logo
logo
logo
logo
TikTok

Czas na TikTok?
Opublikowano: 10 września 2020

TikTok to najnowszy szał mediów społecznościowych, który szturmem podbija świat, przyklejając ludzi do swoich telefonów, aby oglądać krótkie filmy z udziałem głównie nastolatków, ale z wymaganym udziałem zaciekawionych dorosłych i celebrytów, którzy tańczą i synchronizują ruchy ust do klipów audio. Pomyśl o historiach na Facebooku, ale z większą osobowością. Na początku wydaje się to całkiem nieszkodliwe, a nawet zabawne, ale wygląda na to, że zabawa może być krótkotrwała, ponieważ prezydent USA Trump zagroził, że zablokuje aplikację.

TikTok

Co jest nie tak z TikTok?

Istnieją trzy główne powody, dla których TikTok podnosi flagi, a wszystkie trzy wskazują na bezpieczeństwo. Po pierwsze, TikTok jest własnością firmy macierzystej o nazwie ByteDance (nazwa, którą philes mediów społecznościowych może zapamiętać jako firma, która nabyła aplikację Musical.ly w 2018 roku, która została później ponownie uruchomiona jako TikTok), która ma siedzibę w Chinach, wzbudzając obawy, że firma może udostępniać dane użytkowników rządowi Chin za pośrednictwem żądań danych lub oprogramowania do nadzoru. Następnie pojawiają się problemy dotyczące ilości danych zbieranych przez TikTok i tego, czy dane te mogą ujawnić takie osobiste rzeczy, jak miejsce pobytu użytkownika, co prowadzi do potencjalnie wrażliwych lokalizacji, takich jak baza wojskowa lub instytucja rządowa. I wreszcie, kod TikTok wykazał podatność na naruszenia prywatności i bezpieczeństwa, takie jak te znalezione w styczniu 2020 r., które pozwoliłyby kontrolować czyjeś konto, umożliwiając potencjalnemu napastnikowi przesyłanie treści, upublicznianie prywatnych filmów i siejąc ogólne spustoszenie.

Jak się okazuje, większość z tych obaw jest słuszna. Ilość danych wymaganych przez TikTok przewyższa zarówno dane z Facebooka, jak i Twittera i obejmuje adres e-mail użytkownika, numer telefonu oraz łącze do innego istniejącego konta społecznościowego. Aplikacja wykorzystuje również uprawnienia do usług lokalizacyjnych, nagrań dźwiękowych i kamer, a także kontaktów osobistych.

Powinniśmy się martwić?

TikTok oświadczył, że nie udostępnia informacji rządowi Chin. Firma podjęła również kilka kroków, aby zdystansować się od swojej chińskiej firmy macierzystej i wyróżnić się jako amerykańska marka, zatrudniając byłego dyrektora generalnego Disneya, Kevina Mayera, jako dyrektora generalnego, a także zatrudniając prawie 1000 pracowników w USA z planami zatrudnienia około 10,000 więcej. * Jednak badanie przeprowadzone przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem Penetrum wykazało, że duża ilość danych zebranych z aplikacji była połączona z serwerami w Chinach obsługiwanymi przez firmę e-commerce Alibaba, znaną z udostępniania danych osobowych swoich użytkowników stronom trzecim, która doświadczyła naruszenia bezpieczeństwa w przeszłości.

Niektóre firmy grają bezpiecznie

Niezależnie od tego, czy zakaz prezydenta Trumpa wejdzie w życie, czy nie, kilka kluczowych firm, rządów i organizacji już wprowadza własne zakazy. Wells Fargo zażądał od swoich pracowników odinstalowania aplikacji, rząd Indii od razu zakazał TikTok, oprócz 50 innych chińskich aplikacji, a armia i marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych nakazały członkom serwisu odinstalowanie aplikacji z urządzeń wojskowych.

Nie jestem nastolatkiem, dlaczego powinno mnie to obchodzić?

Chociaż odejście TikTok może być wystarczająco złą wiadomością dla milionów ludzi, którzy zwracają się do niego po codzienną dawkę cyfrowej rozrywki, nie wspominając o milionach, którzy tworzą treści TikTok, najgorszą wiadomością ze wszystkich może być ta dla inwestorów, którzy nie mogą się doczekać rzekomej pierwszej oferty publicznej TikTok. Firma macierzysta TikTok, ByteDance, początkowo rozważała przebojową pierwszą ofertę publiczną, wycenioną na 140 miliardów dolarów, zarówno dla Nowego Jorku, jak i Hongkongu, ale ostatnie raporty ujawniły, że firma zdecydowała się przeciwstawić tej pierwszej i teraz koncentruje się na rynku STAR w Hongkongu lub Szanghaju. .

Podsumowanie

Jeśli jest jedna lekcja, której możemy się nauczyć z mediów społecznościowych, to to, że użytkownicy zawsze znajdą sposób. TikTok może się okazać „tym, któremu upiekło”, ale dobrą wiadomością jest to, że jest już zamiennik… w pewnym sensie. Instagram należący do Facebooka uruchomił Instagram Reels, oferując użytkownikom taką samą możliwość tworzenia krótkich filmów i udostępniania ich obserwującym. A biorąc pod uwagę cały dodatkowy czas, który wydajemy się spędzać w pomieszczeniach, nadchodzi idealny czas dla tych, którzy muszą odinstalować ukochany TikTok, gdyby zakaz wszedł w życie.

Może to być również interesujący czas dla Facebooka, jednej z oryginalnych platform mediów społecznościowych, której nadal udaje się rozwijać. Czy zamknięcie TikTok spowoduje masową migrację do Instagrama Reels i jak może to wpłynąć na ceny rynkowe giganta technologicznego?

Vestle to niezawodna aplikacja brokera online, która oferuje setki zbywalnych instrumentów CFD, w tym akcje Facebooka, a także surowce, indeksy, waluty obce, fundusze ETF i kryptowaluty. Dzięki Vestle otrzymujesz znacznie więcej niż niezawodną aplikację dla brokerów online – otrzymujesz również dostęp do szerokiego wachlarza zasobów edukacyjnych, zaawansowanych narzędzi handlowych, sygnałów rynkowych i nie tylko, a wszystko to ma na celu pomóc inwestorom w uzyskaniu informacji, jednocześnie zwiększając ich wiedzę handlową. Chcesz dowiedzieć się więcej o handlu akcjami za pomocą aplikacji, takich jak kontrakty CFD? Sprawdź Vestle  i współpracuj z osobistym trenerem handlowym, aby uzyskać bezpłatne szkolenie 1 na 1.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe.

materiał zewnętrzny

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Jak prowadzić social media

Jak prowadzić social media firmy? [PORADNIK]...

Dzisiaj sprawnie prowadzone social media to połowa sukcesu każdej firm...
Twitter

Jak zdobyć obserwujących na Twitter...

Posiadanie konta na Twitterze pozwala nie tylko czytać wpisy innych os...

Twoje dane mają wartość! Sprawdź, ile znaczys...

W sieci spędzamy lwią część naszego czasu. Twoje dane najprawdopodobni...
Hejt w lesie

Hejt w lesie...

Media społecznościowe wywierają coraz większy wpływ na funkcjo...