• Menu

  Czym powinna wyróżniać się jesienna kurtka?

  Sezon jesienny niebawem będzie w pełni. Znaczy to, że warto rozejrzeć się za odpowiednią kurtką, która pozwoli na przetrwanie tej pory roku nie tylko w cieple i bez bliskiego kontaktu z wiatrem czy deszczem, ale również elegancko i z klasą.

  jesienna kurtka

  Kurtka na jesień

  Choć możemy pomału odczuwać skutki globalnego ocieplenia, to tak zwana złota polska jesień przez cały czas ma się w najlepsze. Serwuje nam nie tylko niską, nieprzyjemną temperaturę, ale także regularne opady i generalną pluchę panującą na zewnątrz. Żeby temu zaradzić i przejść przez jesień w miarę bezboleśnie, warto zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę. Jej dobór jest niezwykle istotny — jesień jest specyficzną i stosunkowo nieprzyjazną porą roku. Z jednej strony trzeba dobrać taką odzież, w której będzie nam ciepło, ale z drugiej strony wciąż nie jest to jeszcze moment na noszenie kurtek typowo zimowych, w których z kolei byłoby nam aż za ciepło — a w takiej sytuacji łatwo przecież nie tylko o ogólny dyskomfort, ale przede wszystkim o paskudne przeziębienie. Dobór kurtki jesiennej nie jest łatwy, ale zdecydowanie warto podjąć wyzwanie i spróbować znaleźć model odpowiedni dla naszych potrzeb, wymagań i wyglądu.

  kurtka

  Jak dopasować kurtkę do innych ubrań?

  Dawno już minęły czasy, w których kurtka miała spełniać tylko jedną funkcję — zapewniać komfort termiczny. Obecnie równie ważne jest dobranie jej w taki sposób, byśmy dobrze się w niej prezentowali. Niestety, dosyć często spotykanym na ulicach widokiem jest kurtka zupełnie niepasująca do pozostałych ubrań. Tego trzeba za wszelką cenę unikać. Dlatego przed wyborem odpowiedniej kurtki na jesień warto zrobić małe podsumowanie — spojrzeć do własnej szafy, by mniej więcej określić, co najczęściej nosimy na co dzień.

  Jeśli stałym elementem naszego ubioru są dresy, nie ma sensu rozglądać się za płaszczem czy innego rodzaju eleganckim okryciem wierzchnim — tutaj najlepiej sprawdzą się kurtki sportowe lub puchowe. Natomiast jeśli na co dzień jesteśmy bardziej eleganccy — choćby dlatego, że wymusza to na nas praca w korporacji — warto rozejrzeć się za opcją, która będzie pasować do garnituru czy chinosów.

  kurtka

  Gdzie znaleźć kurtkę na jesień?

  Żyjemy w niezwykle interesujących czasach, w których wybór odzieży jest praktycznie nieograniczony. Możemy przebierać w różnorakich ofertach znanych i cenionych producentów, ale również takich, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju kurtki potrzebujemy, warto zastanowić się nad wyłożeniem nieco większej sumy, by nie naciąć się na produkcie byle jakiej jakości. Warto potraktować zakup kurtki jako długofalową inwestycję. W końcu, jeśli trafimy naprawdę dobrze, to kurtka może nam towarzyszyć przez wiele lat. Najbardziej cenieni producenci zazwyczaj nie stawiają zresztą zaporowych warunków cenowych, najczęściej oferując swoje kurtki za zupełnie rozsądne pieniądze. Egzemplarze takie jak kurtka Jack Wolfskin, czy na przykład kurtka The North Face, są do znalezienia w naprawdę przyzwoitej cenie. Oczywiście warto także polować na promocje.

  Podsumowując — kurtka na jesień powinna być nie tylko ciepła i zapewniać ochronę przed paskudnymi warunkami atmosferycznymi. Dobrze jest, gdy zarazem dopasowana jest do naszego charakteru oraz pozostałych elementów garderoby. Nie da się ukryć, że poza wspaniałym wyglądem buduje to także pewność siebie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane