logo
logo
logo
logo

Co to są instalacje HVAC? Zastosowanie i ich rola
Opublikowano: 29 lipca 2019

HVAC to system wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania stosowany w nowoczesnych, a zarazem szczelnych budynkach. Odpowiednio zaprojektowane urządzenia mają znaczący wpływ na oszczędności kosztów eksploatacyjnych.

Co oznacza skrót HVAC?

Skrót HVAC to połączenie słów Heating, Ventilating i Air Conditioning, które w języku polskim oznaczają ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja. Sektor HVAC znajduje zastosowanie niemal w każdym obiekcie budowlanym, a sam skrót służy zarówno do określania branży budowlanej, jak i zawodu czy kategorii instalacji sanitarnej. Istnieją również pewne odmiany i modyfikacje tego skrótu, a najpopularniejszymi są HVACR lub HVAC & R, a także HVAC-R & I. Dodatkowa litera R oznacza w tym przypadku refrigeration, czyli chłodzenie, z kolei I to insulation, czyli izolacja.

Rosnąca popularność HVAC – systemy zintegrowane

W przypadku zintegrowanego systemu HVAC wszystkie składniki tego skrótu, czyli wentylacja, klimatyzacja i ogrzewanie, pracują jednocześnie. Z tego względu powinny być dobrane w taki sposób, aby komfort, wydajność i sprawność energetyczna systemu funkcjonowała prawidłowo i zadowalająco. Wszystkie elementy HVAC wzajemnie na siebie wpływają, dlatego prawidłowe zaprojektowanie systemu jest niezwykle ważne. W przypadku zintegrowanych systemów HVAC niezwykle ważne jest częste i regularne wykonywanie przeglądów, a w razie potrzeby – napraw i serwisów poszczególnych urządzeń. Dzięki odpowiedniej reakcji jesteśmy w stanie zapewnić urządzeniom najwyższą efektywność i skuteczność, a także trwałość.

Jaki system HVAC wybrać?

Systemy HVAC wyróżnia szereg cennych zalet. Prawidłowo dobrane urządzenia odpowiadają za zmniejszenie rachunków, a także doskonałą izolację cieplną czy komfortową temperaturę i zadowalające powietrze w każdym z pomieszczeń budynku. Dzięki systemom HVAC możliwe jest jednoczesne doprowadzenie do budynku świeżego powietrza i utrzymywanie ciepła w jego wnętrzu. Rosnące zainteresowanie systemem sprawia, że inwestor ma możliwość dopasowania urządzeń do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W zależności od preferencji klient może skorzystać ze sprzętów podstawowych i tych bardziej zaawansowanych.

Jest również w stanie wybrać sprzęt, który sprawdzi się w domach zamieszkiwanych przez alergików lub astmatyków. Nowoczesne urządzenia systemu HVAC sprawiają, że jakość powietrza w pomieszczeniach jest widocznie lepsza, a wilgoć ustabilizowana. Zanim jednak inwestor zdecyduje się na wybór każdego z tych sprzętów, powinien wziąć pod uwagę dostępność serwisu w miejscu, w którym planuje montaż systemu. Serwisowanie i naprawa sprzętu HVAC są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają zachować jak najlepszą sprawność i wydajność.

Montaż i odpowiedni serwis gwarancją sukcesu

Sprawdzoną firmą świadczącą usługi montażu i serwisu klimatyzacji na Mazowszu, a w szczególności w Warszawie i okolicach jest przedsiębiorstwo Klimador.  W ciągu ponad 12 lat działalności mają na swoim koncie setki zrealizowanych projektów instalacji układów klimatyzacji. Więcej na ich temat dowiedzieć się można na http://www.klimador.com.pl. Doświadczenie w branży, konkurencyjne ceny oraz fachowe doradztwo sprawiają że firma ta cieszy się powszechnym zaufaniem

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

oświetlenie

Oświetlenie, które wpisuje się w tegoroczne t...

Bez oświetlenia nie możemy się obejść w żadnym domowym wnętrzu...
oświetlenie w ogrodzie

Efektowne, praktyczne i modne oświetlenie w o...

W ogrodzie musimy postawić nie tylko na wygodne meble, ale i n...
produkty do hydroizolacji

Na jakie informacje zwrócić uwagę, wybierając...

Hydroizolacja wydaje się niezwykle ważna w budownictwie oraz przy kons...
tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny: sztuka i funkcjonalność w j...

Tynk dekoracyjny to nie tylko element wykończenia wnętrz, ale również...