• Menu

  Dlaczego karta paliwowa to doskonałe rozwiązanie dla małych firm?

  Czy firmy mające tylko kilka pojazdów w swojej flocie mogą mieć karty paliwowe? Co w ten sposób zyskają?

  karta paliwowa

  Karty paliwowe – co musisz o nich wiedzieć?

  Z terminem „karta paliwowa” spotkał się niemal każdy, choć nie wszyscy dokładnie wiedzą, na czym polega to rozwiązanie. Karty paliwowe dedykowane są różnego rodzaju przedsiębiorstwom, które w swoich zasobach mają pojazdy. Korporacje podpisują umowy z koncernami paliwowymi o wydanie kart paliwowych, które pozwalają na tankowanie na stacjach wybranej marki. Na czym polega ułatwienie, skoro kierowca i tak może odwiedzić tę stację paliw? Otóż jest to pewnego rodzaju zobowiązanie dwustronne, na mocy którego firma uzyskująca karty paliwowe otrzymuje np. atrakcyjne zniżki i rabaty na paliwo lub inne zakupy. Przy większej flocie pojazdów suma oszczędności staje się naprawdę duża, co może mieć niebagatelny wpływ na rentowność całego przedsiębiorstwa. Ponadto karty paliwowe to szereg ułatwień, otóż kierowca na stacji paliw nie musi czekać na wystawienie faktury – zamiast tego wszystkie transakcje są zapisywane w systemie, a na koniec okresu rozliczeniowego wysyłany jest pojedynczy dokument zbiorczy. Wszystko to ułatwia i przyspiesza pracę działu księgowego, co jest kolejnym benefitem.

  Mimo to karty paliwowe zazwyczaj związane są z pewnymi zobowiązaniami, jak np. deklaracja minimalnej ilości tankowanego paliwa. Wartość ta zazwyczaj ustalana jest na poziomie np. 500 lub 1000 litrów. Czy to dużo? Tak i nie. Z pewnością taka ilość paliwa nie jest problemem dla przedsiębiorstwa z np. 8-10 autami we flocie, jeśli jednak 1000 litrów rozłożyć na 3 lub 4 pojazdy – sprawa może się nieco skomplikować. Głównie z tego powodu jeszcze do niedawna uważało się, że karty paliwowe zarezerwowane są wyłącznie dla dużych firm, sytuacja ta jednak ulega zmianie dzięki takim produktom jak np. karta paliwowa BP Komfort Prepaid. Co możesz zyskać, wyrabiając tę kartę?

  BP Komfort Prepaid – karta paliwowa bez zabezpieczeń

  Na początek należy zaznaczyć, że BP Komfort Prepaid to karta paliwowa bez kaucji i zabezpieczeń. Co to oznacza w praktyce? Otóż karta BP Komfort Prepaid nie jest obarczona żadnymi dodatkowymi opłatami, a do podpisania umowy nie jest wymagane zobowiązanie dotyczące określonej ilości paliwa tankowanego w każdym okresie rozliczeniowym. Tak korzystne warunki wynikają bezpośrednio z systemu działania – BP Komfort Prepaid to karta przedpłacona. Dlatego też, aby móc z niej korzystać, w pierwszej kolejności należy doładować na nią środki – zupełnie jak w przypadku telefonów na kartę.

  Takie rozwiązanie kryje w sobie mnóstwo zalet. Przede wszystkim zyskujesz większą kontrolę wydatków firmowych – przecież wydasz tylko tyle, ile znajduje się na Twoim koncie. Ponadto z łatwością sprawdzisz zarówno historię transakcji, jak i aktualny stan konta, w tym celu wystarczy zalogować się na dedykowany portal. Warto też dodać, że wyrobienie karty nie zajmuje wiele czasu, do tego celu nie musisz też wypełniać tony dokumentów.

  Oprócz tego dzięki BP Komfort Prepaid zyskasz m.in.:

  • zniżkę 10 groszy na litrze paliwa premium,
  • zniżkę 5 groszy na litrze zwykłego paliwa,
  • zniżkę 5% na myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy.

  A to wciąż nie wszystko. Jeśli masz małą lub średnią firmę, karta paliwowa BP Komfort Prepaid najprawdopodobniej będzie doskonałym rozwiązaniem wielu Twoich problemów. Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź, co możesz zyskać dzięki BP Komfort Prepaid!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane