Utrata prawa jazdy to konsekwencja zbyt brawurowej jazdy, przekroczenia limitu punktów karnych, spowodowanie wypadku drogowego a także innych przewinień, które stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym i są wbrew przepisom.
Dlatego chcąc uniknąć nieprzyjemnej kary jaką jest utrata prawa jazdy należy przestrzegać przepisów. Niestety, kiedy dojdzie już do utraty prawa jazdy nadal trzeba przemieszczać się po mieście, na przykład dojeżdżać do pracy. Czym zatem można przemieszczać się kiedy straci się prawo jazdy?
Może zdarzyć się sytuacja, że zostanie odebrane prawo jazdy na przykład na motocykl, jednak uprawnienia na inne kategorie, takie jak samochód osobowy, nie zostały odebrane. Taka sytuacja doprowadza do tego, że prowadzenie samochodu nie zostało zabronione i można poruszać się innym rodzaje pojazdu. Jednak taki przypadek zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Dlatego w takiej sytuacji trzeba radzić sobie w inny sposób.
Najtańszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z komunikacji miejskiej. W porównaniu z kosztami utrzymania samochodu i wydatków na benzynę, poruszanie się autobusami i tramwajami jest naprawdę opłacalne. Ma jednak kilka wad. Niestety, wszyscy użytkownicy komunikacji miejskiej są od niej zależni – każde spóźnienie autobusu kosztować będzie spóźnienie do pracy albo na spotkanie. Trzeba też odpowiednio wcześniej wyjść z domu, żeby zdążyć wsiąść do swojego pojazdu. Niewygoda i tłok to także wady, przynajmniej dla niektórych. Zimą i jesienią natomiast czekanie na brnący w śniegu autobus przy kilkustopniowym mrozie także może być uciążliwe.
Wszyscy, którzy cenią sobie niezależność, której nie daje korzystanie z komunikacji miejskiej, mogą przesiąść się na rower. Dużym plusem jest fakt, iż w wielu miastach można wypożyczyć rower, dzięki czemu, przynajmniej na początku, nie trzeba kupować własnego jednośladu. Dodatkowym atutem jest dawka aktywności fizycznej, która na pewno korzystnie wpłynie na organizm. Jednak rower to nie pojazd, który sprawdzi się w deszczu albo podczas śnieżnej zimy. Oprócz tego, dalekie dojazdy liczące wiele kilometrów mogą być zbyt męczące przez długi okres dl wszystkich osób, które utraciły dokument upoważniający do jazdy samochodem czy motocyklem.
Kolejnym sposobem poruszania się jest przemieszczanie pieszo. Podobnie jak rower – jest to tanie i zdrowe rozwiązanie. Ma jednak więcej wad niż zalet. Jest to po pierwsze męczące a także czasochłonne. Trudno jest dostać się w szybki sposób na drugi koniec miasta, wymaga też dobrej kondycji. Deszcz, zimno a także ostre słońce nie sprzyjają chodzeniu na pieszo. Dlatego niewiele osób jest skłonnych na stałe poruszać się polegając wyłącznie na swoich nogach.
Osobom, dla których liczy się czas oraz wygoda pozostaje poruszanie się za pośrednictwem taksówek albo, popularnych ostatnio firm przewozowych, takich jak Uber albo MyTaxi. Jest to komfortowe i tak samo szybkie jak poruszanie się własnym samochodem, w dodatku nie wymaga takiego skupienia jak prowadzenie auta, co może być wielką zaletą. Odpada tez problem parkowania, dbania o samochód, mycia go itp. Jednak taksówki i firmy przewozowe niestety nie są dla każdego. Oczywistą wadą takiego rozwiązania są koszty, które trzeba ponieść przy codziennym dojeżdżaniu taksówką. Nie mniej jednak dla osób straciły prawo jazdy i które są w stanie pozwolić sobie na taki dodatkowy wydatek w ciągu miesiąca jest to opcja najwygodniejsza i, przede wszystkim, najszybsza.
Tagi: motoryzacja, MyTaxi, prawo, prawo jazdy, rower, Społeczeństwo, Uber
Dodaj komentarz