• Menu

  Co warto wiedzieć o leczeniu onkologicznym?

  Diagnoza postawiona przez lekarza może być szokiem dla pacjenta, zwłaszcza jeśli dowiaduje się, że choruje na złośliwy nowotwór. Oczywiście nie jest to wyrok, bo w dzisiejszych czasach istnieje wiele metod skutecznego leczenia nowotworów. W tej kwestii bardzo dużą rolę odgrywa prawidłowy dobór lekarza i jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, więc z tym nie warto zwlekać.

  onkologia

  Lekarza specjalista – jak wybrać?

  Wizyta u lekarza onkologa nie musi być stresująca. Sam fakt, iż w organizmie rozwija się rak, jest już dużym obciążeniem zwłaszcza psychicznym. Rak to nie wyrok śmierci. Ważne jest, by wybrać najlepszego lekarza, który specjalizuje się w leczeniu nowotworów, a takich na szczęście nie brakuje. Listę najlepszych specjalistów onkologów można znaleźć na stronach internetowych, forach, w placówkach medycznych publicznych i prywatnych. Nie warto jednak ograniczać się tylko do jednej konsultacji, to znaczy większą wiedzę o skuteczności leczenia można zyskać, zasięgając opinii u kilku specjalistów.

  Zwrócić uwagę na:

  •   jego doświadczenie. Im dłużej będzie pracował w zawodzie, tym większą wiedzę będzie posiadał w leczeniu różnych postaci nowotworów,
  •   to czy przyjmuje prywatnie, czyli za wszystkie wizyty trzeba będzie płacić z własnej kieszeni czy konsultacje będą odbywały się na Narodowy Fundusz Zdrowia,
  •   czas oczekiwania na wizytę. Niestety kolejki do lekarzy, zwłaszcza onkologów są długie, więc decydując się na wizytę w poradni, czasem trzeba poczekać na przyjęcie kilka tygodni, a niestety w tej sytuacji liczy się każda minuta.

  Szukając najlepszego i doświadczonego lekarza, który profesjonalnie podejdzie do tematu, warto odwiedzić chirurgia-onkologia.com.pl, gdzie uzyska się wiele szczegółowych informacji odnośnie etapów leczenia, konsultacji i szans na pełny powrót do zdrowia.

  W czym pomoże Lekarz Onkolog

  Obecnie na nowotwory cierpi coraz większa liczba ludzi bez względu na wiek, nie oszczędza nawet dzieci, dlatego ważne jest, by wykonywać systematyczne badania kontrolne, które pomogą zdiagnozować tę podstępną chorobę. Leczeniem każdej postaci raka zajmuje się właśnie lekarz onkolog, w zależności od specjalizacji może być nim chirurg-onkolog, który rozprawi się z:

  •  nowotworami jelita cienkiego, grubego, układu pokarmowego,
  •  nowotworami piersi, skóry, wątroby, tkanek miękkich,
  •  nowotworami złośliwymi tarczycy, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

  Leczenie nowotworu wymaga czasu!

  Leczenie onkologiczne wymaga czasu, systematycznego wykonywania badań, ciągłych konsultacji i niejednokrotnie wizyt w szpitalu. W zależności od rodzaju nowotworu oraz jego umiejscowienia operacyjne usunięcie zmian może być konieczne. Czasem wystarczy tylko chemioterapia bądź radioterapia by pacjent poczuł się lepiej. Borykając się z problemem nowotworowym, należy bezzwłocznie udać się do specjalisty, a niestety wiele osób spycha ten problem, bagatelizuje objawy, przez co często jest za późno na pomoc.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane