• Menu

  Dlaczego klejone blaty jesionowe są tak popularne?

  Blaty jesionowe w formie klejonych formatek z litych elementów drewna to jeden z częściej wybieranych surowców w naszym sklepie. Architekci i inwestorzy wykańczają przy ich zastosowaniu recepcje, różnego rodzaju bary i barki oraz oczywiście domowe kuchnie. Zróżnicowane zastosowanie powoduje, że kupujący coraz częściej szukają alternatywy dla drogich formatek z drewna o najwyższych klasach jakościowych. Okazuje się, że drewno niższych klas zaskakująco często trafia na funkcjonalne blaty intensywnie użytkowanych kontuarów czy lad i sprawdza się bardzo dobrze.

  blaty jesionowe

  Efektowne blaty nie tylko w klasie jakościowej AB

  Szerokie zastosowanie i duży popyt na blaty jesionowe spowodowały włączenie do sprzedaży formatek klejonych z litego drewna jesionowego niższych klas jakościowych. Co ciekawe drewno to może się podobać, a pod kątem użytkowym formatki praktycznie nie ustępuje tym, które są produkowane z drewna wyższych klas. Wynika to z jednakowego procesu prefabrykacji drewna oraz identycznego procesu produkcyjnego formatek klejonych. Niezależnie od klasyfikacji jakościowej blaty jesionowe są przygotowane w taki sposób, aby można było je od razu olejować i montować.

  Gotowe formatki o zróżnicowanej grubości

  Duże zainteresowanie naturalnymi walorami drewna jesionowego, które nawet z sękami, charakterystycznymi pęknięciami i różnicami w barwie miękiszu dopuszczonymi w klasie jakościowej C, prezentuje się po prostu znakomicie, powoduje, że oferta gotowych formatek jest bardzo zróżnicowana. W sprzedaży dostępne są gotowe klejone blaty jesionowe o różnych wymiarach. Można dobierać blaty pod kątem szerokości, długości i grubości. W odróżnieniu od wielu innych formatki jesionowe są dostępne trzech wariantach, tj. o grubości 19, 27 i 38 mm. Oprócz tego można je oczywiście kleić w celu uzyskania innej oczekiwanej grubości.

  Trwałość prefabrykowanych formatek jesionowych

  Niezależnie od klasyfikacji drewna zastosowanego do produkcji prefabrykowanych blatów jesionowych, ich trwałość jest bardzo dobra. Gotowe klejone blaty jesionowe można dowolnie obrabiać i przycinać tak, aby nadać blatom oczekiwany kształt i wymiary. Warto pamiętać, że drewno jesionowe to surowiec twardy, który jest stosunkowo prosty w obróbce. Dobrze zabezpieczone blaty jesionowe sprawdzają się idealnie w kuchni i w innych miejscach, w których są narażone na kontakt z wilgocią. Kluczem do zabezpieczenia świeżego drewna jest zastosowanie odpowiednich środków.

  Jednym z lepszych rozwiązań, szczególnie w przypadku blatów, na których będzie przygotowywana żywność, jest olejowanie drewna certyfikowanymi środkami, które zostały atestowane jako bezpieczne dla zdrowia ludzi i neutralne dla żywności. Preparaty tego typu stosuje się do zabezpieczania blatów kuchennych, zabawek dla dzieci i innych elementów wyposażenia. Środki do zabezpieczania i pielęgnacji jesionu dają możliwość zachowania naturalnej kolorystyki drewna lub jego koloryzowania, co zwiększa możliwości dostosowania blatów do aranżacji.

  Jedna odpowiedź do “Dlaczego klejone blaty jesionowe są tak popularne?”

  1. magdalena ogórek pisze:

   Efektowne blaty nie tylko w klasie jakościowej AB

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane