logo
logo
logo
logo
Wagi platformowe

Co warto wiedzieć o wagach platformowych?
Opublikowano: 19 kwietnia 2023

Wagi platformowe są jednym z powszechnie stosowanych typów wag przemysłowych w magazynach i halach produkcyjnych. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Poniższy tekst prezentuje informacje na temat struktury wagi, jej zastosowań oraz uwzględnia wskazówki dotyczące wyboru najlepszego modelu.

Waga platformowa – czym jest?

Wagi platformowe to jedna z odmian wag stosowanych w przemyśle. Ich wyróżniającym elementem jest płaska platforma, na której umieszcza się przedmioty przeznaczone do ważenia. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, a także z różnymi pojemnościami, co pozwala na ich dopasowanie do wymagań danej firmy.

Waga platformowa zbudowana jest z kilku komponentów, z których główny to platforma, na której umieszcza się obiekt do ważenia. Pod nią umieszczone są elektroniczne czujniki, które zamieniają siłę nacisku na sygnał elektryczny, przekazywany następnie na wyświetlacz. Na ekranie wagi pomostowej wyświetlana jest wartość masy obiektu, który jest ważony.

Gdzie są wykorzystywane wagi platformowe?

W magazynach i w przemyśle spożywczym często używa się wag pomostowych, które służą do ważenia towarów na paletach. Dzięki temu można kontrolować ilość towarów w magazynie oraz określić ich wartość. Wagi pomostowe znajdują również zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie są wykorzystywane do ważenia składników wykorzystywanych do produkcji oraz do ważenia gotowych produktów.

Wagi pomostowe platformowe znajdują zastosowanie w transporcie, gdzie są chętnie wykorzystywane do ważenia towarów w ciężarówkach, co umożliwia kontrolowanie masy ładunku. W przemyśle metalowym natomiast wagi te służą do ważenia surowców, co pozwala na kontrolowanie procesu produkcji.

Czym kierować się przy wyborze wagi platformowej?

Przy wyborze wagi platformowej istotne są kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę. Pierwszym z nich jest nośność, którą powinno się dopasować do rodzaju przedmiotów, jakie będziemy ważyć. Na rynku dostępne są różne wagi, z różnymi wartościami maksymalnego ciężaru. Kolejnym ważnym aspektem jest precyzja pomiaru. Przed zakupem należy rozważyć, czy wymagana jest dokładność pomiaru, czy jedynie ogólny pomiar będzie wystarczający.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który powinien być wzięty pod uwagę, są wymiary platformy. Dobór odpowiedniej wagi, dopasowanej pod względem rozmiaru do rodzaju ważonych produktów, jest kluczowy. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na wytrzymałość i odporność na uszkodzenia konstrukcji wagi. Jedną z najwyższych jakości na rynku zapewniają wagi KPZ.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Sprężarki śrubowe

Najczęstsze awarie w sprężarkach śrubowych...

Sprężarki śrubowe odgrywają kluczową rolę w wielu przedsiębiorstwach,...
Dobór przewodu do mocy

Dobór przewodu do mocy...

Przewody elektryczne są kluczowym elementem każdej instalacji energoel...
Pozyskanie kapitału do startupu

Pozyskanie kapitału do startupu. Jak się przy...

Pozyskanie kapitału to proces, do którego należy się dobrze przygotowa...
kontenery warsztatowe

Polkont DUO – wykorzystanie potencjału konten...

Elastyczność i efektywność – to elementy kluczowe dla sukcesu każdej f...