• Menu

  Co zrobić, by otrzymać pozytywną decyzję kredytową?

  Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, ale nie masz pewności, że go otrzymasz? Istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Sprawdź, co możesz zrobić.

  Polacy chętnie zaciągają kredyty gotówkowe, ponieważ pozyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Chociaż tego typu finansowanie jest bardziej dostępne niż kredyt mieszkaniowy, nie otrzyma go każdy. Na to, czy bank wyda pozytywną decyzję, wpływa wiele czynników. Większość z nich ma charakter modyfikowalny – oznacza to, że możesz wpłynąć na nie.

  pozytywna decyzja kredytowa

  Od czego zależy pozytywna decyzja kredytowa?

  Kredyt gotówkowy przyznawany jest po szczegółowej analizie wiarygodności kredytowej konkretnego kredytobiorcy. Analitycy uwzględniają wiele czynników, wśród których największe znaczenie mają:

  • zdolność kredytowa
  • historia kredytowa.

  Najmniejsze szanse na uzyskanie wsparcia finansowego mają osoby, których miesięczne zarobki są zbyt niskie i które w przeszłości miały problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań.

  Kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

  Swoje szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego należy wstępnie określić jeszcze przed złożeniem wniosku. Dlaczego? Niektóre banki pobierają tzw. opłatę przygotowawczą, która jest bezzwrotna. Oznacza to, że nie zwracają środków – nawet wtedy, gdy odrzucą wniosek kredytowy.

  Jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania finansowania, warto się do tego przygotować. Możesz tego dokonać na kilka sposobów.

  • Zadbaj o swoją historię kredytową

  Jeśli do tej pory nie korzystałeś ze wsparcia finansowego banków, czas to zmienić. Złóż wniosek o wydanie karty kredytowej czy otwarcie linii kredytowej. Takie formy finansowania są łatwiej dostępne, a mogą potwierdzić twoją wiarygodność jako kredytobiorcy.

  Jeżeli aktualnie spłacasz jakieś zobowiązania, postaraj się uregulować je przed wyznaczonym terminem. To także wpłynie pozytywnie na opinię o tobie.

  • Znajdź dodatkowe źródło zatrudnienia

  Im wyższe miesięczne wynagrodzenie, tym większa szansa, że otrzymasz kredyt gotówkowy. Warto zatem poszukać dodatkowego źródła zarobków. Należy jednak pamiętać, że banki wezmą je pod uwagę dopiero po kilku miesiącach zatrudnienia.

  • Ustal optymalną kwotę kredytu

  W niektórych bankach można ubiegać się o kredyt gotówkowy w kwocie nawet 200 000 zł. Należy jednak wnioskować o kwotę w takiej wysokości, która jest realna do otrzymania. Dlatego musisz dokładnie przeanalizować swoją zdolność kredytową, aby – w przypadku wysokiej kwoty – bank nie wydał decyzji odmownej. Weź zatem pod uwagę zarówno swoje dochody, jak i miesięczne wydatki.

  Zaciągasz kredyt gotówkowy? Wybierz korzystne finansowanie

  Jeśli nawet bardzo zależy ci na decyzji pozytywnej w sprawie kredytu, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Dokładnie porównaj dostępne propozycje, aby wybrać z nich tę najlepiej wpisującą się w twoje oczekiwania.

  Zwróć uwagę między innymi na:

  • okres kredytowania – im dłuższy, tym większe szanse na uzyskanie finansowania,
  • opłaty – uwzględnij RRSO, które obejmuje nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe,
  • możliwość ubiegania się o kredyt online,
  • indywidualne warunki stawiane przez bank.

  Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowany będzie kredyt gotówkowy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane