• Menu

  Czyszczenie hal produkcyjnych krok po kroku

  Czyszczenie hal produkcyjnych to jedna z najważniejszych czynności zapewniających komfort pracownikom danej firmy. Sprzątanie dużych powierzchni wymaga wynajęcia profesjonalnej firmy oraz użycia specjalistycznego sprzętu. Dzięki działaniom wykwalifikowanych pracowników, którzy specjalizują się w czyszczeniu powierzchni hal przemysłowych, zapewniony jest komfort i bezpieczeństwo pracy.

  Czyszczenie hal produkcyjnych

  Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej

  Czyszczeniem hal produkcyjnych w dużych zakładach pracy zajmują się firmy sprzątające. Mają one w swoich szeregach pracowników nie tylko wyspecjalizowanych w pracach opierających się na sprzątaniu posadzek i powierzchni płaskich, ale także osoby wykwalifikowane w zakresie prac na wysokości. Dzięki temu mogą one realizować kontrakty na mycie okien w biurowcach, czy ogromnych wieżowcach.

  Utrzymanie czystości na hali bez względu na rodzaj wytwarzanego towaru powinno być jednym z najważniejszych działań, które odbywa się codziennie. Szczególnie w przypadku dużych obiektów, gdzie zatrudnionych jest kilkuset pracowników ważne jest zachowanie wysokiego standardu higieny.  Do realizowania wszystkich zadań nie wystarczy tylko masa środków, ale także zaplecze składające się z maszyn.

  Hale produkcyjne, gdzie wytwarzane są na przykład materiały z branży stolarskiej, czy tytoniowej są mocno zakurzone. W trosce o jak najlepszą jakość wyrobów należy przede wszystkim zadbać o konserwację maszyn oraz powierzchni wokół niej. Profesjonalne firmy sprzątające dysponują środkami do czyszczenia najwyższej jakości oraz sprzętem pozwalającym na usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

  Metody czyszczenia hal

  Czyszczenie hal produkcyjnych wymaga w większości przypadków użycia różnego rodzaju maszyn i środków. Zabrudzenia posadzki, w szczególności, gdzie porusza się wózek jezdniowy, mogą być trudne do wyczyszczenia. Zwykłe przetarcie mopem nie wystarczy. Ślady gumy nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale także w większych ilościach mogą wpływać na efektywność i komfort prac.

  Przedsiębiorstwa oferujące sprzątanie hal zazwyczaj używają szorowarek oraz małych jeździków sprzątających z funkcją czyszczenia. Ich efektywność działania jest bardzo wysoka. Przy cięższych zabrudzeniach stosuje się metody zmiękczające brud, a następnie zakłada się specjalne pady, którymi jeździk doczyszcza posadzkę.

  czyszczenie posadzki

  W przypadku prac na wysokościach należy zadbać o wyszkoloną kadrę pracowniczą oraz podnośniki posiadające odpowiednie zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo pracownikom, a także pozwolą dotrzeć im w miejsca, których nie da się dosięgnąć z drabiny.

  Wyróżniamy dwie metody czyszczenia hal produkcyjnych – na sucho i na mokro. Do pierwszej z nich najczęściej wykorzystywany jest sprzęt taki jak: zamiatarki, odkurzacz, samojezdne szczotki czyszczące. Drugą metodą jest czyszczenie hal na mokro. Tutaj najczęściej stosowane jest szczotkowanie lub pianowanie. Do usunięcia wyjątkowo trudnych zabrudzeń używane są szorowarki oraz wysokiej jakości maszyny czyszczące, do których wlewana jest woda wraz z detergentem. Woda wydostaje się z tych urządzeń pod wysokim ciśnieniem, co ułatwia usuwanie zabrudzeń. Dodatkowo nowoczesnymi i coraz częściej stosowanymi metodami jest czyszczenie lodem oraz suchą parą.

  Jak widzisz czyszczenie hal produkcyjnych nie należy do zadań prostych. Aby zabrudzenia zostały usunięte całkowicie i prawidłowo niezbędne jest zastosowanie specjalnych i nowoczesnych maszyn, które każda firma czyszcząca powinna posiadać.

  Jedna odpowiedź do “Czyszczenie hal produkcyjnych krok po kroku”

  1. Wiola pisze:

   Przydatne do sprzątania na wysokości są drabiny. Drabiny Combo dostępne w e-sklepie firmy HIGHER ułatwiają pracę w różnych warunkach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane