logo
logo
logo
logo
Drupal

Dlaczego Drupal to idealny CMS dla Twojej firmy?
Opublikowano: 5 lipca 2021

Drupal to jeden z najbardziej popularnych obecnie dostępnych systemów CMS i stanowi preferowany wybór dla instytucji rządowych, gigantów rynkowych czy organizacji non-profit. Jednak z ponad milionem użytkowników na całym świecie, Drupal to także narzędzie, z którego swobodnie mogą korzystać i mniejsze organizacje. Dlaczego i w Twojej firmie Drupal CMS będzie najlepszym wyborem? Sprawdź, jakie przewagi posiada Drupal nad innymi systemami na rynku.

Drupal

Drupal to przede wszystkim bezpieczny system

Wspominaliśmy powyżej, że Drupal to preferowany wybór dla wielu instytucji rządowych czy publicznych, dlatego marki takie jak Tesla, NASA czy nawet Harvard postawiły na Drupala, by chronić swoje witryny i utrzymywać zaufanie odbiorców. W jaki sposób system utrzymuje wysoki poziom zabezpieczeń?

Drupal Security Team

Drupal posiada własny zespół specjalistów składający się z ekspertów ds. bezpieczeństwa z całego świata, którzy zajmują się identyfikacją i analizą potencjalnych zagrożeń w samym oprogramowaniu, jak i w dostarczanych do niego modułach. Zespół ten poddaje system rygorystycznemu przeglądowi, by wykryć ewentualne problemy i powiadomić o nich społeczność. Wszystko po to, by utrzymać jak najwyższy poziom zabezpieczeń.

Mechanizmy bezpieczeństwa

Zespół ds. bezpieczeństwa to jednak nie wszystko – Drupal to także mechanizmy chroniące przez zaatakowaniem witryny. Wśród nich znajduje się m. in. zaawansowane zarządzanie rolami użytkowników i przypisywanie im uprawnień na stronie, dzięki czemu każdy zakres będzie różnić się możliwymi do wykonania czynnościami. Oprócz tego w Drupalu znajdziemy również system raportowania błędów, szyfrowanie haseł użytkowników z użyciem soli czy pełne szyfrowanie bazy danych.

Drupal jest łatwo dostępny

Drupal to system zarządzania treścią typu open source, dlatego jest on dostępny za darmo. Jedynymi kosztami wymaganymi w Drupalu są oczywiście koszty budowy strony internetowej i hostingu strony na serwerze oraz ewentualne płatne moduły. Drupal nie ma opłat licencyjnych, co znacznie obniża koszty prowadzenia strony. Ale open source to także dostęp do kodu źródłowego, dzięki czemu stronę można w dowolny sposób modyfikować pod potrzeby własnego biznesu. Open source to również większa dostępność programistów, którzy mogą nad nim pracować, co właścicielowi strony daje możliwość bezproblemowej zmiany dewelopera w przypadku niezadowolenia z aktualnego specjalisty. Warto jeszcze wspomnieć, że Drupal jest zgodny ze standardem Open Web Application Security Project, w którym zdefiniowane są podstawowe zasady bezpieczeństwa, dlatego nie trzeba się obawiać, że jako open source ten system będzie podatny bardziej na ataki.

Drupal zapewnia wysoką jakość dla użytkownika

Twoja witryna powinna odpowiadać potrzebom odwiedzających, co oznacza, że korzystanie ze zorientowanych na klienta interakcji jest koniecznością. Drupal posiada kilka wbudowanych modułów, które sprawiają, że obsługiwanie strony jest bardziej intuicyjne i przyjemniejsze.

Edytor WYSIWYG

W edytorze Drupala można spojrzeć, jak tekst i obrazy wprowadzone do edytora tekstu będą wyglądać w witrynie przed publikacją zawartości.

Wielojęzyczność

W zależności od lokalizacji geograficznej użytkownika funkcja ta, wbudowana w rdzeń Drupala, pozwala tłumaczyć stronę lub zmieniać wyświetlany język, dzięki czemu możesz znacznie poszerzyć zasięg swoich odbiorców.

Responsywny projekt

Responsywny projekt strony na Drupalu to kolejna wbudowana funkcja, dlatego niezależnie od urządzenia, na którym odwiedzający wyświetla witrynę, będzie skalowała się ona tak, by dopasować zawartość do ekranu.

Moduły i rozszerzenia

Funkcjonalności CMS-a można poszerzać poprzez moduły, których są tysiące. Poprzez analityczne po marketingowe i sprzedażowe rozszerzenia, dzięki którym rozbudowanie możliwości witryny jest banalnie proste.

Drupal można dostosować do jakichkolwiek potrzeb

Drupal jest potężnym i gotowym na przyszłość rozwiązaniem, dającym swoim użytkownikom swobodę skalowania zgodnie z ich potrzebami. CMS zoptymalizowany jest pod kątem wielu modułów pamięci podręcznej, które obsługują szybsze ładowanie strony, zoptymalizowaną przepustowość i niezawodną wydajność, nawet w warunkach dużego obciążenia strony.

Wybierając Drupala można mieć więc pewność, że witryna poradzi sobie z dużymi skokami ruchu, co jest szczególnie ważne, gdy strona zyskuje popularność i przyciąga wielu odbiorców. Co więcej, system jest na tyle elastyczny, że bez zbędnych wysiłków z implementacją niestandardowych kodów można łatwo dostosować strony, fora, ankiety, układy i wiele innych.

Drupal to rozwiązanie, które dostarcza odpowiednią treść we właściwym czasie, dlatego sprawi, że Twoja firma będzie nie tylko wyposażona w profesjonalną stronę, ale pozwoli także wyróżnić się na tle konkurencji. Planując stworzenie strony internetowej, poza świetnym CMS-em, niezbędny będzie również doświadczony partner do współpracy. Napisz do nas, w Drupal Solution wiemy, jak w 100% wykorzystać potencjał Drupala i dopasować go do indywidualnych potrzeb.

 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Fonty Google

Nawet fonty mogą śledzić Cię online! Jak temu...

Jeśli korzystasz z internetu nie od wczoraj, najpewniej wiele...
Woda

Woda – życiowy eliksir, który należy do...

Woda jest nieodłącznym elementem życia na Ziemi. Bez wody nie byłoby ż...
Pomoc drogowa

Pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać z taki...

W dzisiejszych czasach usługi pomocy drogowej nie ograniczają...