• Menu

  Czy warto kupować nieobowiązkowe ubezpieczenia? Podpowiadamy!

  Znaczna część Polaków nie opłaca żadnych dodatkowych ubezpieczeń, a ogranicza się wyłącznie do obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców. Naszym zdaniem jednak, warto poważnie rozważyć nabycie dodatkowych ubezpieczeń, takich jak np. ubezpieczenie na życie, czy też autocasco. Wskazujemy, jakie korzyści niosą tego typu produkty.

  nieobowiązkowe ubezpieczenia

  Ubezpieczenie na życie – zabezpiecza całą rodzinę

  Przede wszystkim niewykupienie jakiejkolwiek polisy ubezpieczeniowej sprawi, że Twoja rodzina nie będzie w żaden sposób chroniona na wypadek dowolnego nieszczęścia. Produktem szczególnie przygotowanym z myślą o zabezpieczeniu zdrowia i życia osób fizycznych, jest np. ubezpieczenie na życie. Jego celem jest zagwarantowanie, że Twoi najbliżsi nie pozostaną bez wsparcia na wypadek Twojej śmierci.

  Polisa na życie nie musi jednak ograniczać się tylko do jednego zdarzenia, a jej zakres ochrony może być rozszerzony. Dla przykładu, jeśli z jakiegoś powodu będziesz niezdolny do pracy, polisa może zrekompensować Ci utratę pensji. Możesz też otrzymać odszkodowanie w sytuacji poważnego wypadku lub ciężkiej choroby. Opcji w tym zakresie jest bardzo wiele. Czy warto takie ubezpieczenie zakupić? Naszym zdaniem – jak najbardziej.

  Zamiast ubezpieczenia na życie, ubezpieczenie grupowe

  Ciekawą ofertą w kontekście zakupu polisy na życie są także ubezpieczenia oferowane zakładom pracy. Tzw. ubezpieczenie grupowe jest rodzajem polisy na życie, która na takich samych warunkach obejmuje wszystkich pracowników danego zakładu. Na ogół tego typu produkty mają nieco mniej zindywidualizowany charakter niż tradycyjne polisy na życie, ale niejednokrotnie mogą być oferowane w niższych cenach.

  Ubezpiecz swoje mienie

  Nie mamy też wątpliwości, że ubezpieczeniem powinno być objęte Twoje mienie – szczególnie to, które przedstawia dużą wartość. Przede wszystkim polecamy ubezpieczyć Twój dom czy mieszkanie. Niestety zawsze będą one narażone na zalanie, pożar, czy zniszczenie wskutek huraganu. Bez odpowiedniej polisy, wykonanie stosownych prac remontowych może okazać się szalenie kosztowne.

  Wiele osób zadaje sobie też pytanie, czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, takie jak autocasco czy assistance. To oczywiście powinno zależeć od wieku samochodu i jego wartości: gdy wartość ta jest niska, nie zawsze będzie to opłacalne. Co do zasady jednak, bez wątpienia takie ubezpieczenia warto posiadać – w końcu np. autocasco pokryje ewentualne koszty naprawy Twojego samochodu w przypadku, w którym to Ty spowodujesz zdarzenie drogowe.

  Polisa turystyczna – ważniejsza, niż myślisz

  Mimo tego, że bardzo duża część Polaków spędza urlop poza granicami kraju, wielu z nas nie decyduje się zakup ubezpieczenia turystycznego. W naszym przekonaniu to duży błąd, który może wręcz uniemożliwić podjęcie skutecznego leczenia za granicą. Ponadto, co do zasady standardowe ubezpieczenie na życie nie zawsze zapewnia opiekę poza Polską.

  Absolutnie nie możesz zakładać, że wyjeżdżając do innego kraju (szczególnie poza granice UE) nie przydarzy Ci się nic złego. Niekiedy możesz zapaść na poważną chorobę, może też przydarzyć Ci się poważny wypadek. Wówczas leczenie zagraniczne, jak i transport do Polski może Cię bardzo drogo kosztować. Ubezpieczenie dla turystów zabezpieczy taką sytuację, warto więc wykupić je przed wyjazdem.

  Kupno polisy – jak go dokonać? Ile to kosztuje?

  Niektórzy nie decydują się na kupno polis ubezpieczeniowych ze względu na ich teoretycznie duże koszty, jak i z braku czasu na zapoznanie się z ofertami. W dzisiejszych czasach zakup polisy może być dokonany oczywiście w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego i w multiagencji, jak również drogą Internetową. Nie ma znaczenia w tym przypadku, czy będzie to ubezpieczenie turystyczne, czy ubezpieczenie na życie. Online zakupisz praktycznie każdy tego typu produkt.

  Podkreślamy też, że zakup ubezpieczeń nie musi być dużym wydatkiem. Za roczne ubezpieczenie domu czy mieszkania zapłacisz ok. 300 – 400 zł. Ubezpieczenie na życie to koszt średnio ok. 50 zł w skali miesiąca. Nieco droższe będzie autocasco: ubezpieczyciel zażąda za nie ok. 1000 zł w skali roku, choć tutaj ceny mogą być szczególnie zróżnicowane.

  Czy warto się ubezpieczać? Jak najbardziej

  W naszym przekonaniu zawsze warto zakupić chociaż podstawowe pakiety ubezpieczeniowe, takie jak ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie nieruchomości. Nie są to produkty drogie, a zapewniają szeroki zakres ewentualnej pomocy. Rozważ to, bowiem nigdy nie możesz zakładać, że nie spotka Cię nic złego!

  Jedna odpowiedź do “Czy warto kupować nieobowiązkowe ubezpieczenia? Podpowiadamy!”

  1. Krzysztof pisze:

   Mądry Polak po szkodzi, tak można sprecyzować w skrócie ,choć świadomość w tym temacie jest coraz większa , a i zarobki też się do tego przyczyniły.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane