wiemy, jak inwestować, oszczędzać i budować kredyt do wykorzystania w przyszłości.
Te zachowania rozwijają się po prostu dlatego, że ci dorośli nie byli nauczeni robić tego wszystkiego jako studenci. Stąd możliwe jest znalezienie studenta, który ukończył najwyższą klasę w inżynierii, jest teraz najlepszym inżynierem, ale nie ma pojęcia o tym, co zrobić z pieniędzmi.

● Pomaga lepiej przygotować uczniów do sytuacji kryzysowych
Każdy ma trudne czasy finansowe i musi zdecydować, gdzie i jak uzyskać dostęp do pieniędzy. Wiedza o tym, jak obchodzić się z pieniędzmi, jest zawsze dobrodziejstwem w tym przypadku, ponieważ finansowo zorientowany student-cum-adult wie, co robić i jak przejść przez te trudne czasy. Z drugiej strony, osoba analfabeta finansowy jest zobowiązany do dostać się do większych kłopotów finansowych poprzez optowanie za złych wyborów w tym czasie.

Wniosek

Istnieje wiele innych powodów, dla których studenci powinni rozwijać umiejętności finansowe. Wymienione tutaj powody to te najważniejsze, więc upewnij się, że jesteś jednym z finansowo zorientowanych studentów, którzy nie mają problemu z podejmowaniem doskonałych decyzji finansowych, gdy nadejdzie czas. Wszystko zaczyna się od ciebie.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Bezpieczny Kredyt 2%

Czy wystarczy mieszkań dla chętnych z program...

Jeszcze  w ubiegłym roku rynek deweloperski zdawał się wchodzi...
inwestycje alternatywne

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycje a...

Gdy wartość pieniądza coraz bardziej jest zagrożona ze względu...
zbyt wysoki czynsz

Pozew o zbyt wysoki czynsz – czy można wygrać...

Czy można pozwać właściciela mieszkania o zbyt wysoki czynsz,...
lokaty

Polacy na lokatach nadal tracą 10 proc. roczn...

Na przeciętnej rocznej lokacie bankowej, zakończonej w kwietniu 2023 r...