• Menu

  Czy odwrócenie wazektomii jest możliwe?

  Jesteśmy gatunkiem, który wciąż się rozwija. Ludzie mają swoje pasje, zainteresowania i poglądy, jednak wiele z nich ulega zmianie wraz z przejściem do kolejnego etapu życia, bądź znalezienia odpowiedniej partnerki. Tak też bywa w przypadku decyzji dotyczącej posiadania dzieci. Czy odwrócenie wazektomii jest możliwe?

  rewazektomia

  Rewazektomia jest bardziej skomplikowana

  Jeśli z jakiegoś powodu zmieniliśmy zdanie dotyczące posiadania dzieci i znów chcemy stać się płodni, odwrócenie wazektomii, nazywane przez specjalistów rewazektomią, jest jak najbardziej możliwe. Niemniej jest to dużo bardziej skomplikowana procedura, dlatego kluczowym punktem podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do takiego zabiegu jest rozmowa z rodziną. Jeśli jesteśmy w stu procentach pewni podejmowanego wyboru oraz skutków, jakie za sobą niesie.

  Rewazektomia to nic innego jak ponowne udrożnienie nasieniowodów, pozwalające na przywrócenie płodności pacjentowi. Słysząc o tym, że zabieg ten jest dłuższy i bardziej wymagający niż wazektomia, wiele osób martwi się o ewentualne przeciwwskazania. W dobie dzisiejszej medycyny, nie ma jednak jednoznacznych przesłanek świadczących o szkodliwości takiego zabiegu lub ogólnych przeciwwskazań do jego wykonywania. Najważniejsze natomiast jest to, aby przed ostateczną decyzją skonsultować się ze specjalistą.

  Konsultacje ze specjalistą

  To powinien być pierwszy krok na drodze do odwrócenia wazektomii. Najważniejsze, to nie ukrywać żadnych istniejących obecnie dolegliwości, chorób lub schorzeń podczas rozmowy z lekarzem. Jeśli martwimy się, że może on odmówić wykonania rewazektomii, może mieć ku temu bardzo ważny powód, dlatego warto go wysłuchać. Specjaliści potrzebują wielu lat praktyki wspartej szeroką wiedzą teoretyczną, aby świadczyć swoje usługi, dlatego bagatelizowanie ich porad jest niewskazane, w szczególności u osób, które mają problemy zdrowotne.

  Zwracając się do lekarza, warto stworzyć listę pytań, które chcielibyśmy zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i przystąpieniem do zabiegu rewazektomii. Zapewni to nam komfort i uspokoi nerwy, jeśli istnieją kwestie, co do których nie mamy pewności. Warto udać się do kliniki, która specjalizuje się w rewazektomii, aby bezpośrednio od osób, które wykonują takie zabiegi, dowiedzieć się jak przebiega proces odwrócenia wzaektomii, czy jest on wskazany w naszej obecnej sytuacji i jaki jest jego koszt. To także idealna okazja, aby obalić mity związane z męską płodnością, podczas kontaktu ze specjalistą.

  Jedna odpowiedź do “Czy odwrócenie wazektomii jest możliwe?”

  1. Mariuszek W. pisze:

   ja słyszałam że to zabieg stały i nie można go odwrócić

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane