• Menu

  Czy konta oszczędnościowe to dobre miejsce na trzymanie nadwyżek finansowych? Sprawdzamy!

  Ile można zarobić na koncie oszczędnościowymRośnie liczba Polaków, która odkłada środki z myślą o finansowym zabezpieczeniu przyszłości. Większość osób wykorzystuje do tego celu konta oszczędnościowe. Czy jest to jednak dobry sposób na pomnażanie kapitału? Sprawdzamy.

  Większość Polaków nie lubi ryzykować, dlatego wybiera bezpieczne metody pomnażania kapitału. Część osób trzyma nadwyżki finansowe na nieoprocentowanym rachunku bankowym, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór konta oszczędnościowego. Chociaż jego oprocentowanie nie należy do najwyższych, wśród ofert można znaleźć wyjątki.

  Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym?

  Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wysokość możliwych do wypracowania odsetek zależy od kilku czynników.

  Oprocentowanie jest jednym z głównych parametrów, które wpływają na wysokość zysków. Im jest ono wyższe, tym lepszych efektów oszczędzania można się spodziewać. Problem w tym, że większość rachunków oszczędnościowych charakteryzuje się niskim oprocentowaniem – nierzadko na poziomie 1% i mniej. Zyski są niewielkie, co z kolei zniechęca do dalszego gromadzenia środków.

  Można jednak znaleźć atrakcyjnie oprocentowane konta oszczędnościowe, np. dostępne w ofercie Toyota Banku – to szansa na uzyskanie do 2% w skali roku. Zyski będą tym większe, im wyższa nadwyżka finansowa zgromadzona na rachunku. Takie podejście działa bardzo motywująco – oszczędzający będzie robił wszystko, aby odłożyć jak największą kwotę.

  Możliwy do wypracowania zysk zależy również od częstotliwości wpłat. Im są one częstsze i opiewają na wysokie kwoty, wówczas odsetki naliczane są od znacznie wyższych wartości.

  Nie bez znaczenia pozostaje także częstotliwość wypłat. Dokonując przelewu na inne konto, zmniejsza się kwota, na podstawie której naliczane są odsetki. Do tego może dojść prowizja za wypłatę środków. To wszystko sprawia, że finalne zyski są dużo mniejsze od oczekiwanych.

  Konto oszczędnościowe – dlaczego warto je mieć?

  Chociaż konto oszczędnościowe daje ograniczone możliwości zarobku, jest dobrym miejscem na gromadzenie nadwyżek finansowych. Na korzyść tego produktu bankowego przemawia m.in.:

  • oszczędzanie i zarabianie już od 1 zł,
  • swoboda w dysponowaniu środkami,
  • bezpieczeństwo kapitału,
  • gwarancja zysków.

  Aby rachunek oszczędnościowy faktycznie dawał same korzyści, należy też odpowiednio podejść do wyboru konta. Znaczenie ma nie tylko oprocentowanie, ale również dodatkowe warunki, np. związane z limitami wpłat, prowizję za wypłatę środków itp.

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane